Problem z kompozycją po wgraniu sterowników graficznych

Witam państwa.:mryellow: Oto na czym polega mój problem.Po instalacji najnowszych sterowników 260.99 (szczególnie mi zależy gdyż mam stare sterowniki z wersji 16*.** z 2008 roku gdyż chciał bym zagrać w Need for speeda Hp 2010, grać to pogram lecz nie widzę odległego terenu co utrudnia jazdę i z doświadczenia wiem że to wina strych sterowników graficznych ) [img]http://img148.imageshack.us/img148/5431/beztytuudgq.jpg[/img] .A więc tak wgrywam sterowniki a po ponownym uruchomienia PC'ta pasek startu Windows (czyli cała ta kompozycja ) z szarego, klasycznego paska robi się kolorowa kompozycja.Mi to tam wisi, ale z komputera korzystają moi rodzice i nie nawiedzą kolorowego paska windowsa :-$ .Zmieniałem już kilka krotnie w menu Ekran ->wygląd ale i to nie pomaga bo po ponownym odpaleniu systemu ponownie powraca zielono-niebieski pasek.Tak więc pytam czy da radę po instalacji sterowników na stałe przywrócić klasyczny wygląd Windowsa XP ?? Jeśli tak to jak to zrobić ?? Próbowałem też zmienić samą kompozycję w : [img]http://img826.imageshack.us/img826/9094/beztytuuczv.jpg[/img] Rozwiązanie to okazało się tylko czasowe, bo po trzecim uruchomieniu Windowsa XP kolorowy pasek powrócił.](*,) Pozdrawiam i błagam o pomoc.:redface:

Odpowiedzi: 8

Tak tylko że to dla mnie czarna magia.
martys17
Dodano
11.12.2010 16:12:42
  • XanTyp 12.12.2010 05:16:09

    [quote=martys17]Tak tylko że to dla mnie czarna magia.[/quote]Nie umiesz korzystać z wyszukiwarki www.google.pl? A to pech. Poproś rodziców.

Racja [b]Veers[/b]. Precyzja ponad wszystko. [b]martys17[/b] - HiJacka/OTL/ComboFix, czy to tam jeszcze masz pod ręką i zapodawaj logi. O tym jak wykonać logi i je interpretować - wujek google pomoże.
XanTyp
Dodano
10.12.2010 22:18:58
Tak tak to moja wina nie podałem dokładnych parametrów komputera.Wiec przepraszam.:-& .Może spróbować wgrać jakiś sterownik ni stary ni nowy z wersji gdzieś 190/240 ? Za bardzo nie znam się na Podglądzie zdarzeń, są jakieś błędy.Może ktoś podpowie dam linka:-({|= , http://www.sendspace.pl/file/b3747ded40c61b24cda2cca
martys17
Dodano
10.12.2010 16:32:15
Tak ale po co mam je wgrać skoro nowsze gry tamtych sterowników nie obsługują.Chyba tylko Test Driver Unlimited na nich dawno temu grałem.Nie wspominam o tym by miał kartę AGP.Tylko PCI.Przecież pisałem że jak wgrywam najnowsze sterowniki NFS HP2010 działa jak należy bez zawieszek ani logów, po prostu da się grać tylko że się pasek zmienia.Proszę czytać ze zrozumieniem:rolleyes: . Żeby było jasne moje parametry kompa : ------------------ System:Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.1GHz Memory: 2048MB RAM Card name: NVIDIA GeForce 7300 GT Manufacturer: NVIDIA Chip type: GeForce 7300 GT DAC type: Integrated RAMDAC Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0393&SUBSYS_341B1458&REV_A1 Display Memory: 256.0 MB Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (60Hz) Nie zwalajcie na grę ani na sprzęt, tylko nakierujcie mnie na naprawienie problemu z paskiem.
martys17
Dodano
10.12.2010 11:48:52
  • XanTyp 10.12.2010 15:35:04

    [quote=martys17]Tak ale po co mam je wgrać skoro nowsze gry tamtych sterowników nie obsługują.Chyba tylko Test Driver Unlimited na nich dawno temu grałem.[/quote]Mylisz się. To nie gry mają obsługiwać sterowniki, ale na odwrót. Po to są właśnie sterowniki, aby pomagały obsługiwać programy. [quote=martys17]bez zawieszek ani logów[/quote]Chyba [b]lagów[/b]? #-o [quote=martys17]Proszę czytać ze zrozumieniem:rolleyes: . [/quote]To pisz ze zrozumieniem. Zarówno mechaniki oprogramowania jak i pojęć terminologicznych, nawet, jeśli to tylko slang internetowy.[quote=martys17]Nie wspominam o tym by miał kartę AGP.Tylko PCI.[/quote]Wskaż mi miejsce, w którym napisałeś, że to jest PCI. Najlepiej poprzyj do cytatem. [b]Wytłuszczonym[/b]. [quote=martys17]Żeby było jasne moje parametry kompa (...) NVIDIA GeForce 7300 GT (...)[/quote]Z którego nijak nie wynika, że jest to PCI. Dla porównania: Znam komendę dxdiag i mam również GeForce 7300 GT - ale AGP - stąd moje zasugerowanie szyną. Wybacz, że nie odczytałem twoich myśli, mistrzu precyzji.[quote=martys17]Nie zwalajcie na grę ani na sprzęt, tylko nakierujcie mnie na naprawienie problemu z paskiem.[/quote]No, to po co w ogóle dyskutujemy o NFS, Simsach czy innych duperelach?! Log lub logi - na wklejto.pl a tutaj tylko linki do nich. I koniec spinoffów do gier czy innych przykładów. I nie my, tylko ja.

  • Veers 10.12.2010 15:44:34

    [quote=XanTyp]... mam również GeForce 7300 GT - ale AGP - ...[/quote] Tak sobie wtrącę - ale warto przypomnieć towarzystwu że AGP - to odmiana PCI. Dopiero PCI-E jest zupełnie inną szyną danych. A żeby nie było że tak sobie tylko piszę - mnie się wydaje że to nie problem gry czy nawet sterownika, lecz samego systemu operacyjnego - dlatego warto byłoby zajrzeć do Podglądu Zdarzeń Systemowych ...

Tak ale te z płyty są baaardzo stare.Z 2007 albo 2008 roku,wtedy kompa kupowałem, nawet The Sims 3 na nich się tnie !A to moja ulubiona gierka o dobrze że nie wymaga nowszych sterowników:mryellow: .Geforce 7300 (256mb) nie należy do słabych ani do mocnych kart ale nowy Needek chodził mi na wysokich ustawieniach.Ale niestety GTA IV już się zacinało.
martys17
Dodano
09.12.2010 20:48:01
  • XanTyp 10.12.2010 05:01:29

    [quote=martys17]Geforce 7300 (256mb) nie należy do słabych ani do mocnych kart[/quote]To, że są stare, jeszcze nic nie znaczy. jak napisałem wyżej - sprawdź dla porównania. Zauważ, że GForce 7300 to karta o dosyć niskich parametrach w porównaniu do najnowszych produktów więc nie dziwi mnie, że masz problemy z efektami w grze. Fakt, że figuruje na liście obsługiwanych przez grę, nie musi oznaczać, że NFS będzie działał na niej równie sprawnie, co na nowszych modelach. Technologia AGP też ma tu swój akcent - skoro z niej zrezygnowano - musi więc to o czymś świadczyć.

Co do gry, to widzę, że ten temat już gdzieniegdzie poruszono. Np.: http://forum.pclab.pl/topic/640261-Need-for-speed-HP-2010/ A co do nVidii - najnowsze sterowniki nie są najlepszymi, czy najstabilniejszymi. To na ogół wersje testowe. Proponuję, dla porównania zainstalować te, które masz na płycie dołączanej do karty graficznej.
XanTyp
Dodano
09.12.2010 19:07:36
Być może coś mam z kompem.Jak to naprawić i sprawdzić ?:-k W tej grze nie ma opcji w grze, jest[b] tylko [/b] szczegółowość tekstur (włącz, wyłącz), ustawienia ekranu menu (jak okno ma być duże) oraz ustawienie cieni, nic więcej nie ma.Gdy instaluje te nowe stery od Nvidia to horyzont wyświetla się poprawnie. Dam nie mal głowę że mam coś namieszane w Nvidia nView Desktop Manager, gdyż ten program odpowiada za układ kompozycji Windows, tj. przezroczyste okna itp.Tylko że na tym się nie znam i nie wiem co mam tam ustawić.
martys17
Dodano
09.12.2010 17:40:02
[quote=martys17]nie widzę odległego terenu co utrudnia jazdę[/quote]Jeszcze nie miałem tej gry w dłoniach więc nie znam interfejsu, ale zakładam, że w opcjach powinna znaleźć się funkcja, która odpowiada za wyświetlanie dalszych planów. Powodu powracającego uparcie układu kompozycji nie rozumiem i nie znam przyczyn, dla których tak się dzieje. Załóżmy, że masz coś nie tak z samym systemem, bo sterowniki od karty graficznej raczej nie mają tu nic wspólnego.
XanTyp
Dodano
09.12.2010 16:04:24
martys17
Dodano:
09.12.2010 13:01:55
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1