Problem z instalacją Vista RC1

Witam,

Nie mogłem znaleźć podobnego tematu, więc jeżeli już to było, to z góry przepraszam. Mam poważny problem instalacją Vista (5600). Mianowicie kiedy wpisuję kod i produktu, i wybiorę wersję, jaką chcę instalować to instalator wypisuje mi, że nie mam zainstalowanych żadnych dysków na kompie. Nie jest to nowy komp. Posiadam Athlona 750Mhz z 1GB pamięci oraz dwa dyski twarde podłączone na ATA 100 (oba dyski to WD, jeden 80GB, drugi 15GB). Płyta główna to Asus A7V. Potrzebne są jakieś sterowniki, aby Vista wykrył dysk? Wcześniejszą instalację Visty, nie pamiętam nr kompilacji, zainstalowałem bez problemów, ale dawno już jej nie mam, podobnie jak płytki z instalacją.

 

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam

Odpowiedzi: 2

neates:

...Mianowicie kiedy wpisuję kod i produktu, i wybiorę wersję, jaką chcę instalować...

Ciekawe, bo jak ja wpisuje kod to nie moge wybrać wersji...

Pokaż zrzut ekranu tego błędu.

Hitomi
Dodano
06.10.2006 11:10:56
  • neates 06.10.2006 11:23:30

    to fakt, jak się wpisze serial, to się wersja do wyboru nie pokazuje, chciałem tu pokazać dwie opcje, że bez względu na to, czy mam wybór wersji czy nie, to w momencie wyboru dysku twardego nie mam na liście żadnego dysku na tej liście, a mam je dwa w kompie. Vista wypisuje mi tylko komunikat, że nie ma żadnych dysków i pyta się, czy chcę zainstalować jakieś sterowniki do niego, na stronie producenta płyty głównej nie ma żadnych sterowników do dysku dla Vista...

no ładnie, drugie zapytanie na tym forum i drugi raz nikt nie potrafi mi pomóc... co to za forum :P
neates
Dodano
05.10.2006 15:17:30
  • danieluk 05.10.2006 21:24:57

    <p>Moze sprawdz ustawienia BIOS-u, Konfig dyskow oraz czy masz sformatowane w systemie plikow NTFS.Jesli masz dyski ATA100 to raczej sterow nie potrzeba.U mnie problemow nie bylo a mam ATA 133.Jesli chcesz instalowac Viste na Tym samym dusko na ktorym masz XP to moze odlącz drogi dysk.</p><p>Powodzenia</p>

  • neates 06.10.2006 00:41:05

    no niestety to też pr&oacute;bowałem, BIOS nic nie pomaga, dysk z XP i tak odłączyłem przy pierwszej pr&oacute;bie na wszelki wypadek, aby nic nie stracić, przy dr&oacute;giej pr&oacute;bie był podłączony ale niestety nic nie pomogło...

neates
Dodano:
04.10.2006 11:33:02
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1