Problem z netem radiowym na Vistie

witam, mam taki problem...

 

instaluje sterowniki od karty radiowej wlan 802.11b wszystko sie ładnie zainstalowalo, łącze sie z siecią, wpisuje ip, maske podsieci itd. i pakiety sie odbierają ale kilokaytów pobieranych jest 0 i pisze jeszcze ze siec niezindetyfikowana, i jeszcze jak daje połącz z...to nieraz sie zasieg gubi, na xp wszystko śmiga dobrze....POMOCY

Odpowiedzi: 2

sprawdze czy będzie działało po zmianie przepustowości, poprostu jak wchodze na STAN SIECI z panelu sterowania to jest zielona linia że połączyło z siecią a od sieci do neta jest czerwony krzyzyk, nie odbiera kilobytów, i jak trwa indetyfikacja sieci to nie da sie tego zindetyfikowac

 

moja karta radiora wlan to ASMAX PCI 311b

rassty
Dodano
03.02.2007 10:49:03
  • kicikk 03.02.2007 20:00:18

    <P>Mam dokładnie ten sam problem. Podłączam przez kabel do routera-działa wszystko, włączam karte wifi i jest tak jak to opisane zostało w poprzednich postach. Co więcej: sieć działa prawidłowo. Inne komputery ( z Win XP) przez wifi laczą się bezproblemowo. Odwiedziłem z moim laptopem sąsiada-również nie może połączyć się z jego siecią. Co ciekawe: byłem u kolegi w bloku, w którym "w powietrzu" śmigało sporo ponad 10 sieci i łączył się bez problemu z otwartymi sieciami.</P> <P>Zainstalowałem też wszytskie update'y do Visty. Nic nie pomaga. Nie mam już siły na to. Może ktoś wie jak temu zaradzić?</P> <P>Posiadam Viste Ultimate i laptopa Acer Aspire 3692.</P> <P>Pozdrawiam</P>

  • vincii 04.03.2007 21:57:55

    Identyczny problem. Moja karta to ASMAX PCI 311b, system to Vista Ultimate. Komputer łączy się z siecią, czasem nawet z internetem ale prędkość tak niska, że nie da się otworzyć strony. Dzwoniłem do producenta karty i powiedzieli mi, że niestety ta karta nie będzie działać pod Vistą. To samo potwierdził administrator mojej sieci. Kupiłem Access Point Ovislink i wszystko śmiga idealnie.

Informacje wyświetlają sie tylko błędnie i sieć działa? To że gubi zasięg to różne przyczyny może mieć, obniżenie przepustowości do np. 2Mb/s zapewne pomoże.
Anathema
Dodano
03.02.2007 09:36:36
rassty
Dodano:
03.02.2007 02:19:36
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1