Problem z instalacją Visty :/

Witam! Gdy próbuję zainstalować Vistę to zawsze mi wyskakuje taki błąd:




Jest on po podaniu wszystkich informacji, po zaakceptowaniu umowy licencyjnej. Kiedyś już instalowałem sobie tą Vistę i zainstalowała mi się bez problemu, a teraz jakieś problemy robi. Jeszcze małe info:

Windows XP zainstalowany C
Windows XP zainstalowany na E(ja właśnie tego używam, pierwszego używa brat)

Celeron 1,8 GhZ
512 Mb ram
Geforce 4 MX 440
Płyta główna oparta na chipsecie VIA

Dysk C - wolne: 767 Mb
Dysk E - wolne: 1,14 GB
Dysk G - wolne: 8,14 GB

Wszystkie dyski to NTFS. Instaluję Vistę z dysku, bo nie mam nagrywarki, ani nawet odczytu płyt DVD. Pliki instalacyjne znajdują się na dysku G i na nim chcę zainstalować ten system. Na tym dysku znajduje się folder o nazwie Vista i w nim wszystkie pliki te, które nagrywa się na płytkę DVD, które są niezbędne do instalacji systemu. Nic więcej na tym dysku nie ma. I nie mówcie, że mam słaby sprzęt na Vistę, bo niedługo ulepszam i chcę mieć ten system.

Odpowiedzi: 1

No niestety mało miejsca masz na dysku. Pod Vistę przeznacz partycję z 12 GB minimum. A w czasie instalacji i tak musisz mieć z ponad 3 GB wolnego miejsca na C:\ gdyż tam zostanie zrzucony obraz systemu.
Anathema
Dodano
19.07.2006 19:38:07
  • pawel_d 20.07.2006 01:03:53

    A jak włączam instalkę Visty z systemu zainstalowanego na E to obraz jest zrzucany na C czy na E?<br>

  • Anathema 20.07.2006 14:03:25

    No właśnie w Windows Vista to jest tak że niezależnie na jakiej partycji instalujesz to obraz i tak zostanie zrzucony na C:\ (w twoim wypadku najprawdopodobniej też). Najlepiej sprawdź to rozpoczynając instalację. Zobaczysz na jakiej partycji wtedy tworzy się folder tymczasowy.

  • pawel_d 20.07.2006 15:49:07

    Dobra zrobiłem na C 3,29 GB wolnego miejsca. Na dysku G, na kt&#243;rych chcę instalować Vistę jest 9 GB wolnego. Więcej miejsca nie mogę już zwolnić. A folder tymczasowy tworzy się na C rzeczywiście i instalkę Visty włączam z Win XP zainstalowanego na C, ale nadal nie mogę zainstalować. Ten sam błąd tylko szybciej już wyskakuje... <br /> <br />EDIT: A jednak okazało się, że system zrzuca pliki tymczasowe na dysk, z kt&#243;rego uruchamiam instalkę Visty i na kt&#243;ry ją instaluję. 9 GB wolnego miejsca dopiero okazało się wystarczające.

  • Anathema 20.07.2006 15:57:05

    <P>A dysk jest Sata czy IDE?</P>

  • pawel_d 20.07.2006 16:13:21

    Problem rozwiązany i można temat zamknąć. Dzięki wielkie za pomoc :)

pawel_d
Dodano:
19.07.2006 19:30:15
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1