Problem z instalacja.

Nie moge zainstalowac windowsa na dysku poiewz mowi mi ze mam za staa wersje ms–dos. Powinna byc 5.0 lub wzsza. Wydaje mi sie ze ms–dos jest na dyskietce startowej. Prawda? Skad moge wziasc inna wersje ms–dos najlepiej z internetu bo nikt z moich znajomyvh nie ma win98. Albo gdzie moge znalezc liste komend do tej dyskietki starotwej z winaXP.

Odpowiedzi: 4

Pobierz dyskietke startową do WIN98, Rebe podał Ci link.

Reset biosu na defaults,ustaw co trzeba.

Wyłącz w biosie sprawdzanie boot sectora na wirusy na disabled.

Przestawiasz botowanie w biosie na Flopy i odpalasz kompa z dyskietki awaryjnej WIN98 z obsługą CDROM.

komenda DIR wyświetli pliki na dysku A

moźesz zdjąc partycje i załoźyć nowe
programem FDISK

formatujesz dysk komenda format np c:

Przechodzisz na napęd cdrom np F: i enter

komenda setup.exe i startuje instalacja WIN98.

Jeśli setup.exe schowany w katalogu np WIN98 to trzeba otworzyć go komendą.

cd WIN98 i później
setup.exe

Moźna jeśli płyta botowalna z WIN98 po formatowaniu dysku przestawić botowanie w biosie na CDROM i odpalić instalacje WIN98SE z płyty CD.
JNJN
Dodano
31.12.2004 16:52:14
Pod tym samym linkiem, który jest powyźej znjdują się i dyskietki startowe dla innych systemów niz XP.

Natomiast z tego co pamiętam to instalacja w98 z dysku przebiegała bez problemu – chyba, źe rzeczywiścien a tym dysku masz jakieś dziwne systemy w tej chwili.
Rebe
Dodano
31.12.2004 13:06:59
Przepraszam zapomnialem dodac ze chce zainstalowac win98 z dysku. Wiem ze to forum XP ale poprstu tu szybcie j odpowiadacie. Za co was bardzo cenie.
rmxvp
Dodano
31.12.2004 12:58:13
Jaka dyskietka startowa? Jakie samoloty ?
System instaluje isę bezporśrednio z płyty CD, a wszelkie ustawienia – wybór partycji, systemu plików itp. jest dostepny w kolejnych krokach instalatora.
Dla upartych dyskietki startowe XP są tu:
http://www.bootdisk.com/ – z tym, źe nalezy pobrać w odpowiedniej wersji – inne dla Pro, inne dla home, inne dla instalacji z SP, a inne bez tego dadatku.
Rebe
Dodano
31.12.2004 11:23:56
rmxvp
Dodano:
31.12.2004 11:11:29
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1