Problem z instalacją Windows Xp na procku 4 rdzeniowym

Obecnie używam Windowsa 7 ale muszę skorzystać ze starszych programów więc postanowiłam zainstalować na drugim dysku Windowsa XP. Niestety jak się okazało po instalacji wyrzuca mi bluscreena którego nie mogę przeczytać ponieważ komp szybko się restartuje. Procka mam Intel Quad Core 2.4ghz a ramu wrzucone 8gb płytę Asusa P5k pro. Czy problem tkwi w architekturze procesora? Ze Windows Xp nie chce współpracować czy może dzieje się to z powodu ramu? Płyta z Windowsem Xp była oczywiście oryginalna legalna 32-bitowa nie jakiś pirat, więc twardziej mnie to zastanawia. Jeżeli ktoś może mi poradzić co mam zrobić byłabym wdzięczna ;-) pozdrawiam! Magda

Odpowiedzi: 1

Dopóki nie wiemy, co jest przyczyną wyskakiwania niebieskiego ekranu - możemy sobie gdybać do woli. generalnie na (chyba) identycznym procesorze pracuje moja narzeczona i nie mamy z XP żadnych problemów. Proponuję uruchomić komputer w trybie awaryjnym - wciskasz F8 przed uruchomieniem się systemu. Jednak - tutaj będzie potrzebny ktoś obeznany z "siódemką", by wytłumaczył ci, gdzie odnaleźć ustawienie bluescreena tak, aby nie znikał po chwili.
XanTyp
Dodano
14.10.2010 00:41:26
pleroma
Dodano:
13.10.2010 16:28:15
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1