Problem z odpalaniem z CD/DVD.

Otóż pojawił się taki problem, po nagraniu obrazu *.iso na płytę DVD ta płyta nie startuje z komputerem. Dokładnie na jednej płytce to był obraz Windows 7 - który uruchomiłem pod maszyną wirtualną i odpaliło normalnie oraz na drugiej płycie super grub rescue CD czy coś w podobie.. Sęk w tym że taki ubuntu CD live odpala. W BIOSie wszystko jest ustawione tak aby odpalało sie z CD, również uzywłem metody z F11 czyli wybrałem z czego komputer ma wystartować. Płyta główna to Asrock oraz Bios to 3.5 letni - chyba, komputer na początku był kilka razy w serwisie właśnie z powodu "nie trzymania ustawień" oraz jakieś kilka miesięcy temu miał reinstalowanego Windowsa XP.

Odpowiedzi: 4

Nie, nagrałem jeszcze jedną płytkę z obrazem iso i działa.. prawie. BIOS płytę czyta ale bardzo wolno reaguje. Edycja po kilkudziesięciu minutach. BIOS niby czyta cały czas jest czany ekran i migający znak "_" w górnym lewym rogu, po wyjęciu płyty ładuje się GRUB.
Pavlo666@centrumxp.pl
Dodano
29.01.2010 12:08:56
  • Ucho 29.01.2010 22:04:43

    [quote=Pavlo666@centrumxp.pl]BIOS niby czyta cały czas jest czany ekran i migający znak "_" w górnym lewym rogu, po wyjęciu płyty ładuje się GRUB.[/quote] Wnioskuję z tego problem sprzętowy. Jaki, nie mam pojęcia. Może napędu, może płyty, może odczytu akurat takich płyt, a może jeszcze coś innego. GRUB-y jest pewnie na dysku i temu odpala po wyjęciu płyty.

Błąd zapisu? Błąd płyty?
XanTyp
Dodano
29.01.2010 11:50:32
Ashampoo Burning Studio 2009. Zresztą.. tym programem nagrywałem również Ubuntu 9.10 który odpala.
Pavlo666@centrumxp.pl
Dodano
29.01.2010 11:22:07
Przykładowo, w PowerISO jest taka opcja nagrania obrazu jako bootlowalnej płyty oraz zwykłego nagrania obrazu ISO. Nie podałeś programu, w jakim wypalasz płyty więc więcej nie pomogę, bo nie wiem jak.
XanTyp
Dodano
29.01.2010 11:06:00
Pavlo666@centrumxp.pl
Dodano:
29.01.2010 10:44:32
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1