Problem z moralnością, proszę o pomoc

Ze zdziwieniem zauwaźyłem, źe rozszerza się po internecie ohydny proceder sprzedawania darmowych programów za złotówkę. Właśnie ściągnąłem z tej strony program Yasa Video Converter, co kosztowało mnie 1 zł + VAT i okazało się, źe jest to wersja "trial", która pozbawiona jest pewnych waźnych funkcji. Na podstronie opisującej ten program nie ma o tym ani słowa, natomiast sam program w wersji testowej na stronie producenta dostępny jest za darmo.
Moim zdaniem to zwykłe, pospolite złodziejstwo. Ciekawe, co daje Wam prawo sprzedawania programów dostępnych za darmo (freeware)? Uprzejmie informuję, źe napiszę do producenta ww. programu z pytaniem, czy strona centrumxp.pl ma licencję na sprzedaź oferowanego przez nich freeware'u.

Bez pozdrowień, cwaniaczki za 1 zł

Odpowiedzi: 9

predkosc byla by taka sama, bo to komercyjny serwer. Probem w tym ze mam na nim pule gigbajtów transferu ktore mogą być wykorzystane na miesiac. Jak bedzie ona przektoczona, muszę wykupywac nastepną itd.
W tej chwili jest to jedyne rozwiazanie, są pewne "pomysły", ale to jeszcze daleka przyszłość... :–)
Kuba
Dodano
20.11.2004 21:48:40
Kuba:
Mrówek:
Ja teź kiedyś zapłaciłem i byłem zadowolony.. faktycznie szybkość jest powalająca – ściągało mi pełną szybkością łącza.
Zresztą fajne są skiny na CentrumXP :–)


Tak, w tej chwili juź wszystkie pliki jakie moźna ściągnąc w serwisie są juź na nowym, bardzo szybkim serwerze (ja ściągam z niego ze średnią prędkością 200 kbajtów/sek!!), więc nie powinno być problemów.

A gdyby było tak źe pliki są za całkowita darmochę, server byłby max obciąźony to jaka teoretycznie byłaby prędkość ściągania ?
Pytam po prostu z ciekawośći :roll:
Seeker
Dodano
20.11.2004 21:30:03
Mrówek:
Ja teź kiedyś zapłaciłem i byłem zadowolony.. faktycznie szybkość jest powalająca – ściągało mi pełną szybkością łącza.
Zresztą fajne są skiny na CentrumXP :–)


Tak, w tej chwili juź wszystkie pliki jakie moźna ściągnąc w serwisie są juź na nowym, bardzo szybkim serwerze (ja ściągam z niego ze średnią prędkością 200 kbajtów/sek!!), więc nie powinno być problemów.
Kuba
Dodano
20.11.2004 21:25:54
Ja teź kiedyś zapłaciłem i byłem zadowolony.. faktycznie szybkość jest powalająca – ściągało mi pełną szybkością łącza.
Zresztą fajne są skiny na CentrumXP :–)
Mrówek
Dodano
20.11.2004 21:22:54
CXP nie pobiera opłat za prawa do programu (co by było rzeczywiście nielegalne), ale za dostęp do serwera. Za 1 zł ma się dostep do prawie 4 tys plików.

Wszystkie skiny do WinXP sa na bardzo dobrym serwerze (jeśli się ma odpowiendie łącze moźna ściągam z niego bez problemu z predkoscia przewyźszającą 200 kb/sek!). Tydzień temu przeniosłem teź tam 800 programow (z 2200), planuje przenies jeszcze ok 100. Reszta niestety na razie musi poczekać na tym serwerze na którym jest teraz.

Wiem, źe płatność SMS to niedogodność, ale w tej chwili ściągane jest kilkadziesiąt gigabajtów miesięcznie. Prosze sobie wyobrazić jaki był by transfer z serwera, gdyby ograniczenia w postaci płatności SMS nie było!
Kuba
Dodano
18.10.2004 01:40:39
Strona centrum xp nie sprzedaje i nie bedzie sprzedawała oprogramowania (no chyba źe się coś w tej kwestii zmieni, ale o tym decyduje właściciel serwisu). Opłata 1 zł jest za pobranie pliku (koszty utrzymania servera) z severa. Innymi słowy źeby coś ściagnąć trzeba zapłacić i nie jest to bynajmniej opłata za program jako taki.
Zauwaź teź źe po zapłaceniu tej 1 zł (chyba nie zbiedniałeś mocno?) moźesz ściągnąć ile tylko plików zechcesz przez okres jednego dnia [przez taki okres waźne jest hasło które dostałeś sms'em] (tydzień ściągania za 3 zł).
SLAY3R
Dodano
16.10.2004 16:59:32
Jezęli to bł rzeczywiście Yasa ..... Converter to w opisie znajduje się i info dot. licencji : demo
Tym samym – moźe i brzydko, ale trafnie określić Twoje działanie moźna :
"Widziały gały co brały".
Rebe
Dodano
16.10.2004 16:59:13
Wiem, ze do osoby Twojego pokroju, uzywajacej epitetow w rodzaju "cwaniaczki", malo co moze trafic. Jednak moze przed napisaniem nastepnego podobnego w tresci posta zechciej sie z nudow "zabawic" albo w przegladniecie wzrokowe dzialu, albo tez przeszukanie archiwum forum za pomoca wyszukiwarki. Moze znajdziesz tematy w ktorych zostalo wszystko wyjasnione ? Co prawda wyzej wymienione czynnosci wymagaja odrobiny wysilku intelektualnego, ale patrzac na Twoj post wiem, ze chocby tylko z tego powodu mozesz osiagnac zerowe rezultaty.

W zwiazku z powyzszym pomoge Ci w Twym zagubieniu, podajac przykladowe linki:
http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=12894
http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=10058
EL NINO
Dodano
16.10.2004 16:58:59
no ale przeciez nie musiales sciagac tego programu z centrumxp, mogles sciagnac go innej lokalizacji, za darmo. Sciagajac ten program z centrum zgodziles sie na zaplate 1zl wiec nie rozumiem twojej wypowiedzi.
gieras
Dodano
16.10.2004 16:55:12
h8r
Dodano:
16.10.2004 16:14:23
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1