Problem z Mikrofonem przy glosnikach 5.1

Mam problem zakupiłem nowe głośniki 5.1 podłączyłem je do tylnego panelu gdzie mam miejsce tylko na 3 wtyczki,słuchawki z mikrofonem podłączyłem zaś do przedniego panelu (2 miejsca na wtyczki) po podłączeniu głośników mikrofon przestał działać.Zrobiłem również tak ze odłączyłem głośniki z tylnego panelu, lecz nadal mikrofon nie działał czy wiecie może jak to ustawić ? jeśli tak jeśli macie jakieś pomysły proszę odpisywać,stronę będę odwiedzał codziennie jeśli była by również możliwość zrobienie jakiś zdjęć i wysłania na e-mail satanic@tiamat.pl . Z góry bardzo dziękuje.

Odpowiedzi: 14

To, że masz Vistę - nie ma tu za wiele do powiedzenia. Gdyby było inaczej, założył byś wątek w dziale XP. Podejrzewam, że na Linuksie też byś musiał grzebać w oprogramowaniu dołączonym do karty dźwiękowej a nie w nim samym. Wydaje mi się, nie tu szukasz. Wejdź w ustawienia karty dźwiękowej - z poziomu programu, który masz zainstalowany do jej obsługi. I tam szukaj przedniego mikrofonu (front mic.)
XanTyp
Dodano
21.03.2009 16:03:34
Jak wszedłem na Panel Sterowania->Dźwięk->i mam zakładki Odtwarzanie,Nagrywanie,Dźwięk i jak dałem na nagrywanie to mam tam FrontMic a pod spodem pisze praca w toku bądź niepodłączony.Przypominam ze mam viste....
stalmir
Dodano
21.03.2009 13:09:26
Mogę dać Ci link do mojej galerii, ale to pewnie Ci wiele nie da. A przynajmniej w tym zakresie ;) Na jakie zdjęcia liczysz? Mam Ci pokazać, jak jest u mnie? Jest tak, jak to narysowałem. Skąd ten komunikat [praca w toku]?
XanTyp
Dodano
21.03.2009 09:19:38
W dalszym ciągu nic prosiłbym bardzo o jakieś zdjęcia ...
stalmir
Dodano
20.03.2009 19:22:38
Wejdź we właściwości głośności, przejdź w urządzenia nagrywające, daj wszystkie suwaki na maksa, potem wejdź pod mikrofonem w zaawansowane i zaznacz ptaszkiem zwiększenie wydajności mikrofonu.
XanTyp
Dodano
14.03.2009 22:36:53
nom po odpięciu wszystkich kabli etc. słuchawki działają a mikro nie a mikro działa bo sprawdzałem wczoraj u kumpla.Coś pokombinowałem w urządzeniu do nagrywania w tych regulacjach i nie wiem jak to ustawić i po podłączeniu samych słuchawek pisze mi FrontMic [praca w toku] mikrofon [ praca w toku] wejście liniowe [ praca w toku].
stalmir
Dodano
14.03.2009 15:42:38
A... po odpięciu wszystkich głośników etc, czy słuchawki z mikrofonem same działają? Bo może zwyczajnie mikrofon Ci się popsuł?
XanTyp
Dodano
14.03.2009 00:56:12
Wiec tak chciałem powiedzieć ze zrobiłem wszystko jak należny jak napisałeś i wciąż nie działa mi mikrofon ... czy mógłbym dostać jakieś wskazówki ?
stalmir
Dodano
13.03.2009 20:27:03
Chyba nadal się nie rozumiemy więc spróbuję od swojej strony posilić się uproszczonym schematem, który zdaje egzamin u mnie i na kilkunastu innych kompach, gdzie miałem okazję to stosować: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/79/a5b9e51a98fa3698.jpg[/IMG][/URL] Z każdego głośnika wychodzi pojedynczy kabelek, który wpinasz w określoną i zwykle nieco wydzieloną grupę gniazd w subwooferze (ilość głośników w zestawie określa ilość gniazd wejściowych we wzmacniaczu - co rozumie się samo przez się). Natomiast z subwoofera wypuszczasz jeden (wyjściowy) kabelek - zakończony z obu stron zielonymi wtyczkami typu jack. Jedna wędruje to osobnego (i ostatniego wolnego) gniazda w nim samym - druga do zielonego gniazda w karcie dźwiękowej. Kiedy chcesz, by muzyka brzmiała w głośnikach - masz ją. Kiedy chcesz, by szła na słuchawki - wpinasz je np. z przodu - zielony do zielonego, różowy do różowego. Następuję odcięcie dźwięku z głośników i przeniesienie go na słuchawki. I oto cała zabawa. Innego rozwiązania tu nie widzę. P.S. - Na przyszłość proszę, dopisując coś dalej, byś edytował swój post (jeśli jest ostatni na liście) zamiast tworzyć nowy pod nim.
XanTyp
Dodano
09.03.2009 19:41:51
http://img230.imageshack.us/gal.php?g=dsc00522p.jpg - o to link.A subwoofer ma osobny kabel podłącza się go z tylu głośników i ma wejście do kontaktu.Dodam jeszcze ze zielony kabel jest podłączony do niebieskiej wtyczki rozowy do zielonej wtyczki czarny do czerwonej wtyczki.
stalmir
Dodano
09.03.2009 18:17:17
Podam ci zdjęcia ale kolo 17 dopiero bo moja starsza siostra wyszła gdzieś i wzięła ze sobą aparat.
stalmir
Dodano
09.03.2009 15:04:01
Nie bardzo rozumiem. Masz trzy wtyki od głośników, a system? 5.1. Więc co z pozostałymi dwoma i co z subwooferem? Mętnie to brzmi.... :-k Zapodaj jakieś zdjęcia z tymi wtyczkami, z gniazdami i tyłem subwoofera, bo przecież musi taki tam być, który obsługuje głośniki, a ten dopiero jest wpinany w kartę dźwiękową.
XanTyp
Dodano
08.03.2009 16:37:11
Tzn. Tak ja mam 3 wtyczki głośników czarna różowa i zielono i nie mam już więcej miejsca w tylnym panelu może da się jakoś zrobić tak żeby ustawić tak by głośniki nie działały (były odłączone) a słuchawki działały ( Tak jak mówiłeś są to słuchawki multimedialne) lecz nie wiem jak ustawić w Menadżerze Realtek HD Audio by działał mi mikrofon i nie wiem jak ustawić również w Urządzeniu do nagrywania ... Może masz jakieś propozycje ? Chętnie je wysłucham oraz przyjmę zdjęcia z pokazaniem ostawień jeżeli tak to proszę o wysłanie ich na e-mail Satanic@tiamat.pl
stalmir
Dodano
08.03.2009 16:20:43
Wygląda na to, że mikrofon nie działa ani tak, ani tak. To może nie działa wcale? Poza tym - głośniki wpinasz w subwoofer, a tego dopiero w wejścia karty dźwiękowej więc nie widzę potrzeby wpinania mikrofonu w przednie wejścia. http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-PL/help/b0e3d7fb-1b4a-4926-8254-65da289209261045.mspx Subwoofer w zielone, mikrofon w różowe, inne urządzenia zewnętrzne (np. magnetofon) w niebieskie. Nie zdziwiłbym się, gdyby po podpięciu słuchawek w przedni panel (zakładam, że są to słuchawki multimedialne z mikrofonem jako całość) i przestały by działać głośniki pod subwooferem. To by było zrozumiałe. Ale nie rozumiem powodu, dla którego miał by mikrofon sam z siebie przestać działać, tylko dlatego, że z tyłu (w zupełnie innym gnieździe) masz wpięty zestaw głośnikowy?
XanTyp
Dodano
08.03.2009 01:31:51
stalmir
Dodano:
07.03.2009 23:16:07
Komentarzy:
14
Strona 1 / 1