Problem z nowym PC

Witam, kupiłem nowego kompa ale mam z nim problem, a właściwie to dwa. Po instalacji nVidia Ge Force 9400 GT rozdzielczość ustalona jest na 800x600, kolory 4bit i nie da się tego zmienić. Nazwa karty widnieje w oknie ustawień ekranu. Po usunięciu sterowników karty widok mam normalny, rozdzielczość OK i kolory OK, ale grafika skacze nawet podczas przesuwania okna. Pomimo zainstalowanej karty sieciowej (zintegrowanej z płytą) nie mogę ustanowić połączenia z internetem. Właściwości karty wideo: Opis urządzenia NVIDIA GeForce 9400 GT Napis z karty GeForce 9400 GT Napis z BIOS'u Version 62.94.4B.00.00 Typ mikroukładu GeForce 9400 GT Typ konwertera DAC Integrated RAMDAC Zainstalowane sterowniki nv4_disp (6.14.11.7824 - nVIDIA ForceWare 78.24) Rozmiar pamięci 512 MB Sterowniki są najnowsze ze strony nVidii Karta sieciowa Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) PCI-E Gigabit Ethernet NIC - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów Płyta główna według Everest nosi nazwę "nieznana" ale jest to Intel G31 Express Chipset Based Proszę o pomoc bo utkwiłem w martwym punkcie. Windows XP SP1

Odpowiedzi: 5

Nagle wszystko jak ręką odjął. Pierw zainstalowałem sterowniki do innego Realteka, net ruszył i działał przez parę minut. W tym czasie zainstalowałem Avasta i znów net padł. Połączenie było aktywne, wysyłanie pakietów OK, ale odbieranie nie działało. Wkurzyłem się i zainstalowałem znów oryginalne sterowniki, net nie działał, sieć aktywna, ale też tylko wysyłanie. Za kilka godzin mama do mnie zadzwoniła, że już jest wszystko Ok, a przez ten czas na kompie nic nie było robione... dziwne, nie ?Ale najważniejsze, że działa ;-)
Bejkrools
Dodano
02.11.2008 23:06:29
A w menadżerze urządzeń włączyłeś tą kartę? Drugą kwestią wartą uwagi jest tryb oszczędzania energii, który może po prostu ją wyłączać w jakże szczytnym celu jakim jest ochrona przed efektem cieplarnianym...
Razorek
Dodano
02.11.2008 16:58:17
Pomógł SP 3, ale tylko w kontekście grafiki. Sieć nadal nie działa :-(
Bejkrools
Dodano
02.11.2008 02:49:05
Grafika: Sterowniki z płyty dołączonej do karty dają taki sam efekt (800x600, 4 bit) Sieć: Karta także zainstalowana z płyty dołączonej do zestawu. Mam siec przez kablówkę stałe IP. Połączenia sieciowe > Połączenie lokalne, ustawiam IP jak w poprzednim komputerze i... głucho. Nie chodzi o adres MAC, bo net działa na laptopie, także połączony przez kabel sieciowy. Diody po prawej i lewej stronie wejścia z tyłu PC nie świeca się, czyli nie ma połączenia. Dioda PC link w modemie także się nie świeci. Nie wiem co jeszcze mógłbym napisać :-(
Bejkrools
Dodano
01.11.2008 19:46:57
Często się zdarza że nVidia jest trochę w przodzie ze sterownikami i co za tym idzie są na nich pewne niedoróbki, które objawiają się w różnoraki sposób. Dlatego zaleciłbym udać się na stronę producenta karty i pobrać stamtąd sterowniki. Co do problemu z kartą sieciową musisz podać sposób w jaki łączysz się z netem krok po kroku.
Razorek
Dodano
01.11.2008 17:22:01
Bejkrools
Dodano:
31.10.2008 23:41:15
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1