problem z partycjami blad SU0013(brak systemu operac.)HELPme

Komunikat SU0013
Aby przeprowadzić instalację systemu Windows 98, dysk startowy
musi być partycją rozruchową MS–DOS. Jeśli dysk startowy jest
dyskiem z partycją HPFS lub NTFS, przed uruchomieniem Instalatora
naleźy utworzyć partycję rozruchową MS–DOS. Więcej informacji
na temat tworzenia partycji rozruchowej MS–DOS moźna znaleźć
w dokumentacji komputera.

taki blad mi wyskakuje, problem w tym ze na win xp ktos probowal mi instalowac 98 i cos mu chyba nie wszylo, bo pisze BLAD LADOWANIA SYSTEMU OPERACYJNEGO, wyszukalam ze forum ze nalezy usunc partycje i wtedy sformatowac, wtedy znowu utworzyc partycje i zainstalowac wind 98, MOZE KTOS WIE JAK TO ZROBIC?, ZNA JAKIS PROSTSZY SPOSOB;) probowalam odrazu w dosie komenda format c: format d: i format e: ale pisze ze zle polecenie.. BEDE WDZIECZNA ZA ODPOWIEDZ

Odpowiedzi: 10

thx
paprotka44
Dodano
16.01.2005 18:56:35
Dyskietki są do pobrania np. stąd:
http://www.bootdisk.com/ – tylko musisz wybrać wersję home/pro z sp/bez sp.
To jest instalacja dla sprźetu, kóry np. nie moźe skorzystać z bootowalnej płyty CD – brak opcji w biosie.
Uruchamia się pierwszą fazę z dyskietek, a nastepnie następuje "przejście" do płyty.
więcje szczegółów pewnie znajdziesz w archiwum po wpisaniu "smartdrive" – jest to program, dzięki ktoremu taka "dosowa" instalacja będzie przebiegąła szybciej, ale jego uźycie nie jest konieczne.
Rebe
Dodano
16.01.2005 18:52:01
gdzie moge znalesc szczegolowy opis instalaacji z katalogu i386winnt.exe i naczym ona polega? jak moge zrobic ta dyskietke, dyskietki startowe ??
paprotka44
Dodano
16.01.2005 18:45:01
Instalator rzeczywiście w dosie nie zadziała – albo przeba uźyć jako opcji bootowania z cd ustawionego w biosie, albo z katalogu i386winnt.exe odpalić przy uzyciu dyskietek startowych – ten opis odtyczy xp.
Z informacji o fdisku wynika, źe coś nie tak jest z hdd. Moźe warto byś uźył jakichś narzędzi sprawdzających od producenta – trzeba wejść na jego strone i rozejrzeć się co oferuje dla takiego modelu dysku.
Dopiero potem bym się zastanawiał co dalej.
Rebe
Dodano
16.01.2005 18:38:35
niestety :::
fdisk – ilosc dyskow twardych ; 1, nic nie mozna zrobic bo jakwybiore jakas opcje `zawiesza sie`
plytka instalacyjna xp = przy poleceniu setup w dosie win98 , pisze ze to nie jesy mozliwe w DoS, ale robie dalej z bootowania = pokazuje sie okno i do wyboru f2 (naprawa.......) f6 (cos tam sci czy asci) albo enter i normalna instalacja(gdzie wyskakuje mi blad 4096), nic nie wybieram i wciskam R – zadna konsola sie nie pokazuje tylko jak na zlosc komp restartuje sie (co za grat!) ok teraz wkladam plytke instalacyjna win98 robie tak samo i wciskam R, o wow cos sie pokazalo – w kazdym dwie opcje do wyboru, (skasowac pliki win NT robie Nie) dalej (cos tak zeby byly duze dyski – wg zalecenia Nie )dalej dalej teraz okienko – WLOZ INSTALKE WIN98 DO CDROMU – ona jest juz w cdromie ale i tak nie wczytuje, wkladam xp, nic
fixbooty, fixmbr niedzialaja (pewnie dlatego ze niewpisuje polecen w konsoli ktora i tak nie chce mi sie uruchomic)
PYTANIE czy to mozliwie ze ta plytka z winXp nie dziala w dosie bo to dos win98 czy ta plytka nie ma takiej opcji (czy sa plyty xp ktore dziala w dosie)?! ;p;p;p;p :oops: :oops: :oops:
paprotka44
Dodano
16.01.2005 18:33:30
sproboje i dzieki:)
paprotka44
Dodano
15.01.2005 21:13:40
A moze sproboj tez zdyskiem od XP ale na pierwszym ekranie gdzie masz wybor nie wciskaj Enter (Instalacja) tylko R (Konsola odzyskiwania)
Gdy juz sie wladuje wpisz polecenie
diskpart

Na ekranie bedziesz miala wszytkie opcje programu, pousuwaj wszystkie pratycje a pozniej zaloz nowe.
Wyjdz z diskparta
Gdy to juz zrobisz wykonaj nastepujace polecenie:

format c: /fs:fat32

Gdy skonczy formatowac c: mozesz sformatowac reczte partycji zastepujac c, kolejnymi literkami.

Wipsz exit by wyjsc z Konsoli (zrebootuje sie komputer). Teraz zmieniasz plytke z XP na 98 i mozesz instalowac tenze system.
brtx
Dodano
15.01.2005 21:03:01
zrobilam tak jak w ad 1, niestety nic z tego, kiedy wkladam plytke z xp(bootwanie mam ustawione na cdrom), pisze ze mam wcisnac f2 i wtedy zancznie odzyskiwac windows, ale pochwili pyta o dyskietke, wkladam z windowsa98 startowa ale to nic nie daje, kiedy robie anuluj xp i tak sie nie instaluje bo pokazuje blad 4096, instalacja nie moze byc kontynuowana, i wogole pisze BRAK SYSTEMU OPERACYJNEGO, z bledu SU0013 wynika ze mam utworzyc msdos pod xp, a ja mam ciagle msdos w windows98, gdzie i tak nie mam go zainstalowanego i nie moge go zainstlowac po formacie bo wyskakuje wlasnie SU0013, pomocy :( aha kiedy chce usunac partycje fdisk–iem nie moge bo – pisze ILOSC DYSKOW TWARDYCH = 1 (GDZIE SA 4 PARTYCJE) kiedy chce anulowac komp chyba sie zawiesza bo nie moge nic zrobic oprocz restartu
paprotka44
Dodano
15.01.2005 18:27:13
dzieki, ale nie wiele z tego rozumiem, mozesz mi to opisac bardziej szczegolowo, np. jak zalozyc nowe fat32??? :oops:
paprotka44
Dodano
15.01.2005 11:04:51
z dyskietki startowej w98 uźyj polecenia fdisk i potem "usuń partycję – najpewniej spoza DOS .
Moźesz ównieź w tym celu uźyć programu delpart, o którym wielokrotnie pisał EL NINO czy teź Ranish Partition Manager–a.
Dopiero po usunięciu partycji ntfs i ząłoźeniu nowych FAT32 moźlewe będzie ich sformatowanie i postawienie w98 – formatowanie moze juz być uruchamiane z płyty instalatora windowsa.
Rebe
Dodano
15.01.2005 08:56:10
paprotka44
Dodano:
15.01.2005 00:08:01
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1