problem z nazwą serwera w sieci i nortonem security

Witam,jestem świeżym użytkownikiem Windowsa Visty, pracuje na nim w pracy i tu właśnie pojawiły mi się dwa problemy. Pracuje w sieci, który połączona jest VPN'em z drugim odziałem. W jednym oddziale znajduje sie serwer który figuruje w sieci pod nazwa SERWER w drugiej sieci jest kolejny serwer o nazwie SERVER. Ja pracuje w sieci w której fizycznie jest serwer o nazwie SERVER do którego dostęp mam bez problemowy, ale gdy chce wejść na ten drugi to pojawia mi sie informacja o niezgodności nazwy hosta i dostęp nie zostaje zrealizowany. Spotkał sie może ktoś z takim problemem? Drugim problem polega na tym, iż Norton Internet Security, którego mam zainstalowanego na laptopie blokuje mi dostęp do otoczenia sieciowego, gdy go wyłączę to wszystko jest ok,ale chciałbym mimo wszystko ze względów bezpieczeństwa korzystać z niego i mieć i dostęp do otoczenia sieciowego,ale nie wiem jak go skonfiugorwać aby mógł działać i żebym widział otoczenie sieciowego. Z góry dziękuje za wszelką pomoc Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Co do pierwszego twojego problemu to sprobuj czy mozesz puscic pinga do SERWER i czy otrzymasz odpowiedz od niego, mozliwe, ze DNS ci nie rozwiazuje nazwy poprawnie, jak tak to sprobuj sie polaczyc przez IP. Norton Internet Security moze blokowac ci polaczenie, z tym badziewiem nigdy nic nie wiadomo. Nie uzywalem Nortona od wiekow, bo z nim wiecej problemow niz pozytku. Ale gdzies tam powinna byc opcja jak Networks(sieci) i musisz sie pobawic w otwieranie polaczen, ale jak mowilem nie pamietam nortona i za wiele ci nie moge pomoc w tym wzgledzie
itgregory
Dodano
02.10.2007 17:43:47
kuchcik27
Dodano:
01.10.2007 00:39:50
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1