Problem z kartą TV pod Windows 2000/XP...

Witam.

 

Mam od niedawna pewien problem z moją karta TV AverMedia TV-Capture 98 pod windowsem 2k lub xp. Problem ten pojawił się po zmianie paru części w komputerze tj. płyta główna (aktualnie asrock 775dual-880pro), procesor (Celeron 3,06), pamięć (512mb DDR)... Karta graficzna jaką posiadam to GeForce 2 MX400. :-) Wszystko polega na tym, że oba te systemy wykrywają kartę tv bez problemu,oprogramowanie się instaluje ale już po uruchomeniu programu nie ma żadnych kanałów ani dźwięku. Problem ten nie dotyczy windowsa 98 (sprawdzałem na tej samej konfiguracji sprzętowej). Nie mam zupełnie pojęcia z czym może to mieć związek. Bardzo proszę o pomoc.

 

Kamil

Odpowiedzi: 1

poszukaj nowych sterowników bo mi działa ta karta (znczy jak ją miałem to mi działała )
mvh
Dodano
16.06.2006 10:34:30
  • Kamil_S2 17.06.2006 00:14:25

    Znalazłem jakieś inne firmowe sterowniki, które już łapią kanały i obraz jest prawidłowy. Natomiast ciągle nie ma dźwięku... To samo dotyczy programów tj. MoreTV, JTV - jest obraz, brak dźwięku.<br>Może jakieś opcje w ustawieniach dźwięku mam nie tak jak powinny być ale wszystko przeszukałem i niby dla mnie jest ok. Karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną. Dodam, że radio FM na tej karcie telewizyjnej działa i dźwięk jest.<br>

  • mvh 18.06.2006 12:17:55

    moze byc wyłączona opcja w windowscie w głośności line in a jesli wszystko okey to potrzebny CI bedzie kabelek z karty tv do muzycznej do wejścia line in<br>

  • Kamil_S2 23.06.2006 00:08:56

    W dźwiękach jest wszystko dobrze ustawione, a kabelek takowy posiadam. Jest to niewątpliwie wina sterowników, teraz mam zainstalowane od innego modelu tunera AverMedia - dźwięk jest bez najmniejszego problemu, ale z kolei nie ma funkcji radia i pilot mi nie działa. Jeszcze będę szukał, może trafie na jakieś odpowiednie drivery.<br>

  • Kamil_S2 26.06.2006 16:27:48

    Jeszcze odpowiednich, działających sterowników nie znalazłem. Natomiast podczas instalacji tych oryginalnych sterowników wyskakuje okienko z komunikatem, patrz tutaj-&gt; <a href="http://www.solo.boo.pl/am.jpg">www.solo.boo.pl/am.jpg</a> . Może ktoś wie co to oznacza?<br>

  • Gruszka1 26.06.2006 17:46:19

    <P>Mam sterowniki, ktorych potrzebujesz. Swego czasu po przesiadce z Win98 na XP, tez mialem problem z TV (AverMedia TV Phone 98). Dostalem je mailem z AverMedia. Wszystko dziala bez jakichkolwiek klopotow.</P> <P>T.</P> <P><A href="mailto:tgruszka@hot.pl">tgruszka@hot.pl</A></P>

Kamil_S
Dodano:
16.06.2006 09:04:55
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1