PROBLEM Z HDD ATA

Witam, mam problem. Mój sąsiad ma w domu 2 komputery IBM z serii thinkcentre. do tej pory używał M50 a ostatnio przyniósł m51 który posiada już nowsze pamięci i przede wszystkim procka na LGA775. Ma również w nim dysk na SATA (pusty/wyczyszczony) Problem polega na tym iż chce przełożyć dysk ATA ze starszego kompa na ten nowy. Tam gdzie jest dysk sata on chce wmontować ATA. Zrobiłem mu to i przełożyłem z tego starego taśme ATA, bo ta w nowszym kompie ma tylko jedną gałąź na DVD, a w starszym kompie jest na DVD i na dysk. podpiąłem więc u niego ten dysk ATA (na którym sa wszyskie dane) dałem DVD i mi bios wykrywa wszystko. I teraz ALE... Jak już wchodzi do windowsa gdy ten zaczyna się bootować to nagle RESTART. i tak w kółko. Nie wiem co jest grane. prosze o pomoc, zworki na napędzie DVD i na dysku mam ustawione na CABLE SELECT. Prosze o pomoc w konfiguracji, bo nie wiem co źle robiłem. Próbowałem ustawiać dysk/DVD różnie na MASTER/SLAVE ale nic nie daje zawsze restart. Co może być źle??? Dysk twardy WD Caviar 40GB ATA. Prosze o pomoc bo szkoda tego lepszego sprzętu a nie ma czasu na ponowną instalacje wszystkiego...

Odpowiedzi: 3

OKI pomogło reinstall WINDY i wszystko ok. THX wielkie TEMAT CLOSED
tomexi
Dodano
02.11.2008 14:54:10
No jakbym się dostał do systemu z poziomu awaryjnego to "bym był w domu" ale nawet na tym starcie jest RESET więc nici z tego. Sprawdze jeszcze z reinstalem WINDY ale to dla mnie ostateczność. Coś czuje że problem może być jednak w konfiguracji sprzętu, ale niewykluczone, że to właśnie system. Dzięki za rade.
tomexi
Dodano
01.11.2008 19:42:07
Czyli przełożyłeś sprzęt a systemu nie przeinstalowywałeś. Problem polega na tym że właśnie to może być tego przyczyną, więc raczej będziesz musiał system przeinstalować aby wszystko poprawnie działało. Możesz jeszcze spróbować uruchomić go w trybie awaryjnym i zmodyfikować plik boot.ini żeby pokazywał ładowane pliki. Dzięki temu dowiesz się w którym momencie następuje restart i co jest jego przyczyną.
Razorek
Dodano
01.11.2008 17:17:29
tomexi
Dodano:
01.11.2008 14:10:46
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1