problem z logowaniem w win 2000

Mam problem z zalogowaniem sie do jednego konta na win 2000 – po wpisaniu loginu i hasła wyskakuje mi komunikat, ze z moim katalogiem jest cos nie tak i mam sie skontaktowac z administratorem sieci (a komputer jest niepodlaczony do zadnej sieci) i logouje mnie na tymczasowe konto, ktore jest czyszczone za kazdym razem. Nie wiem czy to jakis blad na dysku – ale nie wydaje mi sie bo katalog uzytkownia, z problemami, ale sie przekopiowal w inne miejsce. Mam tam istotne dane – ktore oczywiscie nie zginely (jakos sie skopiowaly), ale konfiguracja nowego konta bedzie bardzo skomplikowana (rozne systemy placowe i bankowe). Nie mam pojecia co moze byc przyczyna? Z netem laczy sie komputer tylko przez modem i to wylacznie przez programy bankowe i placowe (zadne przegladanie www, poczty czy gg). Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odpowiedzi: 7

Ale jaki pomysl ? Po prostu uszkodzil sie tamten profil. Czego to wina ? Najprawdopodobniej dysku.
EL NINO
Dodano
14.03.2006 13:21:12
Niestety nic nie mogę wymyśleć. Gdy zrobiłem drugi profil – na podstawie tego uszkodzonego to profil został utworzony ale po zalogowaniu na niego jest sytuacja podobna jak przy uszkodzonym – system tworzy katalog który nazywa sie tak jak login + po kropce nazwa komputera. Tam jednak mogę zapisywać informacje i nie giną po wylogowaniu. Coś to nie jest normalne. W przypadku innego konta nic takiego sie nie dzieje. Czy ma ktoś jeszcze jakis pomysł?
marcikxp
Dodano
14.03.2006 12:25:39
Sprawdź dysk czy nie ma błędów. Ostatecznie zrób sobie kopię pliku ntuser.dat (jest w tym walniętym profilu) i podmień ten ntuser.dat na plik z Documents and Settings\All Users\
Jak się uda to moźna próbować odzyskiwać wszystkie ustawienia z tej kopii, którą zrobisz.
Żółty
Dodano
13.03.2006 15:39:47
Niestety komputer zastałem postawiony na fat 32 i kilka istotnych rzeczy juz bylo skonfigurowanych, wiec fat został. A więc atrybuty plików spoko. Wirusy sprawdzałem i oki. Brak pomysłu. Podobny komunikat widzialem kiedys w na jednym win xp – w sieci do ktorej komputer jest z problemem nie jest podlaczony. Ale to bylo mało istotne konto i po sprawdzeniu czy nie ma wirusow po prostu zaloźylem nowe i po sprawie. A tu niestety lipa.
marcikxp
Dodano
13.03.2006 15:30:55
A komputerek jest czysty, bez wirusików, robaczków itp. Sprawdź atrybuty katalogu, jego nazwe, moźe ktoś zmienił przez przypadek.
pulkownik
Dodano
13.03.2006 15:20:07
Nieściśle się wyraziłem – chodzi o profil uźytkownika – katalog profilu jest uszkodzony lub nie moze go znalezc system i dlatego tworzy tymczasowy katalog. Przy ponownej probie logowania od razu laduje się ten katalog zmieniony – bez zadnego komunikatu. Oczywiście :) stało się to kiedy nie było mnie w pracy. Ale na pewno nie było nic instalowanego ani program ani urządzenie.
marcikxp
Dodano
13.03.2006 15:14:51
A mógłbyś jaśniej napisać
marcikxp:
...z moim katalogiem jest cos nie tak ...


bo to nie jest informacja która pomoźe zdiagnozować problem. Napisz czy to się stało po instalacji jakiegoś nowego programu, sterowników, urządzenia?
pulkownik
Dodano
13.03.2006 14:43:06
marcikxp
Dodano:
13.03.2006 13:50:05
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1