Problem z grafiką nvidia

Witam, zainstalowałem dla testów wersję RTM i niestety już na starcie spotkało mnie niemiłe zaskoczenie. Mianowicie mam duży problem z wyświetlaniem grafiki (karta Geforce 7900 GS). System uruchamia się prawidłowo, lecz już np próba wyświetlenie zdjęcia kończy się zamazanym ekranem i pozostaje tylko reset. Pomyślałem, że to wina podstawowych sterowników instalowanych przy instalacji (sic!) systemu. więc ściągnąłem najnowsze dedykowane pod win 7 (64-bit) ze strony nvidia.com i tutaj problem się tylko nasilił, ponieważ teraz zamazany ekran pojawia się już po ekranie logowania!! (znowu reset) Jest to dość irytujące i niepokojące w szczególności, że planowałem migrację na nowy system, ale jeśli takie niespodzianki mają mnie spotkać również w wersji ostatecznej to mam problem. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym, jest jakaś rada, może jakieś inne sprawdzone sterowniki? P.S. Co ciekawe, wersja RC działała bez problemu, nie pamiętam niestety jakie tam były sterowniki.

Odpowiedzi: 2

Witam, mam taką samą karte i dokładnie takie same objawy zaistaluj sterownik od visty 97.46_forceware_winvista_x86_international_whql i po kłopocie.
bassys
Dodano
09.11.2009 21:53:29
  • poległY 19.11.2009 15:39:59

    [quote=bassys]Witam, mam taką samą karte i dokładnie takie same objawy zaistaluj sterownik od visty 97.46_forceware_winvista_x86_international_whql i po kłopocie.[/quote] Dzięki wielkie za radę, zadziałało! Problem pozostaje jedynie w momencie wygaszenia monitora przy dłuższej bezczynności. Po wybudzeniu ekran zamazany! Musiałem wyłączyć wygaszanie monitora w opcjach zasilania.

To co prawda tylko spekulacje oparte na słabych przesłankach - ale pogrzeb trochę w ustawieniach zaawansowanych grafiki. Microsoft z nVidią odgrażali się że umieszczą w 7 super-duper dopalacze, i być może właśnie ich obecność coś tu miesza. Sprawdź także w zarządzaniu sprzętem czy nie ma jakichś komunikatów o błędach.
Veers
Dodano
19.10.2009 23:33:47
poległY
Dodano:
19.10.2009 13:37:20
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1