problem z instalacją

Witam.mam dysk 6,4GB mial 2 partycje.sciagnolem je i zalozylem od nowa.jedna ma ok 2GB no i druga 4GB na reszte smieci :)oby dwie na FAT32. Zakladalem w programie Ranish Partition Manager 2.40.startuje z dyskietki.odpalam setup na plycie.pokazuje sie okno windowsa(po lewej ile czasu zostalo itd)leci jakis pierwszy pasek z procentami,gdy go skonczy to staje komp!nic tylko reset zostaje :( biore jescze raz dyskietke.wiersz polecen,format c:.i tak se leci az gdy juz skonczy format c: wyskakuje monit o bad sectory!!!! probowalem juz z roznych dyskietek.Cichy boot, Madboot. i to samo.jak juz moge w w wierszu polecen w ybrac naped CD–rom to nie moge wybrac setup.exe w folderze win98.poprostu przechodzi dalej.zadnego komunikatu.Nadmienie ze chcem zainstalowac WIN98 SE. bardzo bym prosil o pomoc co moge zrobic zeby zainstalowac winde.bede wdzieczny.pozdrawiam

Odpowiedzi: 5

dzieki panowie za pomoc.jest to dysk SEAGATE.mam program juz tego producenta.zobaczymy co da sie wykombinowac :) dzieki za pomoc.pozdrawiam
kolo
Dodano
16.01.2005 00:43:49
Spróbuj tym,ale podejrzewam źe trzeba nowy,albo sformatuj i postaw WIN98SE moźe będzie chodził.

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_110645.html

Po co bawisz się PM nie wystarczy FDISK.

Uruchom z dyskietki WIN98 komp i komenda do naprawy MBR,moźe tu problem.

Fdisk /mbr
JNJN
Dodano
15.01.2005 23:01:57
Niski format nie pomoźe ,no moźe tylko w dobiciu dysku.
Usuń i sformatuj partycje np. Ranishem ,jak pisałem wsześniej narzędzia producenta lub Hdd Regenerator.
Ale bady postępują ,jeźeli to ich wina to wcześniej czy później dysk szlag trafi,ale potem moźe razem z danymi :wink:
MarcinX
Dodano
15.01.2005 21:53:36
ponoc niski format pomaga.na plycie akurat nie ma tej opcji.mam ta opcje na dyskietce Cichy boot.tylko nie wiem jak to sformatowac.moze wiecie?sprawdzalem w Partition Magic.wziolem na funkcje sprawdzenia partycji i wyskoczyl mi po pierwszym % error. na czyms 933.tylko nie wiem co to oznacza.smietnik raczej mi sie nie usmiecha :) poradzcie mi co moge zrobic zeby jescze cos zainstalowac na nim?dzieki za pomoc
kolo
Dodano
15.01.2005 21:17:06
Ściągnij ze strony producenta dysku narzędzia diagnostyczne i przetestuj dysk.
Ale jeźeli to faktycznie bad sektory to pozostaje ci śmietnik.
MarcinX
Dodano
15.01.2005 21:10:55
kolo
Dodano:
15.01.2005 20:58:13
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1