Problem z komputerami

Witam, mam oto taki problem : kiedyś miałem podzielony internet routerem na komputer i laptopa i wszystko było git, teraz gdy zamiast laptopa jest komputer(szczerze mówiąc według mnie to jest gra telewizyjna bo tak chodzi a nie komp.) to 2 komputer ten , który był od początku strasznie się wiesza i w grach mam pingi 1000+ gdy tamten komputer jest włączony. Co zrobić by obydwa komputery mogły być włączone i żeby na moim kompie można było grac?? Router : Tenda TEH500S

Odpowiedzi: 7

W instrukcji do routera znajdziesz wszystkie niezbędne instrukcje, jak się do niego zalogować. Najczęściej poprzez http://192.168.2.1 potem enter i podajesz login i hasło. Domyślnie będzie to: admin i 0000 albo 1234. Tak jakoś to idzie. A czy po [u]wy[/u]łączeniu kompa możesz sobie przeglądać forum? Zastanów się trochę... Przecież na wyłączonym sprzęcie nic nie zdziałasz :|
XanTyp
Dodano
24.06.2009 20:08:52
Słuchaj jeśli chodzi o opcję z przyciskiem to ma go Modem(jak go naciskam to lampki zgaszają) ale co potem zrobić? napisałeś że coś z przeglądarką wchodzę w Mozille PL i co dalej? I czy mam wejść w Mozille jak lampki są zgaszone czy jak świecą?
earl1713
Dodano
24.06.2009 16:56:25
Podałem Ci wszystkie mi znane.
XanTyp
Dodano
24.06.2009 07:18:32
Odłączenie wtyczki za bardzo nie pomogło. Co do drugiego sposobu to mój router nie ma żadnego przycisku . Jest jakiś inny sposób??
earl1713
Dodano
22.06.2009 13:36:05
Oba. Reset polega na dosłownym wyjęciu wtyczki z kontaktu. Następuje pełne rozładowanie urządzenia - to może rozwiązać problem zrywania bądź zaniku sygnału z sieci. Raz na kilka tygodni sam tak robię - co z resztą zasugerował mi mój wykładowca przeszło rok temu i jak dotąd - teoria sprawdza się w praktyce. Innym sposobem na zresetowanie routera jest (o ile ów to ma) wciśnięcie takiego małego guziczka, co daje podobny efekt do wyłączenia z zasilania. Kontrolki się wygaszają i następuje jego ponowne się ustawienie/rozruch. Co zaś tyczy się przywrócenia do ustawień fabrycznych - to już część softwarowa. Logujesz się do routera poprzez przeglądarkę i tam szukasz takiej opcji. Rowinna znaleźć się w dziale Settings. Restore default settings lub tak jakoś.
XanTyp
Dodano
22.06.2009 01:21:03
Dużo ludzi mi radzi reset routera lecz nie wiem jak to zrobić Jak możesz wytłumacz mi jak dziecku jak zrobić reset routera i przywrócenie ustawień fabrycznych. I co z tych 2 rzeczy jest bardziej bezpieczne??
earl1713
Dodano
21.06.2009 21:30:09
Reset routera i/lub przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomagają?
XanTyp
Dodano
21.06.2009 19:26:22
earl1713
Dodano:
21.06.2009 13:23:55
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1