Problem z napędem DVD na Asus A7V880

Witam wszystkich - to mój 1-szy post. Mam problem z nagrywarką (LG GSA-4167B). Włożenie płyty obojętnie czy CD czy DVD powoduje restart kompa. Procek to Barton 2500 mobile na 1,5 GB RAM. Gry po takim cd'ikowym restarcie komp wstaje zazwyczaj ma zresetowane ustawienia BIOSa. Wtedy proc jest domyślnie ustawiany na 600 MHz i rozpoznawany jako SEMPRON 600 ! :) ale po wejściu do XP 3 na 5 prób odczytania płyty kończy się sukcesem. Sprawdziłem baterię - sprawna. Co do XP to po odtwarzeniu z klona system jest na 100% czysty a objawy te same - więc to nie system ze sterami. Na takim czystym systemie zainstalowanie orginalnych sterowników Nvidii z jakijś płytki "gazecianej" nie internetu również daje sporą dawkę niestabilności (karta GeForce FX-5200) i bluescreeny. Bywa, że po restarcie cd'kowym ( mamy już SEMPRONA 600 :) pusta kieszen nagrywary jest odczytywana w petli bez konca choc kolejnosc startu to HDD, DVD, .... . Czy rozwiązanie to upgrade biosa płyty i nagrywarki ? A może nie koniecznie az tak głęboko ? Płyte kupiłem sprawna 2-mce temu bo poprzednia tez sie dziwne zachowywała. Z góry dzięki za pomoc. nowy.

Odpowiedzi: 1

1) Wymiana taśmy od CD 2) Podmiana CD na inny na sprawdzenie Potem zobaczymy co dalej...
Ucho
Dodano
11.03.2009 14:20:34
nowy_
Dodano:
11.03.2009 11:10:14
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1