Problem z pendrivem Kingston Data Traveler 4GB

Witam, mam następujący problem z tym pendrivem: Po włożeniu go do gniazda USB jest wykrywany jako dysk wymienny. Jednak nie mogę skopiować na niego żadnych plików. Wyskakuje komunikat: 'Nie można skopiować...(tu nazwa pliku). Nie można odnaleźć określonego pliku. Sprawdź, czy ścieżka i nazwa pliku są określone poprawnie'. Dodam, że mam Windowsa XP, kontroler USB 1.1. Pendrive na innych komputerach działa. Ktoś byłby w stanie pomóc?

Odpowiedzi: 4

Zauważyłem następującą rzecz. Standardowo mam na płycie dwa gniazda USB. Do jednego z nich mam podłączony rozgałęziacz na 4 gniazda, a do drugiego modem. Do rozgałęziacza natomiast mam podłączoną mysz i klawiaturę na USB. Gdy wpinam pendrive'a w rozgałęziacz występuje problem opisany przez mnie w pierwszym poście, natomiast gdy pod dwa porty od płyty podepnę mysz oraz pendrive'a, wtedy działa on normalnie. Wychodzi na to, że to przez rozgałęziacz, chociaż z drugiej strony jak podłączam pod niego mp3 playera, albo telefon to działa bez problemu, tylko ten pedrive nie chce działać. Mam za dużo urządzeń pod USB i nie mogę zrezygnować z rozgałęziacza. Może kontroler USB 2.0 pod PCI by coś pomógł?
kjelon
Dodano
20.04.2008 14:08:05
Przeinstaluj porty USB i odinstaluj wszystko co pendrive - poczytaj link. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=101306 Może problemem jest USB w wersji 1.1, bo może pen potrzebuje USB 2.0.
JNJN
Dodano
20.04.2008 12:34:55
Niestety nie udało się skopiować, wyskakuje ten sam komunikat co przy innych plikach.
kjelon
Dodano
20.04.2008 01:24:45
Zrób taki test. Utwórz dowolny dokument tekstowy o nazwie abc.txt bezpośrednio na dysku C:\ i spróbuj skopiować. Daj znać czy przeszło.
ChrisGud
Dodano
20.04.2008 01:12:28
kjelon
Dodano:
20.04.2008 00:20:29
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1