Problem z ładowaniem Windowsa

Witam Dzisiaj jak co sobotę wstałem sobie w południe. Włączam kompa i zdziwko. Pojawia się lista uruchomień (te tam jakieś awaryjne, normalne i poprzednia sesja). No to wybieram uruchomienie normalne. Pojawia się ładowanie Windowsa i nagle jeb. Blue screen i reset. Myślę sobie "o kur*a mać". No nic, próbuję ponownie. Tym razem wybieram uruchomienie awaryjne. Leci lista plików z system32, okno windowsa i znowu blue screen. Wrzucam płytkę z Windowsem 7, którego miałem sobie w najbliższym czasie zainstalować, ustawiam w biosie bootowanie z cd/dvd romu i nic. Dalej mi chce ładować XP z dysku. Czy ktoś jest w stanie pomóc w takiej sytuacji? P.S. Windows XP, którego mam na dysku jest oryginalny. Niestety przy przeprowadzce płyta instalacyjna zaginęła.

Odpowiedzi: 8

W takim razie muszę wykombinować płytkę z Windowsem. Proszę o nie zamykanie tematu póki co. Gdyby coś poszło nie tak z nową płytką, to nie chciałbym zaśmiecać forum kolejnym wątkiem. Pozdrawiam
Orzechowy Dżem
Dodano
12.11.2011 23:31:15
To sprawa jasna, ale jeżeli zależy Ci na razie tylko na formacie to zrób sobie botowalny dysk systemowy u kumpla, odpal z niego kompa i formatuj do woli (jeżeli znasz polecenia z linii komend). Natomiast nie kombinuj z instalowaniem systemu na innym kompie, bo to rzadko kiedy się udaje, a potem i tak podwójna robota i ponadto system zasyfiony obcymi sterownikami i nie tylko :-(. Zresztą [u][b]BlaSOFT[/b][/u] już to zauważył.
Ucho
Dodano
12.11.2011 23:03:47
I to by było najrozsądniejsze. Jest jeszcze możliwość wymuszenia ładowania z CD przez F4 bodaj (lub F8, nigdy nie pamiętam ) w czasie startu BIOS-u. Wyświetli Ci listę możliwych źródeł botowania i wybierasz CD. Tylko się nie walnij: jak masz 2 CD to wybierz prawidłowy :lol: . Wtedy od razu wiadomo czy płyta jest botowalna.
Ucho
Dodano
12.11.2011 20:00:01
  • Orzechowy Dżem 12.11.2011 20:11:02

    [quote=Ucho]Jest jeszcze możliwość wymuszenia ładowania z CD przez F4 bodaj (lub F8, nigdy nie pamiętam ) w czasie startu BIOS-u. Wyświetli Ci listę możliwych źródeł botowania i wybierasz CD. Tylko się nie walnij: jak masz 2 CD to wybierz prawidłowy :lol: . Wtedy od razu wiadomo czy płyta jest botowalna.[/quote] Tak też robiłem. Dvd rom mam jeden, więc nie ma mowy o pomyłce.

Może w takim razie po prostu załatwić sobie płytkę z bootowalnym Windowsem?
Orzechowy Dżem
Dodano
12.11.2011 19:47:15
Nie mam Linuksa. Jest jakaś inna opcja? Np. zabrać dysk do znajomego, żeby na nim zainstalował mi system?
Orzechowy Dżem
Dodano
12.11.2011 19:01:16
  • BlaSOFT 12.11.2011 19:32:47

    [quote=Orzechowy Dżem]Nie mam Linuksa.[/quote] To może poproś znajomego, żeby Ci ściągnął i nagrał na płytkę. Zawsze warto mieć coś takiego pod ręką. [quote=Orzechowy Dżem]Np. zabrać dysk do znajomego, żeby na nim zainstalował mi system?[/quote] Jest to wykonalne, ale musisz liczyć się z tym, że to będzie trochę wyższa szkoła jazdy. Nie wystarczy zainstalować Windowsa i przełożyć dysk do innego komputera. Prawdopodobnie trzeba będzie posłużyć się narzędziem Sysprep.exe

Przez BIOS? Nie. Przecież jak nie jesteś w stanie uruchomić komputera z płyty, to nie masz po co formatować dysku. Jeżeli natomiast uda Ci się uruchomić Linuksa z płytki, to możesz sformatować dysk stamtąd.
BlaSOFT
Dodano
12.11.2011 16:57:34
Bootowanie jest ustawione dobrze i zapisuję je (robiłem to dzisiaj kilkadziesiąt razy). Faktycznie może być coś nie tak z płytką, na której jest ten Windows 7. Nie da się sformatować systemu przez biosa? Nigdy nie formatowałem, to też nie wiem.
Orzechowy Dżem
Dodano
12.11.2011 16:47:11
[quote=Orzechowy Dżem]ustawiam w biosie bootowanie z cd/dvd romu i nic. Dalej mi chce ładować XP z dysku. [/quote] Możliwości są dwie: albo źle ustawiłeś to bootowanie z cd/dvd (może nie zapisałeś zmian?), albo coś jest nie tak z tą płytką instalacyjną. Spróbuj skombinować jakąś płytę bootowalną z Linuksem i zobacz, czy komputer się z niej uruchomi.
BlaSOFT
Dodano
12.11.2011 16:29:25
Orzechowy Dżem
Dodano:
12.11.2011 16:00:42
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1