Problem z instalacją XP professional

Mam problem z instalacja poniewaz kiedy skonczy ona sprawdzanie komputera to po ponownym uruchomieniu wyskakuje mi niebieski ekran
PFN_list corrupt i pisze ze instalacja zostala wstrzymana aby zapobiec uszkodzeniu kompa.
Pisze rowniez zebym wylaczyl buforowanie pamieci w BIOSIE i cos jescze. Nizej podany jest numer bledu.
Co MAM z tym zrobic ??? Instalowalem go na czysty dysk i nakladke i ciagle jest to samo...
Moze to cos z pamiecia albo ustawieniami BIOSu ???
Mam Celerona 466 z 256 MB RAM i GeForce Mx 400 64 RAMu
karte telewizyjna i modem. Plyta ma najnowszy bios jaki udalo mi sie zdobyc. (Shuttle /Spacewalker HOT–661P).
POMOCY !!!

Odpowiedzi: 20

Jak juz sie uporacie z tym problemem dajcie znac bede bardzo wdzieczny. ;–))
Karmel
Dodano
27.05.2002 02:22:33
hehe u mnie to samo plyta PC–CHIPS duron geforce nic nie daje zmiana w biosie, ale teraz juz wiem ze nie jestem jedynym lamerem u ktorego sie to dzieje ;)
Anonymous
Dodano
21.01.2002 22:07:02
tez mialem problem z migajacym kursorem ale cierpliwie poczekalem i juz go mam.Natomiast pierdoli mi sie office 2000 w pelnej instalce po trzecim razie dalem spokoj i zainstalowalem wordai exela.
Anonymous
Dodano
10.01.2002 20:12:34
Sprawdźcie czy wasze CD–ROM/DVD–ROM obsługuje ATA33.
Anonymous
Dodano
09.01.2002 19:38:15
Posumujmy problem:
najwjwiecej jest problemow z zainstalowaniem XP gdy na kompie jest procek firmy AMD
i plyta z chipsetem VIA

wedlug mnie powinno pomuc zainstalowanie najnowszych sterownkow VIA (4.37a) dostepne na stronie www.pcworld.pl
a jesli to niepomoze to aktualizacja biosu

i niepowtarzajcie sie bo piszecie ten sam problem zaras pod osoba to ma ten problem

lepiej podsuwajcie pomysly co moze pomuc

w moim przypadku pomoglo zaladowanie fabrycznych ustawien biosu
(pozatym ze widzial mi 750 Mhz a tak na prawde mam 1000 , widzial mi 160 Mb RAMu a mam 256 ) ale potem to sie ustawilo

prubujcie
Anonymous
Dodano
07.01.2002 01:15:24
Nie jestem geniuszem komputerowym, ale nie przypuszczalem, ze bede kiedys mial problemy z instalacja syetemu operacyjnego. Tez naczytalem sie niebieskich tablic z napisami hard error itp. Po kombinacja i eksperymentach system odpowiada teraz, ze ma problemy z blokowaniem na dysku twardym. Nie mam pojecia o co chodzi. Czy moze mnie ktos oswiecic? Bede bardzo wdzieczny.
Anonymous
Dodano
04.01.2002 19:37:35
dokladnie to samo z instalacja co u reszty – czarny ekran po restarcie. podejrzewam 2 rzeczy – albo moja nietypowa karta graficzna matrox g450 (choc ma sterowniki pod xp i jest ponoc full–compatible) badz plyta glowna ecs k7s5a z chipsetem sis735 ze zintegrowana karta sieciowa.

kombinowalem na rozne sposoby, bios na plycie mam najnowszy, nedza straszna – ratunku!
haken
Dodano
04.01.2002 18:08:05
Z GeForse–ami2/400 nie ma problemów, bo sam go mam i chodzi jak miód, radzę tylko doinstlować detonator i najnowszy sterownik
Anonymous
Dodano
03.01.2002 17:40:50
Są dwie moźliwości zainstalowania XP–ka. Pierwsza to standard:
format c:
w BIOSIE ustawiamy źeby ładował pliki sytemowe z CD–ROMU
wyłaczamy Virus Protection
restartujemy go i łoimy dalej co pokaźe przy pełnym formacie na NTFS (polecam) lub FAT (nie polecam ;)) (w wersji polskiej nie mogłem zrobić pełnego formata, tylko szybkie, ale tym się nie przejmować)
Drugim sposobem jest:
format c:
instalka systemu Win ME (najlepiej z niego wszystko wychodziło)
wystartowanie setup.exe z płyty XP, ominięcie windows udpage,
i dalsze jechanie, co nakazuje procedura :)
naleźy przy tym zaznaczyć, źe chcecie NAINSTALOWAĆ XP na ME, w przeciwnym razie zrobi wam dwa systemy na dwóch róźnych partycjach :)
w razie problemów: fosofryzator@poczta.onet.pl
OwcA
Powodzenia:)
ŻYNDOWS SUCKS!!!!
Anonymous
Dodano
03.01.2002 17:39:19
Ja mam ATHLONA 1,4 na Gigabajcie (n–AMD,s–VIA) GForca 2MX , dyski na dodatkowym kontrolerze Promisa i wszystko się zainstalowało pięknie i jest mniód (heh). Moźe to problem z GForcami 400 ??/
Anonymous
Dodano
03.01.2002 16:58:14
problem z zainstalowaniem XP (czarny ekran) moźna rozwiązać updatem BIOSU (np płyty SOLTEKA –sprawdzone)na płytach ze zinegrowaną kartą sieciową, muzyczną czasem pomaga wyłączenie ich w BIOSie
Anonymous
Dodano
03.01.2002 12:10:42
Mam problem z instalacja poniewaz kiedy skonczy ona sprawdzanie komputera to po ponownym uruchomieniu wyskakuje mi niebieski ekran
PFN_list corrupt i pisze ze instalacja zostala wstrzymana aby zapobiec uszkodzeniu kompa.
Pisze rowniez zebym wylaczyl buforowanie pamieci w BIOSIE i cos jescze. Nizej podany jest numer bledu.
Co MAM z tym zrobic ???
Mateusz
Dodano
02.01.2002 21:34:24
Drodzy koledzy i koleźanki kurwa mać wkurwiłem sie bo mam 2 kompy 2 nie uźywany i słcuhajcie wgrałem sobie windowsa xp nroamleni pozniej sie zaczal jebac chcialem od nowa wgrac formata robie ale trzeba tu dodac ( ze zmienilme karte z voodo 3 3000 na geforce'a mx 400 – i wiecie co sie pojawilo ten problem z mialym kursorem w lewym gornym rogu faktem ze mam tez plyte głowna z chipsetem via jak ktoś zna antidotum na ten problem to czekam to napewno karta graficzna bo przed wymiana karty na voodoo chodzio bezproblemowo musze powiedzieć.
Anonymous
Dodano
02.01.2002 21:13:25
u mnie bylo to samo, ale upgrade biosu nic mi nie dal – rzeczywiscie moze tu chodzi o geforce'a, mam na pokladzie athlona 1333, plyte abita i geforce'a mx 400 i chujnia nie trybi, probowalem nawet skopiowac go nortonem ghostem ale tez nic nie dalo, przy uruchomieniu sie wykrzaczal ale z innego dysku chodzil, wiec k**** nie wiem o co tu chodzi, trzeba chyba billa spytac :P
dexter
Dodano
02.01.2002 12:14:08
Jesli chodzi o czarny ekran i migajacy kursor w lewym gornym rogu to mialem identyczny problem, pojawia sie on najczescie a moze i zawsze na plytach z chipsetem VIA z Athlonem lub Duronem na pokladzie, nie wiem tylko czy geforce ma cos z tym wspolnego. Rozchodzi sie chyba z kiepska obsluga AGP wiec polecam upgrade BIOSu – umnie pomoglo. Athlon 1GHz, Shuttle AK 31, chipset VIA KT 266, GF2 MX 400.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Anonymous
Dodano
29.12.2001 04:07:04
z dosa dasie zainstalowac trza wiedzieć jak!!!!!!!!!!!!!!!!!!
instatluje sie tak samo jak NT i 2000 w katalogu i386 jest plik winnt.exe . wszystko!!!!!!!!!!
Anonymous
Dodano
29.12.2001 00:53:36
z dosa dasie zainstalowac trza wiedzieć jak!!!!!!!!!!!!!!!!!!
instatluje sie tak samo jak NT i 2000 w katalogu i386 jest plik winnt.exe . wszystko!!!!!!!!!!
Anonymous
Dodano
29.12.2001 00:53:23
Mam podobny problem jak wyźej!
Po pierwszym restarcie wyskakuje czarny ekran i tak mogę czekać do usranej śmierci.POMOCY!!!!!!!!!!!!!
fred
Dodano
28.12.2001 15:07:32
CZEMU NIE CHCECIE MI POMUC?
Adrian
Dodano
28.12.2001 13:28:57
Wkładam płyte i nic. No prawie nic, pokazuje się okienko z wiadomością: "zainstalować xp" duszę i nic!!! Łups zapomniałem dodać, źe w DOSie teź nie idzie..
Anonymous
Dodano
27.12.2001 11:42:01
Anonymous
Dodano:
21.12.2001 11:45:03
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2