problem z gg na viscie

Witam, mam problem z dzialaniem gg na mojej viscie (Vista Business EN 64bit). Otoz zainstalowalem gg poza katalogiem program files, na oddzielnej partycji, nadalem wszelkie mozliwe uprawnienia. Gadu gadu uruchamia sie normalnie, ale nie chce sie zalogowac na serwer (wszystkie kontakty sa niedostepne, niezalenie od stutusu jaki ustawie). Stwierdzilem, ze moze to byc wina firewalla, wiec wylaczylem go oraz uwolnilem na routerze porty tcp 1550 oraz 8074 zgodnie z roznymi publikacjami (czego nie musialem robic na winXp- dzialalo na standardowych ustawieniach bez proxy), jednak gg nadal nie chce sie zalogowac. Co ciekawe problem ten wystepuje rowniez w innych komunikatorach- tlen, konnekt... Szczerze powiedziawszy nie wiem juz co zrobic, a niedlugo dziewczyna dziewczyna mnie zabije jak cos z tym nie zrobie :-P bede wdzieczny za pomoc..

Odpowiedzi: 4

Instalowalem juz gg w katalogu program files (x86) i niestety nic to nie zmienia. Sama kompatybilnosc nie jest wydaje mi sie istota problemu, ale raczej brak dostepu do sieci przez niektore programy. Jak winamp, gg, windows media player, sopcast, emule; gdy porty sa odblokowane (chyba, ze nie wiem o jakimis filtrowaniu polaczen oprocz systemowego i router'owskiego) . UPDATE: Istota problemu lezala w nowej architekturze obslugiwania sieci przez windows vista, dla ktorej niektore routery sa po prostu za stare (lub vista za duzo wymaga, jak kto woli). W moim przypadku wystarczylo wgrac nowy firmware routera i teraz wszystko smiga jak trzeba. Wiecej szczegolow na: http://support.microsoft.com/kb/932134/en-us
pedrohassan
Dodano
31.10.2007 20:44:53
A folder Program Files x86 to tak tylko dla picu w tym systemie? Zainstaluj w nim i zobacz jak będzie wtedy ;-)
Anathema
Dodano
30.10.2007 00:53:07
VISTA Home Premium x64 wszystko działa wiec to nie to...
Flopper
Dodano
29.10.2007 20:36:03
Witam. Problem ten może występować dlatego bo masz Vistę w wersji 64 bitowej. Duża część aplikacji może nie działać prawidłowo na takiej wersji systemu. Ja posiadam Vistę Ultimate x86 (32 bitowa wersja) i z GG nie ma najmnieszych problemów. Pozdrawiam...
g_c
Dodano
28.10.2007 22:19:21
pedrohassan
Dodano:
14.10.2007 02:31:18
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1