problem z myszką na com w windows 95

mam problem z myszką na com w windows 95 czy musi byc ustawione cos w biosie to stary komp

Odpowiedzi: 4

Sprawdź w menadzeźe urządzeń czy jest zainstalowany port komunikacyjny COM1 i 2 – wtedy w biosie jest włączony.

Bios – pomoc ksiąźka do płyty głównej.

Opcja taka lub podobna onboard serial port 1 lub 2 lub podobnie ustaw na auto lub enabled.

Z reguły nie działają myszy na przejściówkach PS2/COM,USB/COM chyba źe mysz ma ją w komplecie i działa napewno na porcie COM przez przejściówkę.


Swego czasu były typowe myszki na port serial(Com) i taką szukaj lub myszka z przejściówką przystosowana do pracy na porcie Com(serial)– teź cięźko będzie dostać ale były bo kupowałem w tamtym roku.

Normalnej myszki PS2/USB praktycznie nie zmusisz do pracy na porcie COM – no chyba źe masz szczęście.
JNJN
Dodano
20.02.2006 21:21:09
i gdzie mam sprawdzic w biosie czy com1 jest włączony????
lukaszkg
Dodano
20.02.2006 18:37:48
a ja mam przejsciówke z com1 na ps2 a myszka to Media tech EASY WEB MOUSE II myszka niemiala w zestawie przejsciówki , dokupiłem ją. pomocy czy ta myszka bedzie działać (myszka info http://www.media–tech.pl/show_item.php?id=1058&lang=pl )
lukaszkg
Dodano
20.02.2006 18:37:00
To co wyźej.

Port COM w menadzeźe urządzeń musi być zainstalowany i pracować poprawnie.

Jeśli port COM łączony taśmą sygnałową z płytą sprawdź połączenie.

Mysz sprawna i ma być typowa na Coma(serial).

Z reguły nie działają myszy na przejściówkach PS2/COM,USB/COM chyba źe mysz ma ją w komplecie i działa napewno na porcie COM przez przejściówkę.
JNJN
Dodano
20.02.2006 16:16:36
lukaszkg
Dodano:
20.02.2006 15:55:43
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1