Problem z internetem

Witam. Mam bardzo głupi problem a raczej pytanie ponieważ to jest pewnie banalne. Mianowicie wczepiając kabel internetowy (który wychodzi od modemu) do komputera, nie mam internetu i nie wiem jak sie z nim połączyc, zawsze przy formatowaniu komputera, system sam na początku ustawia mi połączenie z internetem i wszystko działa, ale jak podłącze kabel do innego komputera to nie wiem jak uzyskać połączenie. Mam system windows xp a internet chello, nigdy nie musiałem instalowac zadnych sterowników do modemu, pozatym nie posiadam nawet płyty do niego. Jest mi w stanie ktoś to wytłumaczyć bez spamowania że temat już gdzieś był albo że google istnieją. pozdrawiam miesko20

Odpowiedzi: 18

Ale na jednym znam się bardzo dobrze. Jak nagradzać takie zachowanie :-"
XanTyp
Dodano
01.10.2010 07:15:20
a gówno sie znacie
miesko20
Dodano
01.10.2010 01:49:29
Menu Start -> Uruchom. Wpisz tam: [b]cmd[/b] a w okienku wklep: [b]ipconfig /all[/b] Wywali ci listę wszystkiego, co masz powiązane z siecią. Adres fizyczny również (to będzie ten nieszczęsny MAC adres karty sieciowej). I z nim leć do swojego dostawcy - niech ci odblokuje internet.
XanTyp
Dodano
27.09.2010 23:33:46
o zdaje sie że problemem jest to iż nie mam zainstalowanej karty sieciowej, z tym że mam laptopa [b]SAMSUNG R519[/b] i nie mogę ich znaleźć. Właściwie to nie mogę znaleźć na samsung.com.pl swojego laptopa, jest r519[b]E[/b] i jeszcze jakiś inny
miesko20
Dodano
27.09.2010 13:46:56
1.Zobacz na kompie,który nie śmiga w necie czy karta sieciowa jest instalnieta (Menadżer urządzeń) , czy włączona i czy działa. 2.Wejdź w połącznia sieciowe i sprawdź czy wogóle jakieś istnieje i (jak jest) to czy jest włączone. 3,Wyłącz systemowego firewalla.
buzu
Dodano
24.09.2010 01:11:42
Nie. Zadzwoń do nich i może wystarczy podać nowego MAC`a przez telefon. Jak go uzyskać to Ci od razu powiedzą.
Ucho
Dodano
23.09.2010 19:40:39
to w takim razie musi mi przyjechać chłop z serwisu i to zrobić?
miesko20
Dodano
23.09.2010 19:15:23
Nie. Nic to Ci nie da. Każdy komp ma inną kartę sieciową, o innym, unikalnym numerze, nazwijmy go "seryjnym", czyli MAC. Jeżeli w pierwszym kompie masz kartę na PCI to możesz ją przełożyć do innego kompa i na tym drugim będzie net chodził. Jeżeli karta jest zintegrowana z płytą główną to d... blada. U twojego operatora jest wpisany tylko jeden numer MAC i komputer z tą kartą będzie miał neta, a inne nie. Tak że już wiesz o co chodzi.....mam nadzieję.... A tak na marginesie, to formatuje się np. dysk twardy, a nie kompa czy tam system.... Owszem, jest jeszcze inne wyjście, ale to też kosztuje. Możesz sobie kupić jakiegoś routerka podbierającego MAC`a i będzie każdy komp chodził.
Ucho
Dodano
23.09.2010 18:55:39
  • adam_broda 23.09.2010 23:51:48

    [quote=Ucho]Każdy komp ma inną kartę sieciową, o innym, unikalnym numerze, nazwijmy go "seryjnym", czyli MAC.[/quote] A może wpisać w 'googlarkę' "zmiana MAC"?

czyli muszę sformatować system żeby komputer sam skonfigurował mi internet dosłownie w 2 sekundy? innego wyjścia nie ma ?
miesko20
Dodano
23.09.2010 13:34:37
A miej go zepsutego. Cały czas przecież mowa jest o tym, abyś dostarczył swojemu operatorowi MAC adres karty sieciowej. [b]Ucho[/b], nie zawsze jest tak skrajnie, jak straszysz [b]mieska[/b]. Miałem kiedyś net od firmy, której wisiało, czy mam jednego kompa, czy trzy - jak wtedy już było. Poodałem im maki sieciówek i net hulał na wszystkich trzech. W końcu to był mój problem, że dzieliłem własne łącze - grunt, że za ich wiedzą. Potem zajrzał raz jeden pan, pokiwał głową, uśmiechnął się, że wszystko gra i tyle ich więcej widziałem :)
XanTyp
Dodano
23.09.2010 03:25:58
ale ja chce dalej miec na jednym tamten komputer jest zepsuty
miesko20
Dodano
23.09.2010 01:34:57
Dla operatora ma. Każdy nowy komp to dodatkowa kasa, takie to trudne ? Wykupujesz dostęp na jednego kompa, a w domu dzielisz łącze i korzysta z neta np. 5 osób na osobnych komputerach. To 4 klientów mniej.
Ucho
Dodano
23.09.2010 00:54:02
a co to ma do rzeczy na którym komputerze mam internet
miesko20
Dodano
23.09.2010 00:46:13
Zadzwonić do operatora i się dopytać: czy przez telefon, czy ktoś do Ciebie zawita. Jednak nie zdziw się, jak Ci przyjdzie podwójny rachunek za neta, bo ten drugi komp będzie pewnie wliczony do abonamentu :-)
Ucho
Dodano
22.09.2010 19:22:18
to znaczy jak mam to zrobić? : P
miesko20
Dodano
22.09.2010 17:53:03
nie do końca rozumiecie co mam na myśli bo sam też tego nie rozumiem, gdybym teraz sformatował system, to przy instalacji on sam ustawiłby połączenie internetowe i byłoby dobrze, ale teraz nie mam ochoty go formatować. Internet na pewno jest "w tym kablu" , po prostu podłączam go do komputera i nie wiem co dalej mam zrobić żeby funkcjonował. ps. jestem zielony
miesko20
Dodano
22.09.2010 15:14:51
Witam To co w tej chwili przychodzi mi do głowy to sprawdź ustawienia połączenia sieciowego na komputerze gdzie internet działa i porównaj z ustawieniami na komputerze gdzie internet nie działa. 1) Może jest problem że na jednym komputerze jest włączone DHCP a na drugim nie. 2) Może firewall coś blokuje. 3) Nie miałem do czynienia z internetem z chello ale może oni mają takie same ograniczenia jak w Aster, trzeba podać numer MAC karty komputera który będzie korzystał z internwtu. pozdro
sin21
Dodano
22.09.2010 14:18:15
  • Veers 22.09.2010 15:39:08

    [quote=sin21]... 3) Nie miałem do czynienia z internetem z chello ale może oni mają takie same ograniczenia jak w Aster, [b]trzeba podać numer MAC karty komputera który będzie korzystał z internwtu. [/b] [/quote] ... to jest klucz do "zagadki".

A sprawdziłeś, czy masz w ogóle sygnał od operatora? Równie dobrze, mogła się zepsuć wtyczka. Jeden nadszarpnięty drucik i po zawodach.
XanTyp
Dodano
22.09.2010 13:34:08
miesko20
Dodano:
22.09.2010 12:34:13
Komentarzy:
18
Strona 1 / 1