problem z grafiką geforce

Witam Dostałem od kumpla grafikę GeForce 7 Series Galaxy 7900gs z chłodzeniem zelman. i jak ją podpiąłem to najpierw zaczęło się od kropek na monitorze myślę kurz wyczyściłem tj podmuchałem i nic tzn zaczęły się pojawiać paski jak w pegazusie kiedyś takie podłużne i poprzeczne które znikały jak się poruszało na nich myszką.. ( te paski głównie widziałem jak grałem w grepolis tam na javie stoi całość) , wkurzyłem się więc i wziąłem odkurzacz i wyczyściłem slot PCI kartę wszystkie wtyki i teraz się doigrałem, monitor ładnie pracuje przez 10 minut a za chwilę zaczyna migać.. obraz jest i za chwilę znika na początku było to szybko a później jest wolniej 2 jest 2 nie ma obrazu a później 4 jest 4 nie ma obrazu.. za cholerę nie mogę dojść do tego co z nią jest. pomożecie? Zainstalowane mam sterowniki do grafiki ściągnięte ze strony producenta pod XP karta ma wyjście zasilania PCIE jak dobrze mówię jest przejściówka na zwykłe zasilanie x2 bo grafa obsługuje do 2 monitorów. zasilanie podpięte na 2 monitory. DVI jest w karcie ale jest przejcie na VGA więc monitor podpiąłem dobrze:) mój komputer: Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 Intel Pentium 4 520, 2800 MHz (14 x 200) RAM 3328 MB Płyta główna LGA775 ASRock płyta gł. G41M-S3, G41 ICH7, DualDDR3-1066, SATA2, VGA, LAN, mATX [url=http://www.return.pl/tow_szczegoly.php?tow_id=30702&gru_id=35,165]opis płyty głównej[/url]

Odpowiedzi: 5

po tych wszystkich zabiegach powrociło miganie.. oddam do ziomka od elektroniki może ocś podpowie jak nie popytam w znajomym sklepie komputerowym:) powiem kumplowi na temat pasty także. ale dzięki za chęci:) pzdr
poohateq
Dodano
19.10.2011 19:52:45
Zastanawiam się, nad stopniem wyeksploatowania tej karty. Może nie jest uszkodzona, ale może się przegrzewać, stąd te problemy, bo nie wyrabia, nie ma "zapasu" mocy, cokolwiek. Artefakty, jakie pojawiają ci się na ekranie mogą być pierwszymi oznakami... zmęczenia materiału. Może warto by zajrzeć jej pod wiatrak i sprawdzić stan pasty przewodzącej?
XanTyp
Dodano
19.10.2011 16:49:54
zastosowałem się do metody wyczyść ccleanerem i wrzuć sterowniki starsze te wrzuciłem co miał gościu sam na kompie. Efekt usunęło mi stare sterowniki do konca i teraz jak włączyłem Csa to na czarnym polu czasem się takie kropki zdarzają ale gra się nie tnie na Open GL 32 bity i wszytsko elegansio śmiga. po 1 włączeniu komputera kiedy wszystko doinstalowałem zniknęły mi ikonki z pulpitu ale nazwy są! wrzucam teraz UT 2004 zobaczymy jak grafa sobie poradzi a i podpiałem grafikę pod PCIE a nie przez przejściówki:) zobaczymy jak sobie dalej będzie radzić:) a narazie grepolis pracuje normalnie nie widze jakiś problemów:) po włączeniu filmu w subedit mialem migającą kropkę a po chwili obraz migal z kolorowego na czarno biały
poohateq
Dodano
19.10.2011 14:46:57
twierdził że jest ok.. nie mówił nic na temat uszkodzenia da się jakos sprawdzic przyczynę złego działania grafiki i ja naprawić? edit: jeszcze mi do głowy prszyszło że mam problem z zasilaniem jej.. w sumie dalem ta przejściówkę z PCIE na zwykłe zasilanie ale ja mam PCIE od zasilacza standardowo.. Może dostaje za małą dawkę prądu albo nie wiem.. :/ [b]Jako bym nie wyszedł na człeka nie szperającego w internecie tylko bezmyślnie piszącego posty,[/b] znalazłem temat o tej karcie [url=http://forum.dobreprogramy.pl/problem-karta-graficzna-nvidia-geforce-7900-t373605.html]temat o 7900gs[/url] gdzie jest wątek Xman o starszych sterownikach czy to zadziała w moim przypadku? chodzi mi tu o jasne pytanie co jest nie tak z grafą? czy mam próbować wszystkiego? [b]jeszcze poszperałem i znalazłem :[/b] [url=http://www.techfanatyk.net/najczestsze-bolaczki-kart-graficznych/]problemy kart graficznych[/url] a tam wątek 9. Gaśnie ekran i karta zachowuje się jakby się wyłączała Problemem może być zbyt mocne OC, przegrzewająca się elektronika na karcie bądź też napuchnięte kondensatory. Niekiedy kłopoty wynikają od badziewnego zasilacza. Przegląd systemu pod kątem błędów sterownika również nie zaszkodzi. i odnośnie do moich ostatniego zapisu gdzieś przypadkiem czytałem że ta grafa na Virus Vista i Virus 7 karta pracuje za szybo czy jakoś tak i wymaga ona zmniejszenia taktowania jak dobrze pamiętam..
poohateq
Dodano
18.10.2011 10:31:55
[quote=poohateq]Dostałem od kumpla grafikę GeForce 7 Series Galaxy 7900gs[/quote]Uszkodzoną. (?)
XanTyp
Dodano
18.10.2011 00:58:07
poohateq
Dodano:
17.10.2011 13:33:44
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1