Problem z NAGRYWARKA

Po podlaczeniu nagrywarki Sony CRX160E (nie tylko ta) Windows nie widzi uzadzenia jako nagrywarki. W nero tez nie mam zadnej nagrywarki.
Do nagrywarki nie mam sterownikow, ale powinna chodzic bez tego.
Co moze byc nie tak?

Moja konfiguracja
Athlon 1600+
40GB Seagate
Plyta ECS
256 RAM

DZieki za wszelkie odpowiedzi

Odpowiedzi: 11

Ja mam problem tego typu:

Mam nagrywarke LITE–ON 52/24/52 modelu nie pamiętam.
Działała, wszystko było ok. Aź pewnego dnia chcialem nagrac plytke. Wyskoczył mi komunikat co w stylu "prosze włoźyc płyte do napędu X". Przeczyściłem nagrywarke (myslalem źe laser sie zabrudził. Jak naciskam przycisk "OPEN" to otwiera i wyrzuca kieszeń. Tak samo "mryga" dioda na nagrywarce. Co robić? HELP!

MH ;]
kicius
Dodano
13.04.2005 17:19:20
....win xp widzi i nagrywarkę i dvd , nawet odtwarza i czyta płytki dvd , a jak wkładam płytke cd m( czy do dvd czy do nagrywarki) to pojawia sie komunikat:
–Dysk nie jest sformatowany–
"System windows nie moze czytać z tego typu dysku.Dysk moźe być uszkodzony lub uźywa formatu niezgodnego z systemem windows."
jeszcze 4 dni temu wszystko było ok.
Wkładałem rózne krązki i na wszystkich to samo.Moze ktos sie spotkał z podobnym komunikatem.

Edi
_________________
Edi
Dodano
18.09.2002 22:03:22
Rozgryzlem swoją nagrywarke sproboj ustawic pomocniczy kanał IDE Tylko PIO u mnie to rozwiazalo sprawe
magic
Dodano
15.09.2002 16:55:41
Witaj w klubie ja mam natomiast scaning SCI/IDE wait
jak to przejdzie to program dziala do momentu jak dasz write a potem i nagrywarka dziala jak zwykly cdrom powiem Ci jedno na pocieszenie jak mialem wczesniej zainstalowanego xp to jakimś fuksem pogrzebalem w systemie i nagrywarka zaczela dzialac a tak na marginesie jesli ktos z was wie co zrobic z tym scaning SCI/IDE wait jesli ktos z was wie co mozna z tym zrobic prosze o kontakt konradar@interia.pl
magic
Dodano
15.09.2002 13:00:55
Witaj w klubie ja mam natomiast scaning SCI/IDE wait
jak to przejdzie to program dziala do momentu jak dasz write a potem i nagrywarka dziala jak zwykly cdrom powiem Ci jedno na pocieszenie jak mialem wczesniej zainstalowanego xp to jakimś fuksem pogrzebalem w systemie i nagrywarka zaczela dzialac a tak na marginesie jesli ktos z was wie co zrobic z tym scaning SCI/IDE wait jesli ktos z was wie co mozna z tym zrobic prosze o kontakt konradar@interia.pl
magic
Dodano
15.09.2002 13:00:55
Witaj w klubie ja mam natomiast scaning SCI/IDE wait
jak to przejdzie to program dziala do momentu jak dasz write a potem i nagrywarka dziala jak zwykly cdrom powiem Ci jedno na pocieszenie jak mialem wczesniej zainstalowanego xp to jakimś fuksem pogrzebalem w systemie i nagrywarka zaczela dzialac a tak na marginesie jesli ktos z was wie co zrobic z tym scaning SCI/IDE wait jesli ktos z was wie co mozna z tym zrobic prosze o kontakt konradar@interia.pl
magic
Dodano
15.09.2002 13:00:55
jesli dalej system nie widzi to sie nie przejmoj stary Duuuuzo osob ma taki problem poprostu musisz poczekac na jakiegos PATHA do XP.. z tego co czytalem i czytam wiele osob skarzy sie na TO ze XP nierozpoznaje ich sprzetu jako CDRW a co dalej za TYm idize niemoga korzystac z wubowanego do systemu oporogramowania obslugujacego nagrywanie PLyt CD... :) niezwykle rzadko sie zdarza zeby XP rozpoznal nagrywarke.. Heh chyba ze jest ona Firmy MICROsofT ;P
TzaR
Dodano
28.08.2002 21:10:36
jesli dalej system nie widzi to sie nie przejmoj stary Duuuuzo osob ma taki problem poprostu musisz poczekac na jakiegos PATHA do XP.. z tego co czytalem i czytam wiele osob skarzy sie na TO ze XP nierozpoznaje ich sprzetu jako CDRW a co dalej za TYm idize niemoga korzystac z wubowanego do systemu oporogramowania obslugujacego nagrywanie PLyt CD... :) niezwykle rzadko sie zdarza zeby XP rozpoznal nagrywarke.. Heh chyba ze jest ona Firmy MICROsofT ;P
TzaR
Dodano
28.08.2002 21:10:36
W/g mnie problem tkwi w braku ASPI. Win XP nie ma go zainstalowanego i trzeba go samemu umieścić w systemie. Jedna uwaga: u mnie ASPI dedykowane XP nie chce działać – działa wersja pod 2000.

Z pozdrowieniami:
Jacek.
jacek
Dodano
02.08.2002 16:59:24
Zobacz czy masz ustawione w: menu start––>ustawienia––>narzędzia administracyjne––>usługi – włączony "host uniwersalnego Plug & play".Ja miałem podobnie z nagrywarką LG i CD–ROM'em.Nie widział ich system,jak to zmieniłem to wszystko działa OK.
jaku
Dodano
31.07.2002 23:22:25
Sprawdź ustawienie zworki master,slave,cs na tylnej ściance i nagrywarkę podłącz w miarę mozliwości na osobny kanał jako master ( najlepiej jako pojedyńcze urządzenie). Nie podłączaj jej z CD–Romem na wspólnej taśmie, mogą być później problemy z kopiowaniem w locie.
zulus
Dodano
24.04.2002 00:07:08
Anonymous
Dodano:
23.04.2002 17:54:46
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1