Problem z ikonami pulpitu i brak przywracania systemu XP-Home

[color=yellow][/color][size=1][/size]Już po raz 5-ty od września 2011r instaluję od podstaw System XP Home Edytion.Robilem to już wiele razy i robilem to znajomym i kolegom.Wiem jak to robić i od razu eliinuję problemy.Ale teraz sam padlem ofiarą i nie mogę sobie poradzić.Wszystko robię poprawnie i jest poprawny system a problem zawsze pojawia się po zakończeniu pobierania aktualizacji w firmie Microsoft.Po zakończeniu aktualizacji i zabezpieczeń wpierw gdy probuję zainstalować programy znikają mi ikony pulpitu a wyciągane ponownie z folderow lub menu start jeżeli tam są od razu giną w ułamku sekumdy.Pożnie w tym samym czasie znika przywracanie systemu i o tym już czytałem na forum u Was .Bo mam problemy podwójne,jestem bardzo chory i pozostał mi tylko komputer.Ponadto jestem biedny ,mam rentę ktora w całości mi nie starcza na leki.Zwracałem się z tym problemem do Microsoftale oni chcą za poradę 134PLN,a mnie nie stać.W Microsoft pewien doradca polecił mi zainstalowanie bezplatnego narzędzia,tak zrobiłem.Ale on mnie oklamał bo to narzędzie koztuje 100$.Scanuje ale nie naprawia.Ale do rzeczy na Waszym Forum przeczytałem,że maleńki miałpodobne problemy jak ja z przywracaniem systemu i "Żółty"mu pomogł.Dokładnie zapisałem eszystkie jego wsazówki i niestety nie udało mi się wykonać jego poleceń -myślę,ze dlatego,że on maXP Profesjonal.Podal następujące ścieżkiHkej_local_macchne\System\Curent control\Set\sr a u mnie początek się zgadza ale CURENTCONTROLL\set to jedna pozycja i tam dalej już nie ma Sr.Dlatego proszę o pomoc -zaznaczam ,że nie wszystko umiem ale nie wie wiem jak znależć SR oczym mowił Chińczyk.Może wZwykłym XP SP3 dostęp do tego katalogu jest inny bo do CurentControll/Set się zgadza ale dalej już tego Sr nie ma.Dlatego szczegolnie do posiadaczy XP Home zwracam się z prośbą o dokladne wskazanie Sr i opis jak problem z Przywracaniem naprawic.Proszę rownież o radę w sprawie znikających icon z pulpitu bo dopoki miałem przywracanie systemu ,probowalem coś roboć i jakieś tam próby ustawień coś zmieniały ale popelniłem błąd w ustawieniach to znikaly mi icony te co już miałem przed pobraniem aktualizacji i wowczas robiłem przywrzcanie i było to samo.Ale gdy po pobraniu wszystkich aktualizacji zabrakło mi przywracania to zacząłem szukać pomocy i tak trawilem do Was.Pozdrawiam i proszę o pomoc.Jęzeli ktoś może mi pomoc a maleńki napewno to proszę o dokladny opis bo ja nie wzystko umiem.

Odpowiedzi: 5

[b]hapagienek[/b] pogadałeś sobie o rzeczach oczywistych? Dotarło coś? Punkty dostajemy z przydziału automatycznego - wartość stanowi ich odzwierciedlenie jakości postów. Pogrążasz się kolego. Temat dyskusji, otwartych propozycji, petycji do społeczeństwa - to dział o stosownej nazwie - ale ty masz w d**** porządek na forum. Ty MUSISZ się wyżalić i MUSISZ ustawić moderatora do pionu, bo przecież Ty masz RACJĘ. Więc schowaj sobie tę RACJĘ głęboko w kieszeń, temat zamykam za offtop. Jak się nie potrafisz skupić na tym, co faktycznie powinno znaleźć się w poście - to zżymaj się dalej ze swoimi kwasami. Ale bez naszego udziału.
XanTyp
Dodano
16.01.2012 05:33:31
DROGI KOLEGO Veers! wczoraj z zgodnie z Twoimi oczekiwaniami napisałe do Ciebie obszerny Post -jednocześnie Cię Przeprosiłem choć nadal nie mam przekonania czy czymkolwiek Cię uraziłem.Odpisałem do Ciebie grzecznie pomimo,że odpowiedz od ciebie zawierała mnóstwo uszczypliwych słow i każdy moe przeczytać,że to ty mnie w swojej pierwszej odpowiedzi ośmieszasz i robisz zbedne zarzuty czy uwagi.Mimo to mam prawo wiedzieć pomimo,że Cię przeprosiłem za nic! bo ja o hydrauliku i gubieniu się po 3 akapicie nic nie pisałe -to raczej Ty starałes się mi dokuczyć i powinien powiedzedz /chociaż "dodra stary nie ma problemu trochę mnie ponioslo/ale kim Ty się czujesz .że od razu nie rozumiejąc mojego Pisma starasz się kogoś poniżyć .Ale mnie stać być sobą i wczoraj do Ciebie grzecznie wszystko opisałem lącznie z przeprosinami a dzisiaj już nie widzę swojego Posta ani prób odpowiedzi tylko -188 punktow,chyba jeżeli wyrzuciłeś mojego posta i pisząc mi za każdy wysłany grzecznie problem każerz nowego Waszego zarejestrowanego uczestnika punktami katnymi to chyba nie tędy droga .Pokaż kolegom co wczoraj do Ciebie napisalem a mnie bo mam do trgo prawo odpowiedz wczoraj mi dałeś -93 punty a dzisiaj za to,ze Cię przeprosiłem -ponadto udało mi sie rozwiązać 1 problem i deklarowałe swoją pomoc każdemu kto będzi miał problem z przywracanie systemu tych punktow mam już-188.Chyba zanim mnie się od razu pozbędziesz bo widzę,że rażą Cię nawet przeprosiny -pomimo,że ty pierwszy od razu nowego chcesz ustawić jak Kapral w wojsku i dopisywać ujemne punkty za darmo a przecież to Ty mmnie obrażasz inaśmiewasz się z mojej coroby,trudnej sytuacji,oraz braku udzielenia mi pomocy w MICROSOFT ,ponadto kłamiesz,że nie potrafilem znależc folderu.Ale niech tak zostanie zapisałem się do Was chcąc uzyskać pomoc i jeżeli będę mogł to jej komuś udzielić Ale mam prawo wiedzieć dlaczego mojego wczorajszego Posta zataiłeś i skąd się u mne po 4 pismach o pomoc i po obrażliwych Twoich słowach znalazlo się -188 punktow i kto Ci dal takie uprawnienia karać kogoś i ukrywać niezręczne dla siebie Posty .Ukrywanie ich /jak ty to piszesz pojdą do zsypu/to przecież przestępstwo i łamanie regulaminu.Jakie Ty maz Prawo ukrywać przed Forum moje putania a za to ,że Cię przeprosiłem dopisywać mi ujemne punkty.Ja wczoraj wszystko wyjaśniłem i na Forum każdy powinien mieć prawo ocenić czy za przeprosiny i za grzeczne prośby o pomoc można kogoś karać i kierować do hydraulika.Nie masz takich uprawnień aby naśmiewać się z nowego czlonka Forum ,z jego nieszczęśc a ponadto uktywać POSTY moje przed forum .Od pierwszego dnia widocznie nie przypadłem Ci do gustu albo moje problemy Ciebie przewyższają a nie nie chcesz pokazać kolegom,że nie umiesz mi pomoc i jak mnie znieważasz to żeby mieć tylko same pozytywy i dodatnie punkty ukrywasz posty z ktorymi sobie nie możesz poradzić.To pismo jest adresowane na Forum.Koledzy zażądajcie aby VEERS pokazal Wam moje ostatnie pismo i nie wstydzę się za nie bo potrawię powiedzieć przepraszam i nie naśmiewam się z czyjeś choroby lub nieszczęscia.Nadal potrzymuję swoje przeprosiny i do tego czlowieka nic nie mam ale nie pozwolę się upokarzać.Proszę przecztajcie moje Posty i Obrażliwe odpowiedzi VEERSA i oceńcie.przecież On nie jest Bogiem a krytyka kulturalna jest dopuszczalna alr zastraszanie nowego członka -nabijanie się z jego choroby i innych prob ktore podejmowal to wykracza ponad dobre obyczaje i jest nie tylko obrażliwr ale i niezgodne z prawem a napewno i z Waszym regulaminem.Kim jest ten człowiek który nie umiejąc jako mediator mi pomoc tylko mi szkodzi .Wyrzuca moje posty jak sam pisze "do zsypu" za cztery bardzo kuturalne posty ponadto mnie każe -188pkt a ponadto posy kierowane na Forum rzuca do zsupu i upokarza ludzi.Niech się nie naśmiewa z czyjychś chorob itd bo los potrawi byc zmienny i ciekawy jestem jak on by sie wtedy czul.To,że jestem chory i nie wychodzę zdomu bo nie moge nie może być dla niego śmieszne.Ja też jestem czlowiekiem ale potrawię go przeprosić za nic i tego nie cofam ale nie naśmiewam się z czyichs nieszczęśc.Teraz żaluję,że o tym w dobrej wierze pisalem .Proszę nadal o pomoc i zmiane Mediatora oraz rozpatrzenie mojej prośby o anulowanie moich punktow ujemnych ,ponieważ ktoś tu probuje mną manipulować oraz Wami .A moja odpowiedz pierwsza na podśmiwanie nie może być karana.Wczoraj Wysłalem POSTA z przeprosinami a mimo to Mediator VEERS nie rozumiejąc chyba moich intencji zamiast pomocy ,przekazania wniosku na Forum dopisal mi następne prawie -100pkt zatajając przed Wami swoją bezradność.Nie po to tu wstąpilem aby on mnie upokarzal ja potrawię się bronić.Cory to dla niego nie partner ani sprzymierzenieć -trzeba go zglebić.Tylko ze mną nie pojdzie mu tak łatwo bo pomimo,że jestem uczciwy to potrawię się bronić .POZDRAWIAM WSZYSTKICH I NIE UKRYWAM OCZEKUJĘ WSPARCIA!Eugeniusz z CHełma/bo jestem z miasta!-znacie taką piosenkę/.
hapagienek
Dodano
15.01.2012 21:45:22
  • Veers 15.01.2012 23:58:49

    Zacznę od gratulacji - jako że w KOŃCU udało Ci się odnaleźć WŁASNY temat. [quote=hapagienek].... ty mnie w swojej pierwszej odpowiedzi ośmieszasz i robisz zb[b]ę[/b]dne zarzuty czy uwagi.[/quote] Może tak jakieś konkrety ? [quote=hapagienek]Mimo to mam prawo wiedzieć pomimo, że Cię przeprosiłem za nic! bo ja o hydrauliku i gubieniu się po 3 akapicie nic nie pisałe -to raczej Ty starałes się mi dokuczyć[/quote] Jakoś nie przypominam sobie bym cokolwiek pisał o hydrauliku. Zwróciłem Ci uwagę byś opisał swój problem rzeczowo i tak, by nikt nie musiał się domyślać o co chodzi. A już szczególnie kiedy chodzi o przepraszanie (za co? kiedy? gdzie ? po co ?). [quote=hapagienek] i powinien powiedz[b]i[/b]ed[b]ć[/b] /chociaż "do[b]b[/b]ra stary nie ma problemu trochę mnie ponios[b]ł[/b]o / ale kim Ty się czujesz[b],[/b] że od razu nie rozumiejąc mojego Pisma starasz się kogoś poniżyć.[/quote] Ponawiam błagalnie prośbę - wytknij mi dokładnie w którym to niby miejscu staram się Ciebie [url=http://megaslownik.pl/slownik/synonimy_antonimy/15984,poni%C5%BCenie]poniżyć[/url]. [quote=hapagienek]Ale mnie stać być sobą i wczoraj do Ciebie grzecznie wszystko opisałem [b]ł[/b]ącznie z przeprosinami a dzisiaj już nie widzę swojego Posta ani prób odpowiedzi tylko -188 punkt[b]ó[/b]w, chyba jeżeli wyrzuciłeś mojego posta i pisząc mi za każdy wysłany grzecznie problem ka[b]żesz[/b] nowego Waszego zarejestrowanego uczestnika punktami ka[b]r[/b]nymi to chyba nie tędy droga.[/quote] Zostałeś pouczony, że nie toleruje się tutaj zaśmiecania obcych tematów. Pierwszego posta którego umieściłeś w temacie "Ostrość wyświetlania obrazu w XP" przekopiowałem do obecnego tematu i dodałem odpowiednie ostrzeżenie. Ponieważ nie posłuchałeś - następnego posta umieszczonego w w/w temacie nie tylko nie czytałem, ale zgodnie z ostrzeżeniem posłałem do zsypu. I nie była to żadna kara - tylko realizacja ostrzeżenia. Jeśli masz zamiar dyskutować na ten temat - to zapraszam na PW - albo - co mi tam - od razu zapraszam byś złożył skargę. Nie zapomnij tylko zapoznać się z regulaminem który zaakceptowałeś rejestrując się na forum. [quote=hapagienek]Pokaż kolegom co wczoraj do Ciebie napisa[b]ł[/b]em a mnie bo mam do t[b]e[/b]go prawo [/quote] Nie pokażę - bo nie mam czego pokazywać. Natomiast masz pełne prawo napisać to jeszcze raz w ODPOWIEDNIM temacie. [quote=hapagienek]odpowiedz wczoraj mi dałeś -93 pun[b]k[/b]ty[/quote] Widzisz hapagienek - ja nie dodaję ani nie odejmuję punktów, więc nie masz racji, i nie będę z Tobą na ten temat dyskutował. [quote=hapagienek] a dzisiaj za to, [b]ż[/b]e Cię przeprosiłem - ponadto udało mi si[b]ę[/b] rozwiązać 1 problem i deklarowałe[b]ś[/b] swoją pomoc każdemu kto b[b]ę[/b]dzi[b]e[/b] miał problem z przywracanie systemu tych punktów mam już -188. [/quote] Ponownie napiszę - nie wiem za co chcesz mnie tak gorliwie przepraszać. Natomiast ciekawi mnie Twoja teoria o tej deklaracji..... Może to nieco rozwiniesz? Najlepiej na PW - ponieważ widzę że z tego tematu zaczyna wyrastać jakiś osobliwy OT. [quote=hapagienek]Chyba zanim mnie się od razu pozbędziesz bo widzę, że rażą Cię nawet przeprosiny - pomimo, że ty pierwszy od razu nowego chcesz ustawić jak [b]k[/b]apral w wojsku i dopisywać ujemne punkty za darmo a przecież to Ty mnie obrażasz i naśmiewasz się z mojej c[b]h[/b]oroby, trudnej sytuacji, oraz braku udzielenia mi pomocy w MICROSOFT , ponadto kłamiesz, że nie potrafi[b]ł[/b]em znale[b]źć[/b] folderu.[/quote] Trochę faktów: nikogo nie zamierzam "się pozbywać". Nie rażą mnie przeprosiny (a już w szczególności takie "za nic"). Ponawiam chęć poznania miejsca w którym to "obrażam cię i naśmiewam się z Ciebie, twojej choroby i trudnej sytuacji". Tylko konkretnie proszę. (no - chyba że uważasz iż było to zwrócenie Ci uwagi na brak związku wymienionych czynników z problemem który - ujmę to eufemistycznie - opisałeś). Co do Microsoftu - to o ile dobrze widzę - wyraziłem wątpliwość by ktokolwiek z MS polecał ci jakiś płatny program jakiejś dziwnej firmy (która de facto nawet nie jest partnerem Microsoft). Nie widzę również miejsca w którym zarzucałbym Ci jakieś kłamstwo. [quote=hapagienek] Ale niech tak zostanie zapisałem się do Was chcąc uzyskać pomoc i jeżeli będę m[b]ó[/b]gł to jej komuś udzielić. Ale mam prawo wiedzieć dlaczego mojego wczorajszego Posta zataiłeś i skąd się u mnie po 4 pismach o pomoc i po obra[b]ź[/b]liwych Twoich słowach znalaz[b]ł[/b]o się -188 punkt[b]ó[/b]w i kto Ci da[b]ł[/b] takie uprawnienia karać kogoś i ukrywać niezręczne dla siebie Posty.[/quote] Aby uzyskać pomoc - trzeba umieć opisać swój problem. Przykro mi że tego nie rozumiesz. Normalnie wyjaśniłbym Ci to jakoś obrazowo - ale obawiam się, że widzisz tylko spisek wokół siebie, a wszelkiego typu uwagi do Ciebie nie docierają. Od kogo dostałem uprawnienia - znajdziesz spokojnie w stopce forum, i ponownie informuję Cię - że jeśli będziesz swoje posty dopisywał do postów niebędących ich przedmiotem - to nadal będę je usuwał używał zgodnie z regulaminem forum. [quote=hapagienek]Ukrywanie ich /jak ty to piszesz pójdą do zsypu/to przecież przestępstwo i łamanie regulaminu.[/quote] Skoro już do Regulaminu dotarliśmy: [quote] Tworząc nowe wątki staraj się umieszczać je w odpowiednich działach, posiłkując się przy tym ich opisami. ... Pytania formułuj zrozumiale, rzeczowo i konkretnie, wystrzegając się ogólników i słowotoku. [/quote] Coś Ci to mówi ? Tego co piszesz dalej - komentować nie będę - bo się powtarzasz. [quote=hapagienek]Jakie Ty ma[b]s[/b]z Prawo ukrywać przed Forum moje p[b]y[/b]tania a za to , że Cię przeprosiłem dopisywać mi ujemne punkty. Ja wczoraj wszystko wyjaśniłem i na Forum każdy powinien mieć prawo ocenić czy za przeprosiny i za grzeczne prośby o pomoc można kogoś karać i kierować do hydraulika. Nie masz takich uprawnień aby naśmiewać się z nowego cz[b]ł[/b]onka Forum, z jego nieszczęś[b]ć[/b] a ponadto uk[b]r[/b]ywać POSTY moje przed forum. Od pierwszego dnia widocznie nie przypadłem Ci do gustu albo moje problemy Ciebie przewyższają a nie nie chcesz pokazać kolegom, że nie umiesz mi pom[b]ó[/b]c i jak mnie znieważasz to żeby mieć tylko same pozytywy i dodatnie punkty ukrywasz posty z kt[b]ó[/b]rymi sobie nie możesz poradzić. To pismo jest adresowane na Forum. Koledzy zażądajcie aby VEERS pokaza[b]ł[/b] Wam moje ostatnie pismo i nie wstydzę się za nie bo potra[b]f[/b]ię powiedzieć przepraszam i nie naśmiewam się z czyjeś choroby lub nieszczę[b]ś[/b]cia. Nadal po[b]d[/b]trzymuję swoje przeprosiny i do tego cz[b]ł[/b]owieka nic nie mam ale nie pozwolę się upokarzać. Proszę przecz[b]y[/b]tajcie moje Posty i Obra[b]ź[/b]liwe odpowiedzi VEERSA i oceńcie. [b]P[/b]rzecież On nie jest Bogiem a krytyka kulturalna jest dopuszczalna ale zastraszanie nowego członka - nabijanie się z jego choroby i innych pr[b]ó[/b]b kt[b]ó[/b]re podejmowa[b]ł[/b] to wykracza ponad dobre obyczaje i jest nie tylko obra[b]ź[/b]liwe ale i niezgodne z prawem a na pewno i z Waszym regulaminem. Kim jest ten człowiek który nie umiejąc jako mediator mi pomoc tylko mi szkodzi . Wyrzuca moje posty jak sam pisze "do zsypu" za cztery bardzo ku[b]l[/b]turalne posty ponadto mnie ka[b]rz[/b]e -188pkt a ponadto pos[b]t[/b]y kierowane na Forum rzuca do zs[b]y[/b]pu i upokarza ludzi. Niech się nie naśmiewa z czy[b]i[/b]chś chor[b]ó[/b]b itd bo los potra[b]f[/b]i by[b]ć[/b] zmienny i ciekawy jestem jak on by si[b]ę[/b] wtedy czu[b]ł[/b]. To, że jestem chory i nie wychodzę z domu bo nie mog[b]ę[/b] nie może być dla niego śmieszne. Ja też jestem cz[b]ł[/b]owiekiem ale potra[b]f[/b]ię go przeprosić za nic i tego nie cofam ale nie naśmiewam się z czyich[b]ś[/b] nieszczęś[b]ć[/b]. Teraz ża[b]ł[/b]uję, że o tym w dobrej wierze pisa[b]ł[/b]em. Proszę nadal o pomoc i zmian[b]ę[/b] Mediatora oraz rozpatrzenie mojej prośby o anulowanie moich punkt[b]ó[/b]w ujemnych, ponieważ ktoś tu pr[b]ó[/b]buje mną manipulować oraz Wami. A moja odpowiedz pierwsza na podśmi[b]e[/b]wanie nie może być karana. Wczoraj [b]w[/b]ysłalem POSTA z przeprosinami a mimo to Mediator VEERS nie rozumiejąc chyba moich intencji zamiast pomocy , przekazania wniosku na Forum dopisał mi następne prawie -100pkt zatajając przed Wami swoją bezradność. Nie po to tu wst[b]ą[/b]pi[b]l[/b]em aby on mnie upokarza[b]ł[/b] ja potra[b]f[/b]ię się bronić. C[b]h[/b]ory to dla niego nie partner ani sprzymierzenie[b]c[/b] - trzeba go zglebić. Tylko ze mną nie p[b]ó[/b]jdzie mu tak łatwo bo pomimo, że jestem uczciwy to potra[b]f[/b]ię się bronić. POZDRAWIAM WSZYSTKICH I NIE UKRYWAM OCZEKUJĘ WSPARCIA! Eugeniusz z Chełma/bo jestem z miasta!-znacie taką piosenkę/.[/quote] PS. wszelkie literówki poprawiłem nie dla tego by Cię pognębić, lecz po to byś wiedział że przeczytałem wszystko co do litery. Na tym mój udział w tym temacie kończę. Przepraszać Cię nie zamierzam - bo nie mam za co.

Drogi kolego hapagienek - przykro mi, że doszukujesz się sam wiesz czego. Z chęcią podzielę się swoją wiedzą, ale najpierw należałoby się dowiedzieć z czym konkretnie masz problem (niestety z twojego opisu nie wynika nic poza "brakiem ikon na pulpicie", oraz kompletnie nic nie znaczącą opowieścią o problemach zdrowotnych/finansowych/niemożliwością znalezienia (folderu?) w rejestrze systemu/oraz złym microsofcie który chce ci pomóc za pieniądze). WiseFixer nie jest narzędziem Microsoftu. Mało tego - to jest jeden z tych programów, których jest pełno w internecie, a które mają na celu w cudowny sposób wyleczyć wszystkie bolączki użytkownika "za jednym kliknięciem". Strona nie jest zabezpieczona przed kopiowaniem. Przeczytaj jeszcze raz o co poprosiłem w poprzednim poście, i dodatkowo poświeć chwilę czasu na zapoznanie się z tekstem z linku w mojej sygnaturce. Być może pozwoli Ci to poprawnie opisać z czym masz problem, a mnie (albo komuś innemu) pozwoli udzielić skutecznej porady. [b]Dodane:[/b] hapagienek - zamiast sypać cytatami - wystarczyłoby podać linka (hiperłącze) do konkretnego postu. Skoro już do tego doszliśmy - to bądź łaskaw opisać czego nie rozumiesz ? Żółty bardzo dokładnie opisał co gdzie i jak sprawdzić. Moim zdaniem - masz zainfekowany system, ale to akurat powinieneś sprawdzić sam w pierwszej kolejności.
Veers
Dodano
14.01.2012 23:06:34
DROGI KOLEGO Veers ,przykro mi ,że tak traktujesz nowego uczestnika ,doszukujesz się chyba tylko sam wiesz czego.Piszesz ozgubionym wątku w trzecim akapicie -szkoda,że w ten sposob chcesz sobie zapewnić wyżzośc -ale pokaż swoją wiedzę a nie licz akapitow a jeżeli nic nie rozumiesz z tego -to znaczy,ze nie masz na ten temat zielonego pojęcia ,więc proszę Cię jak nie chcesz pomóc to przynajmniej nie staraj się szkodzić.Zeby nie być golosłownym bo moja prośba Cię nie interesuje lecz bardziej sprawdzanie mnie ipokazanie sie innym to do poprzedniej odpowiedzi aby zaspokoić Twoją ciekawośc załączam /obiecane narzędzie/WIseFixer/WiseFIXER/WiseFixersetup/FoźthSoft.Szkoda,ze nie mogę ci tego wkleić bo nie Wiem dlaczeg ale może strona jest zabezpiczona przed kopiowaniem.Proszę nie Witaj mnie Tak czule! [color=olive]HAPAGIENEK - uważaj to za pierwsze i ostatnie ostrzeżenie : nie śmieć po całym forum. Twojego posta wklejem poniżej, ale każdy następny poślę do zsypu. Veers[/color] [quote]Trochę jestem zaskoczony Twoją odpowiedzią ,że nic z tego nie rozumiesz pomimo,że czytałeś to 30 razy wygląda na to,że bardziej jesteś zainteresowany czy opisuję prawdę niż chcesz mi pomoc.Ja opisałem to wyjątkowo szczegolowo i nie widzę powodow ,żeby coś z tego nie rozumieć.Bardziej Cię interesuje rozmowa z żołtym i urządzenie!Jeżeli się mylę to przepraszam i proszę pomoż mi!A oto potwirdzenie,że nie kłamałem!Malenki Wysłane: 11 sierpnia 2008 20:42:29 Ranga: Użytkownik Zarejestrowany: 2008-01-20 Posty: 25 Punkty: -25 Lokalizacja: 3-miasto Koledzy. Problem dotyczy XP Pro. Chcę dostać się do Punktów przywracania systemu poprzez "Pomoc i obsługę techniczną" i... pojawia się informacja, że cyt. "Przywracanie systemu nie może chronić komputera. Zresetuj komputer i uruchom ponownie przywracanie systemu". I tak w kółko. Gdy chcę włączyć tę opcję w Właściwościach komputera, zakładki Przywracanie systemu po prostu nie ma. Zniknęła, a niedawno była. Patrzę w usługi (plik services.msc). Usługa przywracania systemu jest wyłączona. Próbuję ją tam włączyć i... klapa. Wyskakuje komunikat: "Nie można uruchomić usługi przywracania systemu na komputerze lokalnym. Błąd 123. Nazwa pliku, katalogu lub składnia etykiety woluminu niepoprawna." Patrzę w rejestry, porównuję, wygląda że jest OK (przede wszystkim DisableSR=dword:00000000) Próbuję opisywanej metody gdzieś w forach tj. po "odkryciu" i nadniu sobie pełnych uprawnień katalogu System Volume Information na każdej z partycji dysków kasuję jego zawartość. Po resecie, system odtwarza dwa pliki: MountPointManagerRemoteDatabase oraz tracking.log. Ale pożądana zakładka nie wraca. Ciągnę więc dalej i zmieniam wartość z "DisableSR"=dword:00000000 na "DisableSR"=dword:00000001 w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]. Ciekawe, że pojawia się zakładka Przywracanie systemu w Właściwościach Mojego Komputera z "ptaszkiem" przy opcji Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Czyli jest normalnie. Gdy "odptaszkuję" i "zastosuję", pojawia się okno z komunikatem: "Przywracanie systemu napotkało błąd podczas próby włączenia/wyłączenia jednego lub więcej dysków. Uruchom ponownie komputer i spróbój ponownie". Reset wywołuje tę samą sytuację. I nic. Może ktoś zna rozwiązanie problemu? Nie potrafię określić od kiedy mam ten problem. Jakiś czas temu instalowałem ESET NOD32 Antivirus. Czy może być przyczyną? Powrót do początku Żółty Wysłane: 11 sierpnia 2008 21:39:31 Ranga: Moderator Zarejestrowany: 2005-03-21 Posty: 6 293 Punkty: 15 879 Odnajdź plik sr.inf w katalogu %windir%\Inf, kliknij na nim prawym klawiszem myszy i wybierz Zainsaluj z menu kontekstowego Zrestartuj system i sprawdź dzialanie przywracania. Powrót do początku A urządzenie o ktorym pisalem chciałem również pobrać kopię i ci pokazać ale wygasa sesja inie nadążamtego skopiować .Sprobuję po odnalezieniu strony dostarczyć ci rownież kopię ;jeżeli jesteś zainteresowany to dzsiaj jest promocja 50% i kosztyje około 50$.Na stronie Microsoft poszukaj a jest tam zdjęcie tego doradcy i reklama urządzenia.Pobrałe ten plik ale po uruchomieniu rzeczywiście gdy tlumaczyłem angielski rozwiazuje wiele problemow ale mnie na to nie stać.Jeżeli chcesz mi pomoc to napiszę Ci jeszcze raz dokladnie i streszczając się .A wię SystemXP HOME EDYTION.Po pobraniu aktualizacji ktore chyba każdy z Was pobiera i uktualnieniu do Service Pack3 zaczęły mi nagle znikać ikony z pulpitu bez względu na to co pobieram czy program czy jakieś dokumenty czy inną aplikację.Dużo przy tym siedzialem inie mogę sobie z tym poradzić.Gdy ikona znika szukam jej w Folderze lub jeśli jest to w menu start.Przenoszenie kopiowanioe i inne dostepne próby kończą się tym,że na nowo tworzone ikony w ułamku sekundy giną.Być może to coś się poprzestawiało w ustawieniach ale gdy robiłem rożne proby ustawień to jeszcze gorzej bylo wowczas miałem przywracanie systemu a w tym samym dniu po pobraniu zabezpieczeń do aktualizacji i to postradałem.Awięc już nie mogę robić żadnych kombinacji czy prób bo przedtem jak coś mi się nie udało to przywracałem do stanu 0-wego.Gdybym ja rozumial dlaczego tak się dzieje to nie musialbym Was prosić o pomoc na Forum tylko zrobilbym to sam a tak nie potrawię .Może i dla Ciebie jest to niezrozumiale tak jak dla mnie to nie trzeba od razu podejrzewać kogoś ,że coś zmyśla -proszę spróbujcie mi pomoc.Maleńki swoj problem przy pomocy żołtego rozwoązał a ja piszę to samo i dla WAS jest to niezrozumiale.To przynajmniej mnie nie krytykujcie bo ja mam problemy ktorych sobie nie uroilem Malenki Wysłane: 11 sierpnia 2008 23:18:46 Ranga: Użytkownik Zarejestrowany: 2008-01-20 Posty: 25 Punkty: -25 Lokalizacja: 3-miasto Dziękuję za odpowiedź. Przeinstalowanie pliku sr.inf dało następujące efekty: 1. Pojawiła się zakładka Przywracanie systemu w Właściwościach Mojego komputera, ale z "ptaszkiem" przy opcji Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. 2. Opcję odznaczam, włączając przywracanie (lista dysków staje się dostępna - tło z szarego na białe) i umożliwiając konfigurowanie indywidualne dysków. 3. Niestety, po każdym restarcie komputera opcja ta jest "zaptaszkowana" (mimo, że w rejestrach jest DisableSR=dword:00000000) i za każdym uruchomieniem kompa muszę ją odznaczać. 4. Sytuacja jest odmienna gdy po odznaczeniu opcji Przywracania systemu na wszystkich dyskach komputer uruchomi się ponownie, ale w trybie awaryjnym. Opcja jest wtedy nadal odznaczona i Usługa Przywracania Systemu jest włączona. OK. Jednak powtórne uruchomienie do trybu normalnego usługę wyłącza. Ale można ją włączyć (tylko na czas tego uruchomienia). 5. Dodatkowa informacja to: w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\sr] wartość START zmienia wartość z Start=4 przy opcji "zaptaszkowanej" (usługa wyłączona) na wartość Start=0 po odznaczeniu tej opcji (usługa przywracania włączona) Powrót do początku Żółty Wysłane: 12 sierpnia 2008 00:22:20 Ranga: Moderator Zarejestrowany: 2005-03-21 Posty: 6 293 Punkty: 15 879 Śmierdzi mi cos syfem. Może sie mylę ale pokaż logi - Combofixa, Silent Runners i Hijack This Powrót do początku Malenki Wysłane: 12 sierpnia 2008 01:14:48 Ranga: Użytkownik Zarejestrowany: 2008-01-20 Posty: 25 Punkty: -25 Lokalizacja: 3-miasto Cytuj: ...pokaż logi - Combofixa, Silent Runners i Hijack This O, do licha, wiem żeś Żółty i znasz jezyk żółtych, ale ja potrzebuję trochę czasu by rozszyfrować te pojęcia. Już późno, więc może jutro...? pozdrawiam Powrót do początku [/quote]
hapagienek
Dodano
14.01.2012 22:16:44
Przeczytałem to chyba ze 30 razy - i ni w ząb nie rozumiem. Może zacznij od powołania się na źródłowe posty Żółtego i innych wymienionych, podaj nazwę tego tajemniczego narzędzia za 100 $ (?!), i proszę - napisz jakoś bardziej składnie by nie tracić wątku po trzecim akapicie ....
Veers
Dodano
14.01.2012 01:46:31
  • XanTyp 14.01.2012 19:20:58

    [quote=Veers]nie tracić wątku po trzecim akapicie ....[/quote]Optymista :] Ja tu widzę tylko jeden akapit :D

hapagienek
Dodano:
14.01.2012 00:23:08
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1