Problem z mikrofonem - nie działa...

Witam, mam problem z mikrofonem, kupiłam nowy komputer, muzyka zintegrowana na płycie Asus M2NPV-VM , sterowniki Sound Max HD, no i mikrofon nie działa, próbowałam juz wszystkich ustawień i nic. Pomóżcie, proszę :) Pozdrawiam

Odpowiedzi: 6

Miałem ten sam problem i doszedłem do tego co jest grane. Sprawdziłem mikrofon na innym sprzęcie i okazało się, że działa bez zarzutu, a więc domyśliłem się, że problem leży po stronie konfiguracji lub podpięcia jumperów. Po sprawdzeniu już wszystkich możliwych ustawień (tam gdzie wy proponujecie) i w sterownikach AC'97 okazało się, że są w porządku. A więc sięgnąłem po książeczkę udostępnioną przez producenta płyty głównej, zorientowałem się gdzie umiejscowione są jumpery odpowiedzialne za dźwięk i przeszedłem do działania. Ta część płyty powinna w skrócie nazywać się: AUDIO1 jest tam 8 styków (czy jak to tam nazwać :D) a na kabelkach z jumperami (a właściwie samych jumperach) masz napisane za co są odpowiedzialne. Na mojej płycie kabelki do mikrofonu są koloru żółtego i czarnego. Zmieniłem położenie i wszystko jest ok. Tobie też tam radzę zaglądnąć. Wystarczy dobrze poczytać i oczywiście wyłączyć komputer. Nie jest to nic trudnego. Powodzenia.
Boixos
Dodano
17.06.2007 20:06:21
Więc pozostaje problem po stronie sterownika lub też jest typowo sprzętowy :/
Anathema
Dodano
15.06.2007 18:38:44
Nie, balans jest ustawiony na 100, takze to nie to...
DeDee
Dodano
15.06.2007 18:20:23
Zrób tak jak proponuje Endrju: przejdź do panel sterowania/dźwięk/nagrywanie/mikrofon i nacisnij właściwości, przejdź do zakładki poziomy i zobacz, czy balans nie jest na zero ustawiony.
Anathema
Dodano
15.06.2007 18:16:06
Wszystko jest dobrze zrobione, nie działa moj mikrofon, mojego brata, od ktorego pozyczylam tez nie. A wtyczki sa dobrze podlaczone, juz nie mam na to sily, jedyna mysl jaka mi przychodzi do glowy, to moze jak skladali kompa to cos przestawili, moze tak byc???
DeDee
Dodano
15.06.2007 17:32:07
głośność mikrofonu sprawdzona? W dobre gniazdo koleżanka pakuje jacka? Mikrofon działa na innym kompie?
Endrju
Dodano
15.06.2007 15:33:28
  • Bobi 15.06.2007 16:31:33

    [quote=Endrju]W dobre gniazdo koleżanka pakuje jacka?[/quote] Być może mam kosmate myśli, ale to zdanie wywołało u mnie uśmiech na twarzy. I pisownia nazwy złącza się jakoś tak fajnie złożyła. Celowo czy przez przypadek? :mryellow:

DeDee
Dodano:
15.06.2007 11:55:18
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1