Problem z instalowaniem jakichkolwiek urządzeń USB pod Vistą

Witam Jakiś czas temu eksperymentowałem z różnymi sterownikami do mojego modułu Bluetooth na USB. Po zainstalowaniu jednych sterowników (WIDCOMM) stała się rzecz dziwna. Windows przestał rozpoznawać jakiekolwiek nowe urządzenia podpinane pod USB. Na przykłąd podpinam jakiegoś nowego pendrive'a (którego nie było nigdy podpiętego przed instalacją starowników BT) i windows po paru minutach poszukiwania sterownika wyświetla komunikat, że nie posiada do tego urządzenia driverów. To samo jest po podpięciu jakiegokolwiek innego urządzenia USB (telefonu/ aparatu fotograficznego/czytnika kart flash) mimo, że na innym komputerze te urządzenia są rozpoznawane automatycznie (nawet XP je wykrywa bez problemu). Oczywiście odinstalowałem feralne sterowniki, niestety nie pomogło. Zrobiłem przywracanie systemu - też nie pomogło. Próba ręcznego zainstalowania sterowników do urządzenia USB kończy się komunikatem, że sterownik nie pasuje do niego i nie da się go zainstalować. Najciekawsze, że urządzenia, które wcześniej były w systemie (przed instalacją sterowników BT) działają bez problemów. Ale wystarczy je podpiąc do innego złącza USB i już nie da się z nich korzystać bo brak sterowników. Da się to jakoś naprawić? Kompletnie nie mam pomysłu co z tym zrobić. Proszę o pomoc!

Odpowiedzi: 2

W BIOS-ie było grzebane? odinstaluj te drivery po tym WIDCOMM i usuń z rejestru wszystkie wpisy z tą nazwą. Po restarcie podłącz jakieś inne urządzonko pod USB i sprawdź czy go wykrywa. w menedżerze zadań masz przy kontrolerach USB wymienione również "enhanced USB" czy tylko te "zwykłe"?
Endrju
Dodano
28.09.2007 10:12:15
  • Bieniu 30.09.2007 18:41:11

    [quote=Endrju]W BIOS-ie było grzebane?[/quote] Nie było nic ruszane. [quote]odinstaluj te drivery po tym WIDCOMM i usuń z rejestru wszystkie wpisy z tą nazwą. Po restarcie podłącz jakieś inne urządzonko pod USB i sprawdź czy go wykrywa.[/quote] Odinstalowywałem ale nie czyściłem rejestru. Jutro spróbuję wg. Twojego przepisu i zobaczymy co to da. [quote] w menedżerze zadań masz przy kontrolerach USB wymienione również "enhanced USB" czy tylko te "zwykłe"?[/quote] Jeden jest "Standardowy kontroler OpenHCD hosta USB" i jeden "Standardowy rozszerzony kontroler OpenHCD hosta USB". Zauważyłam także, że system nie wykrywa też innych urządzeń. Np. po sparowaniu telefonu z komputerem przez Bluetooth nie umie sobie znaleźć sterowników do modemu co na innym komputerze nie sprawia dla Windowsa problemu.

Naprawdę nikt nie umie mi pomóc?
Bieniu
Dodano
27.09.2007 17:27:02
Bieniu
Dodano:
26.09.2007 11:58:38
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1