problem z odświeżaniem ekranu

witam mam taki problem, że po zainstalowaniu win 7 ultimate nieda się ustawić odświeżania monitora na 60 hz, wciąż jest 59 i nawet po przestawieniu na 60 za chwile samo wskakuje na 59 ;/ jest to o tyle problematyczne ze niedziala mi przez to PES 2010, bo obraz jakby falował podczas gry obojętnie na których detalach więc to nie wina za słabego sprzętu, zresztą na win xp działa mi na maxymalnych. W ustawieniach setting od pesa niemożna zaznaczyć opcji " wait for Vsync" i to też jest chyba istotne w tym problemie. ma ktoś podobnie, ewentualnie komuś pes działa normalnie i może ustawić normalnie na 60 hz?? bede wdzieczny za pomoc .. a i jeszcz jedno w necie wyczytałem ze pomóc tu może program power strip, ale jak w nim ustawilłem odświeżanie to tez po jakimś czasie się samo zmeiniło ;/ karta NVIDIA geforce 9600 GT, monitor ASUS VW223D

Odpowiedzi: 5

Sporo ludzi takich jak ty ma ten problem. Częstotliwość odświeżania ekranu (szczególnie LCD) jest pobierana przy pomocy kanału DDC z monitora, a konkretnie z modułu sterującego zegarem. Chcesz podnieść sobie częstotliwość na 200 Hz ?? Proszę bardzo: wymień chipset kontrolny w monitorze, bo zapewniam cię że kiedy podniesiesz częstotliwość PowerDuperHiperStripem - monitor powie ci "no to pa-pa". Dlaczego Windows pokazuje 59 a nie 60 Hz ? Bo tak mu się podoba. Nie ma to absolutnie żadnego wpływu na jakość, czy prędkość działania monitora. Ten problem istnieje jedynie w twoim umyśle i jest on wypisz wymaluj podobny do problemu " a gdzie reszta z moich 160 GB dysku ? Windows pokazuje tylko 148 ..." Wracając zaś do gry - widać twój sprzęt nie jest w stanie uciągnąć i jej i Windows 7 ( i mam tu na myśli procesor - bo karta to akurat powinna dać radę). Powyłączaj efekty Aero i inne ozdobniki pożerające moc CPU w tle.
Veers
Dodano
12.12.2009 22:25:26
obniżyłem i to nic niedało.juz niechodzi tu o gre, ale o to ze jest taki problem ze tego odswiezania nieda sie ustawic na 60 Hz, bo wciąż przełącza sie na 59 ;/ nawet power strip niepomaga... zreszta wpisz w google "windows 7 59 Hz " to zobaczysz ze na zagranicznych forach sporo ludzi ma z tym problem, że to odświeżanie niechce się zmienic, i myslalem ze moze ktos tu ma podobnie, rozwiazal problem i pomoze ;]
losiekpierwszy
Dodano
12.12.2009 21:54:54
Mam nieodparte wrażenie, że nie wiesz o co biega z odświeżaniem. Ale to nieistotne. Możesz mi wierzyć, albo nie - ale szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Zresztą: obniż jakość detali a sam się o tym przekonasz.
Veers
Dodano
12.12.2009 14:58:53
no właśnie nawet na minimalnych mi tak samo obraz śmiga, może to nie jest dokładnie falowanie, ale tak dziwnie wygląda, jakby to był problem z odswiezaniem właśnie, a pes 10 wszystko na najwyższych detalach na win xp mi chodzi bez zarzutu, procek mam Pentium dual core E 5300 2.60 GHz, pamięc 2 Gb, więc to chyba nie jest problem sprzętu ??
losiekpierwszy
Dodano
12.12.2009 14:12:56
Na 100% szukasz przyczyn "falowania" w złym miejscu, bo częstotliwość odświeżania ekranu nie ma z tym nic wspólnego. Gdybym miał kawę - to bym wywróżył że masz za słabego procka by uciągnąć jednocześnie i system i grę -a albo zbyt wysoko ustawione efekty graficzne w grze.
Veers
Dodano
12.12.2009 12:36:27
losiekpierwszy
Dodano:
12.12.2009 08:10:26
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1