Problem z makrem w Excel-u

Witam wszystkich użytkowników. #-o Problem dotyczy cennika książek: W komórce G7 jest lista rozwijana lista tytułów książek znajdująca się w kolumnie Q. W kolumnie K chcę automatycznie umieścić cenę książki z kolumny R. Nie jest to problem. Rozwiązanie przedstawiam poniżej: =JEŻELI(G7<>" ";WYSZUKAJ.PIONOWO(G7;$Q$1:$R$36;2;FAŁSZ);" ") Problem dotyczy tego że arkusz ma posiadać dwa cenniki: Detal i Hurt. Jak napisać formułę aby wiedziała z jakiego zakresu komórek korzystać? Na początku musi być możliwość wyboru Cennik Detal lub Cennik Hurt. Detal Q1:R36 Hurt X1:Y36 Drugim problemem jest brak zerowania po użyciu makra w polu wyboru. Chodzi mi o to że po kliknięciu w pole wyboru uruchamia się makro a po wyczyszczeniu pola wyboru makro pozostawia wynik a ja potrzebuję pustą komórkę. Makro jest proste-składa się z jednej instrukcji =JEŻELI(M3>0;M3*1,1;""). Bardzo dziękuję za pomoc [-o< Darius

Odpowiedzi: 4

Dziękuję Pułkowniku Postaram się za to zabrać tak jak radzisz. Troszkę nad tym siedzę i już mi nie myślę. Idę odespać co nieco i potem zabiorę się do myślenia. Jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam Darius ;)
darius81
Dodano
15.12.2008 01:08:39
Myślę że problem tkwi w tym, że wartość z komórki [b]G7[/b] porównujesz do SPACJI. Spróbuj wpisać to tak [quote]=JEŻELI(G7<>"";WYSZUKAJ.PIONOWO(G7;$Q$1:$R$36;2;FAŁSZ);"")[/quote] a co do wybrania hurt czy detal spróbuj zrobić tak [quote]=JEŻELI(G7<>"";WYSZUKAJ.PIONOWO(G7;$Q$1:$R$36;[b]JEŻELI(A15="HURT";5;2)[/b];FAŁSZ);"")[/quote] Nie wiem czy to będzie działało, jakbyś podesłał plik to byłoby łatwiej. W każdym razie chodzi o to żeby w tej formule zawrzeć warunek który będzie sprawdzał co się znajduje w komórce A15 (oczywiście to może być inna dowolna komórka) jeżeli będzie tam tam HURT to wybierze wartości z kolumny 5 (przykładowo) a jak nie to wybierze 2.
pulkownik
Dodano
14.12.2008 23:27:13
Bardzo dziękuję Pułkowniku (: Plik jest jeszcze bardzo roboczy i jest ciut bardziej skomplikowany. Co do pewnej wartości to nie mogę tak zrobić. Musi być wybrany cennik detal/hurt wcześniej i na tej podstawie (w powiązaniu z tym wyborem) muszą zadziałać wszystkie inne instrukcje i makra. Dziękuję za pomoc i proszę jeszcze o instrukcję czyszczenia komórki do której odwołuje się pole wyboru-nie lista. Gdy zaznaczam pole wyboru pojawia się cena a gdy usuwam zaznaczenie cena dale jest i zostaje zliczona do sumy. Jak napisać instrukcję żeby komórka była czyszczona po usunięciu zaznaczenia - proszę o pomoc i dziękuję za wszelkie chęci. Dariusz ;)
darius81
Dodano
14.12.2008 22:45:53
Poczekaj, piszesz o makrach a wklejasz do posta zwykłe formuły. [quote]=JEŻELI(G7<>" ";WYSZUKAJ.PIONOWO(G7;$Q$1:$R$36;[b]2[/b];FAŁSZ);" ") [/quote] Pogrubiona dwójeczka mówi z której kolumny danego zakresu ma pobrać wartość, czyli można rozszerzyć zakres [quote]=JEŻELI(G7<>" ";WYSZUKAJ.PIONOWO(G7;[b]$Q$1:$X$36[/b];2;FAŁSZ);" ") [/quote] do kolumny X i manipulować tą dwójeczką. Nie wiem jak formuła ma zgadnąć kiedy sprzedaż będzie hurtowa a kiedy detaliczna. Można na przykład zawrzeć warunek że powyżej pewnej określonej ilości będzie hurt. Najlepiej wrzuć plik, będzie szybciej :lol:
pulkownik
Dodano
14.12.2008 13:54:44
darius81
Dodano:
13.12.2008 16:11:03
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1