Problem z instalacja xp

Witam Mam następujący problem przy instalacji windowsa xp. Otóż początkowo jest wszystko ok.Normalnie rusza bootowanie i system kopiuje pliki potrzebne do instalacji(na tej niebieskiej planszy) .Pojawia się komunikat ze za 15 sekund rozruch sytemu i po rozruchu widzimy tylko ekran "dowolny klawisz spowoduje restart dysku czy tez rozruch płyty". Na tym ekranie wszystko sie konczy tak jakby sie zacinalo. Tzn komunikat nie znika i instalacja nie idzie dalej

Odpowiedzi: 4

Jeśli wcześniejsze rady nie pomogły. Napisz jaką masz konfigurację sprzętową, czy w trakcie instalki czekałeś cierpliwie na ciąg dalszy. Bo jeśli masz płytkę instalacyjną bez SP, można podejrzewać, że nie wykrywa tego co wyprodukowano po jej publikacji (płyty XP pierwszej znaczy wydanej w 2002) też miałem kiedyś podobny problem, integracja płyty z najnowszym service pack pomogła. (grafa się gryzła, karta sieciowa itp.) a tak BTW XP to jest przeżytek, jeśli masz kompa z nowszym systemem np. Vista lub 7 daj se siana, koleżanka przyszła do mnie z komputerem przenośnym asus i xp preinstalowanym przez pseudosprzedawcę miała skórę visty ale, brak dźwięku itp. okazało się, że sprzęt dedykowany był do visty i nie było sterów dla xp ;) i nie będzie
Faker
Dodano
19.11.2010 01:13:08
Zrób to inaczej. W momencie, gdy program instalacyjny kończy pracę, system się restartuje, wejdź do biosu i ustaw dysk jako pierwsze urządzenie do uruchamiania systemu. Wychodząc z biosu poprzez zapisanie nowych ustawień, uruchomisz kompa ponownie z nowymi ustawieniami. Wyłącz pozostałe lub napęd ustaw przynajmniej jako drugi lub trzeci w kolejności. Generalnie, to będzie takie samo działania, jak to, które podałem ci wcześniej, ale tym razem wymuszone programowo a nie mechanicznie. Napęd pozostaw zamknięty z płytą w środku. Jeśli sytuacja się powtórzy, zaczniemy się zastanawiać, czy nie masz problemu z komunikacją między mobo a resztą urządzeń.
XanTyp
Dodano
18.11.2010 15:40:20
żeby to jeszcze cos dało...
pieras1984
Dodano
18.11.2010 12:31:56
[quote=pieras1984]Pojawia się komunikat ze za 15 sekund rozruch sytemu i po rozruchu (...) [/quote]I po rozruchu dopilnuj, aby tacka napędu z płytą była wysunięta - tak długo, aż pojawi się ekran wstępnego uruchamiania się systemu. Wtedy ją wsuń i program przystąpi do dalszych działań instalacyjnych.
XanTyp
Dodano
18.11.2010 06:40:37
pieras1984
Dodano:
17.11.2010 21:21:06
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1