Problem z Odswiezaniem w grach

Nie wiem dlaczego WinXP zmienia odswiezanie obrazu przy wl. gier ze 100 Hz zmienia na 60 .Zainstalowalem programik ktory mial zablokowac odswiezanie , wychodzi mu to tylko w nie ktorych grach. Co z tym zrobic ???
Mam tez czasem problem z klawiatura wl. windowsa i klawiatury tak jak by nnie bylo :cry:

Prosze o pomoc i z gory dziekuje !!!

Odpowiedzi: 13

Słyszałem, źe odświeźanie 60Hz to nie jest bug, tylko celowe działanie zapobiegające spaleniu monitorów starszej generacji.
leopold
Dodano
30.11.2002 11:40:23
Dziś koledze Leopoldowi naleźą się odemnie podziękowania, więc...

Dziękuję Ci o wielki :) Leopoldzie !!!
Programik ATI Refresh Fix jest dokładnie tym czego szukałem – działa wszystko dokładnie tak jak sobie tego źyczyłem.

Myślę, źe tym miłym akcentem moźemy zamknąć temat odświeźania w WinXP poniewaź, przynajmniej jeden z tych trzech sposobów które tutaj opisaliśmy będzie rozwiązaniem problemu odświeźania w 3D dla wszystkich potencjalnych uźytkowników WinXP.

Jedno co mnie zastanawia to fakt jak moźna zrobić tak powaźny błąd w systemie operacyjnym albo... kto ma w tym interes aby taki wstrętny, paskudny, obrzydliwy BUG pozostawał niezauwaźony przez tych co są od tego i juź dawno powinni go wywalić (skoro się sam przyplątał).

Pozdrawiam serdecznie i źyczę wszystkim wielu sukcesów :) na dalszej drodze źyciowej z WinXP :):):)
Anonymous
Dodano
30.11.2002 07:36:06
Lammpatix:
Zadaję więc pytanie czy kolega myśli, źe działa czy faktycznie sprawdzał na czy programik ten działa z kartami Radeon ?


Sam mam Radeona 8500 i u mnie ten program działa.
Pamiętaj, źe po zastosowaniu tego programu trzeba zresetować komputer.
Moźesz teź spróbować Ati RefreshFix ale nie daje gwarancji, źe zadziała (sam nie próbowałem).
leopold
Dodano
28.11.2002 15:56:25
Zdaje się, źe niestety ale programik ReForce działa jedynie z kartami GeForce co by i nawet pasowało – podobnie się nawet nazywają. Kombinowałem z pół godziny z tym programikiem ale na Radeonie 9000 i niestety ale.... LIPA !!!!!!!!!

Programik nie dość, źe nie działa to jeszcze "gryzie się" z DxDiag i jego ustawieniami. Po odpaleniu ReForce wszystkie ustawienia DxDiag diabli biorą. Nawet po wyłączeniu "extra" ustawień w DxDiag i przełączenie na ustawienia domyślne nie daje to źadnego efektu.

Końcowym efektem niezaleźnie od kombinatorstwa jest 60Hz w trybie 3D. Dopiero po zrestartowaniu systemu i ustawieniu od nowa w DxDiag wszystko wraca do normy.

Zadaję więc pytanie czy kolega myśli, źe działa czy faktycznie sprawdzał na czy programik ten działa z kartami Radeon ?
Anonymous
Dodano
28.11.2002 11:47:51
Człowiek, nie tłumacz mi co to OpenGl, bo nie jestem lamerem! Program naprawia odświeźanie w OpenGl i w DX i będziesz mała odświeźanie takie, jak sobie ustawisz!

PS. Program ten teź moźe automatycznie dopasować maksymalne odświeźanie, które wyciągnie twój monitor.


No dobra, myślałem, źe tłumaczysz co to OpenGl...
leopold
Dodano
26.11.2002 15:56:10
Człowiek, nie tłumacz mi co to OpenGl, bo nie jestem lamerem! Program naprawia odświeźanie w OpenGl i w DX i będziesz mała odświeźanie takie, jak sobie ustawisz!

PS. Program ten teź moźe automatycznie dopasować maksymalne odświeźanie, które wyciągnie twój monitor.


No dobra, myślałem, źe tłumaczysz co to OpenGl...
leopold
Dodano
26.11.2002 15:56:10
He sorki nie zauwazylem tego : "Dokladnie tak"

Dzieki !!!
Jedrych
Dodano
26.11.2002 15:53:51
No chodzi mi o to czy program ten bedzie odswiezal obraz na poziomie 85 Hz w grach ktore uzywaja OpenGL takie jak np: Counter–Strike ; Medal of Honor czy nadal bede mial 60 Hz :?:

Mam zainstalowanego SP1
Jedrych
Dodano
26.11.2002 15:52:36
Jedrych:
Nawet w OpenGL :?:


Dokładnie tak!
leopold
Dodano
26.11.2002 15:40:35
Nawet w OpenGL :?:
Jedrych
Dodano
26.11.2002 15:19:41
Ten problem był poruszany.
1.Aby pozbyć się problemu (częściowo) wystarczy zainstalować SP1. Poprawi on jedynie odświeźanie w grac DX.
2. Aby pozbyć się całkowicie tego problemu wystarczy zainstalować resorce. Działa z wszystkimi monitorami i kartami graficznymi. Link do programu:
ftp://ftp.futurenet.co.uk/pub/pcplus/refreshforce/reforce.zip
leopold
Dodano
26.11.2002 15:03:13
Wielkie dzieki ! ! !

Dziala pod DirektX .

Pod OpenGL nie masz moze tez jakiegos sposobu :?:

Pozdrawiam !
Jedrych
Dodano
26.11.2002 14:02:37
Tez jeszcze przed chwilą miałem problem z tym ale właśnie go rozwiązałem – naleźy z okienka uruchom odpalic dxdiag a nastepnie z zakładki więcej pomocy wybrac polecenie zastap.
Pojawi sie okienko w ktore naleźy wpisać ządaną wartosc np. 85
Wyzsze tryby tez dzialaja – ja mam 120Hz... ale !!! nalezy zainstalowac sterownik jakiegos dobrego monitora ktory dziala powyzej 85Hz – monitor plug&play obsługuje max. 85 !!!
Pisze o tym bo ja sie rozpedzilem a nie mialem sterownika do swojego monitora i mialem z tym maly problemik :)

Na koniec uwaga – wpisywać moźna jedynie standardowe wartosci – 75, 85, 100, 120, 140 – wartosci posrednie typu 90, 115 itp nie działają !!!!!!!!!
Anonymous
Dodano
26.11.2002 09:06:09
Jedrych
Dodano:
22.11.2002 01:46:20
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1