Problem z Pen drivem - zwiechy przy kopiowaniu

Praktycznie od początku kiedy zainstalowałem Vistę mam problem przy kopiowaniu jakiś plików na mój pen drive (2 GB Kingstone) nie robię tego zbyt często więc dlatego dopiero teraz kiedy znalazłem wolną chwilę postanowiłem napisać o tym na forum z prośbą o pomoc... Mianowicie kiedy coś zgrywam na pen drive to np. mogę ruszać myszką jednak np. kiedy chce zał lub wył jakiś program dokonać jakiejś czynności w systemie to zgrywanie ulega zawieszeniu i "brak odpowiedzi" tak jest za każdym razem :-( Wie ktoś może w czym tu jest problem i jak temu zaradzić? Mój komputer: Vista Home Premium 32 bit SP 1 2,4 GHz Athlon X2 2 GB 800 MHz ram (dual) Z góry dziękuję za pomoc i rady. POZDRAWIAM Pendrive został sprawdzony "skandiskiem" i nic nie wykrył - żadnych błędów. Dziwne jest również to że np. samo zgrywanie plików na niego trwa dość długo np. plik ok 700 MB kopiuje się ok 15 min :-( Nie jest to zdecydowanie zbyt długo? Samo odczytywanie plików idzie bez żadnych problemów. Jak można sprawdzić czy dane wejście USB działa jako USB 1.0 czy USB 2.0? W Biosie mam ustawione USB 1.0 i USB 2.0. Bo aby ustawić 2.0 muszę mieć wcześniej 1.0 Macie jakieś pomysły? [img]http://images32.fotosik.pl/370/56bbc5812a8dc84e.jpg[/img]

Odpowiedzi: 2

Tzn w jaki sterownik? Do mojej płyty głównej nie ma żadnych osobnych sterowników do USB. Są tylko sterowniki do chipsetu, które zainstalowałem. Przy kopiowaniu z partycji na partycje jakby nie było tego problemu... tzn. na moment mi się zawiesił jak otworzyłem sobie firefoxa a po chwili się odwiesił (tzn. pasek postępu i czas poszedł dalej). Co o tym sądzisz?
Amok
Dodano
01.10.2008 09:59:23
Najprościej będzie jak odinstalujesz kontroler, zaopatrzysz się w odpowiedni sterownik i zainstalujesz go. Nie ma takich zawieszeń przy kopiowaniu większych plików z partycji na partycję?
Bobi
Dodano
30.09.2008 20:22:51
Amok
Dodano:
28.09.2008 13:06:33
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1