Problem z pendrive (niewidoczny w Moj komputer) ale system go wykrywa

Witam! Mam dość dziwny problem, otóż posiadam dwa komputery (system Windows XP) Mam również 2 pendrivy na jednym z kompów chodzą bez problemu, natomiast na drugim system wykrywa pendrivy, ale nie widać ich w "Mój Komputer" Czytałem wszystkie tematy na tym forum (zwiazane z tym problemem) i niestety nic nie pomogło :( Dodam, ze na systemie w którym są problemy z pendrivami, pendrivy moge otworzyć (tzn przegladac zawartość urządzenia) tylko w taki sposób : PPM na ikonę Mój Komputer --->Zarządzaj---->Zarządzanie dyskami----> zmiana litery Pendrive'a po czym w tym samym miejscu (tzn. zarządzanie dyskami) klikam ppm na ikonkę pendrive'a (oznaczoną jako dysk wymienny) i Eksploruj. Tylko tam mogę wejsc na pendrive'a. Bardzo proszę o pomoc! Z góry serdecznie dziękuję.

Odpowiedzi: 2

Czyli tak, próbowałem już zmiany liter dysków (zarządzanie dyskami) i instalacji sterowników usb 2.0 [b][url=www.download.net.pl/414/VIA-USB-20-Driver]KLIK[/b][/url] W "Moim komputerze" w ogóle nie widać ikonki pendrive (Dysk wymienny). Co do innych urządzeń podłączonych do USB nie posiadam takich.
Crockett1984
Dodano
17.06.2008 23:49:07
ja bym najpierw spróbował bezpiecznie wyciągnąć go czyli kliknąć na ikonkę bezpieczne usuwanie sprzętu, po drugie nie napisałeś czego już próbowałeś, jest możliwość że inne urządzenia podłączone do usb robią zamieszanie, może być też to wina sterowników jakiś, lub nowo zainstalowanego urządzenia/programu. po trzecie nie napisałeś czy system pokazuje ikonkę wykryto nowe urządzenie >dysk wymienny> kliknij tutaj aby przeglądać bo taka jest prawidłowa procedura.
Small Mike
Dodano
17.06.2008 15:25:25
Crockett1984
Dodano:
16.06.2008 19:26:24
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1