Problem z nazwami NetBios

Mam problem z dostaniem sie z jednego komputera z win9x do drugiego z win2k. Tzn. nie moge sie do niego dostac ani po nazwie ani po adresie ip. Na obu komputerach mam statycznie nadany adres ip w tej samej klasie. Zeby bylo smiesznie komputer w win2k moge pingowac i po nazwie i po adresie. Tak wiec pomijam problem z nazwa netbios'owa. Z win2k moge bez problemu wejsc na win9x i po nazwie i adresie. Czy ktos ma jakis pomysl? Z gory dzieki za pomoc.
Pozdro
M

Odpowiedzi: 5

Juz zglupialem. Jak usune z w2k protokol tcp/ip i zostawie tylko netbeui to wszystko hula. Jak zainstaluje tcp to z wejscia win9x na w2k ***. Kompunikat: "brak nazwy w sieci". Niestety nie moge zrezygnowac z tcp bo na w2k jest wdzwaniany dostep do internetu. Nawet jesli odznacze protokol tcp dla karty sieciowej i pozostawie tylko dla polaczenia dial–up, to i tak nie dziala. Juz nie wiem co robic. Moze da sie w rejestrach wylaczyc powiazanie tcp z sama karta sieciowa?
kryzys123
Dodano
21.02.2006 16:17:16
Firewall'a nie ma.
kryzys123
Dodano
19.02.2006 22:16:48
kryzys123:
Co maja do tego uprawnienia jesli przy probie dostania sie do w2k pojawia sie komunikat, ze "nazwa nie istnieje w sieci"?
Dobrze, ze w ogole raczyles wspomniec o takim komunikacie.
Gdyby kolego chodzilo o NetBios, nie byloby tego:
kryzys123:
...win2k moge pingowac i po nazwie...
Nie sadzisz ?

kryzys123:
Dysk c (fat32)na w2k udostepniony wszystkim w trybie pelnym. Moze trzeba przekonwertowec na ntfs...
Nie kombinuj i nie wymyslaj.
W jaki sposob udostepniles C: ? Po prostu kliknales "Udostepnij" ?

Jaki masz firewall na tym w2k ?
EL NINO
Dodano
19.02.2006 22:06:19
Co maja do tego uprawnienia jesli przy probie dostania sie do w2k pojawia sie komunikat, ze "nazwa nie istnieje w sieci"? I jeszcze jedno, na w2k sa zalozeni uzytkownicy z jakimi sie loguje na 9x (wszyscy w grupie admin). Dysk c (fat32)na w2k udostepniony wszystkim w trybie pelnym. Moze trzeba przekonwertowec na ntfs, ale nie wiem za bardzo co to zmieni. Help me please.
kryzys123
Dodano
19.02.2006 20:26:51
Dlaczego sadzisz ze to problem z NetBiosem ? Nie wydaje Ci sie ze to sprawa uprawnien ? Przegladnij kolego dzial Sieci.
EL NINO
Dodano
18.02.2006 19:05:05
kryzys123
Dodano:
17.02.2006 16:46:12
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1