Problem z Microsoft Office 2010

Witam Mam Windows XP SP3 i przy instalacji Office 2010 wyrzuca mi błąd: There was a problem settig up Microsoft Office Home and Business 2010 (Beta): This product must be installed to Q:. Ensure that Q: is unused and try again. Znalazłem taki sposób, żeby utworzyć dysk Q:, tylko jest taki problem - programy do partycjonowania oraz Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem i dyskami nie dają możliwości ustawienia Q jako litery dysku. Czy ktoś wie jak zrobić taki Q dysk??

Odpowiedzi: 4

Zrobiłem jak mówiłeś, pomijając Clict-to-run, wszystko działa. Chociaż fajnie by było wykorzystać nowy sposób instalacji :( Wersja Web Apps nie jest jeszcze dostępna. Dzięki za pomoc
ketjow9
Dodano
01.06.2010 23:29:05
Pewnie. A wystarczy zamiast wersji Beta zainstalować np 60 dniową wersję testową - i po problemie. Można też oczywiście powalczyć z technologią Click-To-Run i Microsoft Application Virtualization Client, by problem zniknął. Sęk w tym że aby z tym powalczyć, trzeba chociażby wiedzieć z jakim systemem ma się do czynienia, a nawet czy komputer jest stacjonarny czy nie (bo dajmy na to takie Lenovo udostępnia odpowiedni patch)... Więcej na ten temat poczytaj sobie zresztą sam: http://social.technet.microsoft.com/Forums/sv-SE/office2010/thread/10b2b32b-224a-4a16-bdf1-d4e6fe6e9842
Veers
Dodano
31.05.2010 17:41:21
Program jest ze strony: http://us1.office2010beta.microsoft.com/ Dziś udało mi się ustawić napęd Q: , widocznie wczoraj Office zajmował tą literę, ale niestety nawet jak sam zrobię napęd Q i tak ten sam błąd dostaje.
ketjow9
Dodano
31.05.2010 12:01:14
  • XanTyp 31.05.2010 16:39:04

    [quote=ketjow9]widocznie wczoraj Office zajmował tą literę[/quote]Nie rozumiem tego.

  • ketjow9 31.05.2010 22:53:48

    [quote=XanTyp][quote=ketjow9]widocznie wczoraj Office zajmował tą literę[/quote]Nie rozumiem tego.[/quote] Dopiero po wyrzuceniu Click-to-run zwalnia się litera q: przy wyborze litery dla napędu., ale samodzielne utworzenie Q: nie daje rozwiązania problemu. [b]Veers[/b] artykuł który podałeś czytałem już przed napisaniem swojego postu. A co do sprzętu to mam Fujitsu Siemens AmiloPro V2085, Windows XP SP3, nie mam żadnej partycji ukrytej. Jeżeli udałoby mi się zainstalować wersję Office Web Apps, to ona nie ma ograniczeń czasowych w użytkowaniu – chyba że jestem w błędzie

  • Veers 31.05.2010 23:11:08

    [quote=ketjow9]... artykuł który podałeś czytałem już przed napisaniem swojego postu.[/quote] Ale czy oby ze zrozumieniem ? Wątpię.... [quote=ketjow9]A co do sprzętu to mam Fujitsu Siemens AmiloPro V2085, Windows XP SP3, nie mam żadnej partycji ukrytej.[/quote] Nie musisz mieć ukrytej partycji - ale musisz mieć sprzęt który obsłuży VT-x. (Mobilny Pentium M 735 niestety się tu nie wpisuje na listę). Tak więc nadal podtrzymuję moje rozwiązanie problemu. [quote=ketjow9]Jeżeli udałoby mi się zainstalować wersję Office Web Apps, to ona nie ma ograniczeń czasowych w użytkowaniu – chyba że jestem w błędzie[/quote] Zainstalować ? A niby jak ? Przecież to aplikacja dostępna jedynie poprzez Windows Live ! To tak jakbyś chciał zainstalować GoogleDocuments ... Chyba że coś się zmieniło - a ja o tym nie wiem ....

'Q' figuruje na liście liter dla dysków więc czemu miał by system odmówić? Dla pewności zmapowałem sobie dysk sieciowy - litera 'Q' elegancko się podstawia. Poza tym - od kiedy to program wymaga czegokolwiek? To od użytkownika zależy, gdzie on będzie zainstalowany. Skąd masz ten soft?
XanTyp
Dodano
30.05.2010 23:07:53
ketjow9
Dodano:
30.05.2010 19:43:40
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1