Problem z odświeżaniem

Otóż mam taki problem posiadam Windows 7 i jak w ustawianiach ekranu dam na 60Hz to jak to jak zapisze to i wyjdę z ustawień i ponownie wejdę to jest 59Hz i tak ciągle. Mój monitor to LG Flatron W2261V-PF i mam go połączony kablem HDMI z monitora do komputera przejściówką DVI dołączoną do karty graficznej. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu :)

Odpowiedzi: 9

Jak sam zauważasz: wersja RC... to jednak nie jest finalna. I tu może też tkwić przyczyna.
XanTyp
Dodano
16.01.2010 00:40:39
Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie miałem takich problemów np. W XP miałem już ten monitor i grałem w far cry 2 i było GIT zainstalowałem Windows7 RC i wszystko się pierdzieli.Naszczęście zamówiłem już Windows 7 Home Premium OEM i zobaczymyczy będzie dobrze:)
Seduce
Dodano
15.01.2010 15:33:36
Mam kolejny problem otóż chodzi o to że np. w Far Cry 2 mam ustawioną rozdzielczość 1920x1080(oczywiście mój monitor jest Full HD 21,5") a dokoła są takie czarne paski jakby obraz nie był do końca rozciągnięty. Obraz w Far Cry 2 raczej powinien być rozciągnięty na cały ekran(nie piszcie że w rozdzielczości 1920x1080 muszą być te paski czarne bo jakby obraz był rozciągnięty byłby zniekształcony), bo to nieprawda.
Seduce
Dodano
15.01.2010 11:02:32
  • XanTyp 15.01.2010 11:22:01

    [quote=adam_broda][b]XanTyp[/b] czyżby antyrefleksy w szkłach naprawiły ci wzrok? Jeśli tak to będę się nadal męczył.:wtf: [/quote]Rozczaruję Cię. Po prostu uzdrowiły mi się oczki. Tak to jest, jak się choruje "na plusach" :) [quote=Seduce]oczywiście mój monitor jest Full HD 21,5")[/quote]Oczywiście :-" [quote=Seduce]Obraz w Far Cry 2 raczej powinien być rozciągnięty[/quote]Powinien być... więc czemu nie jest? Ja bym napisał zażalenie do [i]"Cryteka"[/i] za to skandaliczne niedopracowanie. Albo nawet bym się złamał i poszedł do kościoła? A może zastanowiłbym się, dlaczego FC2 obsługuje taką rozdzielczość, ale nie rozciąga się na pełny ekran, bo nie ma takiej możliwości w tym ustawieniu ilości linii pionowych i poziomych - [b]w tym konkretnym monitorze[/b].

Seduce - czytaj waść ze zrozumieniem to co się pisze pod twoim adresem.
Veers
Dodano
15.01.2010 01:46:21
heh ale się rozpisaliście a w sumie nikt tak naprawde nie odpowiedział na moje pytanie :P
Seduce
Dodano
14.01.2010 21:39:16
XanTyp - po prostu miałeś kijowy monitor. LCD nie odświeża obrazu jak CRT (piksel się zapala - i nie potrzebuje jakiegoś stanu odświeżania by pozostać zapalonym), dlatego znakomita większość monitorów LCD pracuje z tym parametrem ustawionym na 60 Hz. Zwiększenie częstotliwości odświeżania nie poprawi obrazu (bo kryształy i tak będą się zapalały zgodnie z parametrami odpowiedzi matrycy - czyli w klika- kilkanaście ms, a wygasać będą dopiero po zmianie stanu matrycy). Natomiast podwyższenie częstotliwości odświeżania (o ile elektronika monitora na to pozwoli w ogóle) spowoduje jedynie nagrzewanie się monitora do temperatur wyższych niż przewidziane przez producenta - a co za tym idzie szybsze zużycie elektroniki sterującej. Dlaczego więc ludzi bolą oczy przy LCD ? Bo mają je źle wyregulowane (jasność, kontrast, rozdzielczość a nawet sami sobie podbijają parametry gamma).
Veers
Dodano
14.01.2010 15:53:04
  • adam_broda 14.01.2010 19:20:46

    [quote=Veers]Dlaczego więc ludzi bolą oczy przy LCD ? Bo mają je źle wyregulowane (jasność, kontrast, rozdzielczość a nawet sami sobie podbijają parametry gamma).[/quote] Dodałbym do tego jeszcze kiepskie oświetlenie zewnętrzne. [b]XanTyp[/b] czyżby antyrefleksy w szkłach naprawiły ci wzrok? Jeśli tak to będę się nadal męczył.:wtf:

W dawniejszej firmie pracowałem na LCD w 60 hercach (gdzie nie miałem dostępu do regulacji odświeżania) i po paru godzinach oczy mi wysiadały. Po mimo antyrefleksów w szkłach. W domu siedzę całymi dniami przed monitorem - bez okularów (bo już nie muszę) i nie odczuwam żadnego zmęczenia oczu. Więc pozostanę przy swojej opinii.
XanTyp
Dodano
14.01.2010 11:57:58
Wybacz XanTyp ale jakie pierdum-dyrdum opowiadasz. Odświeżanie przy panelu LCD nie ma kompletnie żadnego wpływu "na oczy" (dlaczego? polecam zapoznanie się z różnicami konstrukcyjnymi pomiędzy CRT a LCD, a szczególnie z fragmentem zalecającym w określonych zastosowaniach (np. laptopy) obniżenie częstotliwości odświeżania do 40 Hz), natomiast praca w rozdzielczości niższej od natywnej rozdzielczości matrycy - to po prostu proszenie się o szybszą wizytę u okulisty. @ Seduce - wszystko jest w porządku - tak jak jest - tak ma być. Przejściówka może nieco oszukiwać co prawda - ale elektronika wysyła prawidłowe żądanie do karty graficznej. Generalnie - sugerowałbym użycie kabla DVI. HDMI w przypadku komputerów nie spełnia się jakoś specjalnie przy monitorach.
Veers
Dodano
14.01.2010 00:46:24
Na ile naczytałem się o LCD (przez wzgląd na zakup obecnego monitora), zazwyczaj zalecano wszędzie ustawianie monitora w możliwie najwyższej rozdzielczości i odświeżania. Przykład: Mam u siebie panoramę LG Flatron 22" i maksymalną rozdzielczość 1680x1050, ale odświeżanie tylko w 60Hz. Jednak stopień niżej to 1440x900 i już mogę sobie wybierać odświeżanie w zakresie od 60 do 75Hz. I tak mam właśnie ustawione wyświetlanie: 1440x900 i 75Hz. I takie też Ci zalecam. Im więcej herców, tym zdrowiej dla oczu. I wygodniej. I przyjemniej :)
XanTyp
Dodano
13.01.2010 23:23:17
Seduce
Dodano:
13.01.2010 18:02:15
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1