Problem z kamerką internetową:( POMOCY :(

Witam. Mam nadzieję że uzyskam tu jakąś pomoc lub cenne dla mnie wskazówki. Problem ma się następująco. Kilka dni temu zakupiłem kamerke internetową firmy INTUIX (K300) Instalacja sterowników (nie wiem czy jest to istotne ale dodam że chodzi o laptopa) przebiegła bez większych problemów ale coś jest nie tak bo gdy uruchamiam kamerke wyskakuję jakiś dziwny komunikat o treści "AMCAP: amcap.exe - Zły obraz Program C:\Windows\system32\MFC42.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows albo zawiera błąd. Zainstaluj program ponownie, używając oryginalnego nośnika instalacyjnego, albo skontaktuj się z administratorem systemu lub z dostawcą oprogramowania w celu uzyskania pomocy." Po kliknięciu na "OK" błąd (komunikat) pojawia się jeszcze kilkakrotnie po czym pojawia się kolejne okienko z treścią: "ERROR during capture, error code=800706f8" Okienko w którym powinienem widzieć obraz z kamerki jest białe i nawet przez chwilę nic w nim się nie pojawia:( Dodam że sterowniki mam dobre. Brałem pod uwagę to ze mogłem zakupić kamerke ze starymi sterownikami które nie będę współgrać z Vistą więc pobrałem ze strony intuix.net sterowniki przeznaczone właśnie do tej wersji Windowsa. Niestety nic to nie dało i pojawia się ten sam błąd:( Słabo znam się na komputerach ale nigdy nie miałem problemów z instalacją różnego rodzaju sprzetu wraz ze sterownikami tym razem jednak ręce mi opadają bo wczoraj męczyłem się z tym 5 godzin i nie dałem rady:( Proszę jeżeli ktoś ma jakiś pomysł niech się ze mną nim podzieli a będę dozgonnie wdzięczny. I już na sam koniec dodam że kamerke instalowałem też na Windowsie XP. Zajęło mi to 2 minutki i wszystko działało cacy. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.:rolleyes:

Odpowiedzi: 6

proponuje odinstalować wszystkie sterowniki i programy do kamerki reset a potem zainstalować ponownie, nie wiem też jak to się ma do tego http://support.microsoft.com/kb/KB930984 Może laptop della? Może plik C:\Windows\system32\MFC42.dll zawiera błąd który nastąpił w trakcie instalacji, nie wiem czy nie da się go jakoś z płyty z vistą go wyjąć może jakis Ekspert powie... :-k mam nadzieje że inne porty usb etc próbowałeś? sprawdź też opcje zasilania w opcjach zaawansowanych czy nie ogranicza ci portów usb. pozdro.
Small Mike
Dodano
15.05.2008 00:40:40
  • Burn83 15.05.2008 17:29:14

    [quote]proponuje odinstalować wszystkie sterowniki i programy do kamerki reset a potem zainstalować ponownie, [/quote] Robiłem to kilka razy :( [quote]nie wiem też jak to się ma do tego http://support.microsoft.com/kb/KB930984 Może laptop della?[/quote] System miałem już wgrany przy zakupie. Laptop firmy Toshiba. [quote]Może plik C:\Windows\system32\MFC42.dll zawiera błąd który nastąpił w trakcie instalacji, nie wiem czy nie da się go jakoś z płyty z vistą go wyjąć może jakis Ekspert powie... [/quote] To wydaje mi się całkiem prawdopodobne ale tu moje możliwości nie sięgają :( W to że sterowniki są złe już praktycznie nie wierzę bo próbowałem ze wszystkimi jakie są tylko dostępne:( Wydaje mi się że są to właśnie jakieś błędy w systemie ale nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić :( [quote]mam nadzieje że inne porty usb etc próbowałeś? sprawdź też opcje zasilania w opcjach zaawansowanych czy nie ogranicza ci portów usb. [/quote] Próbowałem z innymi portami. Nic mi ich nie ogranicza bo np. zdjęcia z telefonu przez USB ściągam bez problemu.

Niestety są to te same sterowniki które pobrałem ze strony producenta. Po ich zainstalowaniu pojawia się ten sam błąd :( Ale dziękuję za dobre chęci :lol: Czekam na inne pomysły.
Burn83
Dodano
15.05.2008 00:25:42
http://drivers.softpedia.com/get/SCANNER-Digital-CAMERA-WEBCAM/OTHER-SCANNERS/Intuix-300-Kpixel-Webcam-Vista-Driver.shtml spróbuj z tej strony patrzyłem były aktualizowane w lutym tego roku a nuż trafią?
hilary4
Dodano
14.05.2008 23:08:41
A jaką masz vistę zainstalowaną ,zgaduję 64 bit, a skoro na stronie nie ma wyszczególnionych 64bit to znaczy że są pod system 32bit
hilary4
Dodano
14.05.2008 23:00:26
Zrobiłem tak jak poradziłeś ale niestety nie znajduje mi zadnych innych sterowników:-s Na stronie producenta tej kamerki są tylko dwa sterowniki do tego modelu: 1) W300 driver for Win 98Se/ 2000/ Me/ XP 2) W300 driver for Windows Vista W pliku tekstowym dołączonym do sterownika dla Visty jest napisane "FOR VISTA32/64" więc to chyba nie o to chodzi :(
Burn83
Dodano
14.05.2008 22:05:04
Stawiam na złe sterowniki np vista 64 bit a sterowniki 32 bit lub odwrotnie.Możesz spróbować aby system sam znalazł sterowniki z poziomu menedżera urządzeń oczywiście po odinstalowaniu obecnych
hilary4
Dodano
14.05.2008 21:12:40
Burn83
Dodano:
14.05.2008 19:33:06
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1