Problem z konfiguracją sieci

Mecze sie z tym juz drugi dzien i powoli zaczynam zalowac ze kupilem ten system (Home Premium).

Chce ustawic siec w taki sposob, zeby wszystkie komputery mialy dostep do internetu:
-Moj komputer, podlaczony do internetu (Neostrada) oraz kablem sieciowym do routera - Vista Home Premium
-Drugi komputer stacjonarny, podlaczony kablem sieciowym do routera - XP Professional
-Laptop laczacy sie z routerem bezprzewodowo - Vista Home Premium

Router to Dell 1184 Wireless Broadband Router. 

 
Gdy wszystkie 3 komputery mialy zainstalowany XP, wszystko dzialalo spiewajaco moze dzieki temu ze system ten posiada dosc proste narzedzie do konfiguracji sieci. W Viscie tego nie znalazlem.

Teraz tak. Zainstalowalem Viste u siebie, sciagnalem patcha dla komputerow na XP i wszystko poszlo. Glownie chodzi mi o udostepnianie polaczenia internetowego, reszta mnie malo interesuje. Niestety po paru godzinach ni z tego ni z owego internet na pozostalych dwoch komputerach przestal chodzic.

Zainstalowalem zatem na laptopie Viste z nadzieja ze rozwiaze to moje problemy. Udalo mi sie ustawic siec tak, zeby obydwa komputery sie widzialy ale niestety nie dziala udostepnianie polaczenia internetowego. Zatem moge miedzy laptopem a swoim komputerem (ktory podlaczony jest do internetu) przesylac pliki itp. ale do internetu z laptopa juz nie wejde. Polaczenie internetowe na moim komputerze jest udostepnione.


Nie wiem jakie jeszcze informacje podac bo praktycznie sie na tym nie znam, ale jesli czegos jeszcze potrzeba to postaram sie szybko dopisac. Naprawde chcialbym uniknac wzywania informatyka zeby ustawial mi siec bo (przynajmniej w XP) jest to dosc banalne zadanie i nie usmiecha mi sie za to placic. Mam nadzieje ze ktos ma jakis pomysl jak zainstalowac siec tak by pozostale dwa komputery mogly laczyc sie z internetem za pomoca mojego komputera.

 Czy ktos moglby mi tez wytlumaczyc o co chodzi z tymi calymi lokalizacjami sieciowymi?

Ostatnia sprawa niezwiazana z siecia - ostatecznie moge wrocic do XP, jednak nie moge tego systemu zainstalowac na laptopie. Posiada jeden dysk, przy instalacji systemu wyswietla sie komunikat ze nie wykryto zadnych dyskow twardych. 

Dorzucam jeszcze dwa screeny ustawien, nie wiem czy to w czyms pomoze. Mapa sieci totalnie mija sie z rzeczywistoscia.
www.bikepoznan.com/abc/

 

Odpowiedzi: 1

Miałem podobny problem, ale wszytsko da się bez problemów skonfigurować. Wbijasz w panel sterowania->centrum sieci i udostępnienia->zarządzaj połączeniami sieciowymi. Tam ustawiasz urządzenie główne, przez którę łączysz się z netem i udostępniasz to połączenie pozostałym (możesz mieć jeszcze problemy z autoryzacją, ale wszystko przebiega podobnie jak w xp). Jeżeli będziesz miał jakieś problemy, to wal na gg, postaram się pomóc.
ziooleck
Dodano
09.05.2007 20:17:59
inur
Dodano:
15.04.2007 17:17:23
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1