Problem z instalacją Win98 po usunięciu XP

Mam mały problem nie moge zainstalować windowsa 98(ver.2) po usynięciu windowsa XP(usunąłem partycje, wyczyściłem Master Boot Record).
Wygląda to tak źe po rozpocząciu instalacji windows 98 instalacja zostaje przerwana i komputer się restartuje.
Da się zainstalować windows 98 na tym dysku na innym komputerze czyli z dyskiem jest wszystko wporządku.
Wychodzi na to źe z płytą musi być coś nie tak ,jedyną zapisywalną pamięcią na płycie jest bios, moźe został zainfekowany przez wiruza lub zapisany przez windows XP?????
Konfiguracja komputera (AMD Duron 1GHz, płyta Shuttle,k. dzwiękowa sb. live, k. graficzna Ati Rage, ...)
jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc był bym bardzo wdzięczny

Odpowiedzi: 5

windows xp sformatowuje partycje fat32 na nfst i dlatego włuź płyte wina xp i sformatuj ja jeszcze raz na fat32 bedzie dobrze to chyba sie stało w twoim wypaku a rzadne tam c:format c: /q to nie dziaa formatuje to co jest a nie twozy od podstaw partycji z powarzaniem Neoxy
Neoxy
Dodano
09.06.2002 03:11:02
Po co jeszcze raz XP, skoro juź go wywaliłeś? Uruchom komputer z dyskietki startowej Win98, wpisz fdisk, usuń wszystkie partycje, utwórz partycję DOS i ustaw ją aktywną, zrestartuj komputer (dalej z dyskietką w środku) i sformatuj dysk. Przywróci to FAT32, po co bawić się w ntfs?...
bubelek
Dodano
16.05.2002 18:25:49
problem jest z systemem plików – 98 nie obsługuje ntfs który to został zainstalowany podczas wgrywania xp. jedyny znany mi na toc sposób:
1. zainstalować na powrót xp
2. programem partition magic 6.0 utworzyć jedną partycję ok 1G i sformatować ją na fat32
3. na partycji zainstalować 98
4. przestawić w biosie kolejność bootowania
5. z poziomu 98 zainst partition magic jeszcze raz i usunąć pierwszą – większą partycję z xp (ntfs)
6. to co zostanie sformatować na fat 32 – zajmuje to trochę czasu np. 5G–ok 30min i dołączyć do poprzedniej, lub utworzyć nową partycję
7. gotowe :)
Anonymous
Dodano
16.04.2002 21:33:48
Wiesz co to nie dobrze ze sie tak dzieje. Nie pamietam na to komendy ale chyba /q czy jakos tak?
Jak uruchomisz setup windowsa z odpowiednim parametrem to nie sprawdza sprzetu przy instalacji moze to pomoze. Poszukaj w jednym z chipow o tym pisali (parametr)
Anonymous
Dodano
12.02.2002 15:06:36
instaluje windowsa 98 z dyskietki insalacyjnej
Anonymous
Dodano
12.02.2002 13:48:40
Anonymous
Dodano:
12.02.2002 12:30:19
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1