Problem z instalacją systemu - uszkodzony dysk?

Witam, podczas instalacji systemu dzieją się u mnie dziwne rzeczy... W laptopie HP był zainstalowany system Windows XP Home. Próbowałam ponownie uruchomić instalację, ale po załadowaniu plików z płyty wyskoczył komunikat, że dysk jest uszkodzony, więc nie można wykonać instalacji. Wszystko jednak wskazuje na to, że dysk jest ok, bo później próbowałam zainstalować Linuxa i wszystko poszło bez problemu. Ale gdy po Linuxie znów tego Widowsa, to ponownie spotkałam się z komunikatem, że nie można zainstalować systemu, bo dysk jest uszkodzony. Jak sobie z tym poradzić?

Odpowiedzi: 4

A może uszkodzony dysk? Przetestuj go z bootowalnej płyty. W Hirensie/Diamondzie znajdziesz tez kilka testerów dysków. Albo checkdiskiem z konsoli XP.
XanTyp
Dodano
13.11.2011 16:19:02
Żadnego protestu nie było, problem w tym, że pokazuje się komunikat o tym, że dysk jest uszkodzony i nie można kontynuować instalacji. Ale to samo działo się przed zainstalowaniem Linuxa. Czy to może być jakiś wirus?
fotula
Dodano
13.11.2011 12:36:04
U mnie jakoś nie chciał. GRUB okupował MBR dopóki nie wyzerowałem go FIXMBR z Windowsa. Dlatego się dziwię.
XanTyp
Dodano
12.11.2011 17:03:17
Po Linuksie instalujesz Windows... Rozruchowy sektor dysku nie protestował? Ciekawe :-k Może by tak FIXMBR z konsoli XP, dla pewności?
XanTyp
Dodano
10.11.2011 12:48:24
  • adam_broda 12.11.2011 00:24:00

    [quote=XanTyp]Rozruchowy sektor dysku nie protestował?[/quote] Instalator okienek nie nadpisuje sektora rozruchowego?

fotula
Dodano:
10.11.2011 11:32:57
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1