Problem z partycjami

Czesc! Mam zainstalowanego Windowsa XP Professional SP3. Wcześniej miałem Windows 7 Home Premium. Poprawnie się wszystko zainstalowało. Od samego początku odczuwałem, że będą jakieś problemy. Wchodzę w [b]zarządzaj > zarządzanie dyskami[/b], bo chcę zmienić sobie litery partycji (mam 3 - C, E, F). W Windows 7 miałem standardowo stację dysków F. A chciałbym, żeby moje partycje były w kolejności alfabetycznej, czyli - partycje C, D, E; stacja dysków F. Ale jest taki problem, że nie mogę. Pokazuje mi w zarządzaniu dyskami, że partycje mam jako: C - Zdrowy (Rozruch) E - Zdrowy (System) F - Zdrowy Nie mogę zmienić tych liter. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, aby przy partycji C, było: Zdrowy (System, Rozruch), a przy partycjach E i F: Zdrowy? Chciałbym to zmienić, bo nie mogę nawet sformatować partycji E. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi: 1

Powiedz jeszcze jaką masz wielkość partycji (rozruchowej)? Jeżeli jest to 100MB partycja, wtedy jest to pozostałość po windows 7, która jest tworzona podczas instalacji. Na niej są zapisywane pliki systemowe siódemki np. do jej uruchomienia. Przy instalacji windowsa xp można ją spokojnie usunąć.Tak więc jedyny sposób jaki przychodzi mi do głowy to instalacja xp od nowa i usunięcie tej partycji.
maciek25
Dodano
07.11.2011 23:14:15
lbajrak
Dodano:
05.11.2011 20:33:58
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1