problem z encoding

Witam Ostatio dostalem dokumet w wordzie 2007 od kolegi. Jak otwieram go to wyskoczyly mi dziwne znaczki w tekscie. Jednak co najgorsze jest to, ze jak skopiuje caly tekst do notatnika, i zapisze go to po ponownym otworzeniu tego pliku wyskakuja mi w miejsach niektorych liter znaki zapytania. Dowiedzialem sie ze jest to spowodowane z encodning. Da sie w jakis sposob przekonwertowac ten plik, tak aby nie wyswietlaly mi sie znaki zapytania po skopiowaniu tekstu?? bylbym wdzieczny za jakiekolwiek sugestie. pozdr

Odpowiedzi: 5

http://www.gzegzolka.com
sparky
Dodano
27.08.2008 16:15:27
Probuje z notatnika otwierac,poprzez word. Wybieram nastepnie tam opcje encoding, i nadal mam te znaczki...No i jak skopiuje je do do innego programu to nadal pojawiaja sie znaki zapytania ;/ ponizej wklejam kawalek tej pracy: 1 St?tement ?f th? Problem Dur?ng th? past 25 years? th? ownership ?f large c?rp?rations has come t? be dom?nated by ?nstitutions? such as pension funds ?nd mutual funds? rath?r thai ?ndividual ?nvest?rs. (Amir 2005: 335-352) Recent evidence suggests th?t th? growth ?f large-scale ?nstitutional ownership ?f firm st?ck may have reduced th? flexibility ?f ?nstitutions? compared t? ?ndividuals? t? sell ?nvestments without adversely affect?ng th?ir value. (Asthana 2006:39-74) Th?s may? ?n turn? have resulted ?n ? greater focus on long-term outcomes and ?ncrease ?n shareholder activ?sm. Th?se developments have prompted researchers t? exam?ne th? character?stics ?f different types ?f ?nstitutional ?nvest?r ?nd th? l?nks between ?nstitutional ownership ?nd strategic dec?sions concern?ng c?rp?rate social perf?rm?nce? ?nternationalisation ?nd diversification? firm R & D ?nd ?nnovation? ?nd CEO compensation. czy istnieje jakis konwerter kodowania?
tomeks85
Dodano
21.08.2008 19:33:46
Niedoczytałeś ;) [quote](...)okno dialogowe Konwertowanie pliku każdorazowo po otwarciu [b]pliku w formacie innym niż format programu Word [/b](...)[/quote] Zatem wychodzi mi na to, żeby w notatniku zapisać plik i taki otwierać w Wordzie.
Żółty
Dodano
21.08.2008 19:21:13
niestety nie dziala mi ta opcja... Kiedy ja wybralem, zadne okno mi nie wyskakiwalo po ponownym otwarciu pliku... Dodam jeszcze, ze jak otwieram plik, to tekst wydaje sie byc ok( sa tam gdzieniegdzie jakies dodatkowe znaki), ale jak skopiuje to jest pelno pytajnikow ;/
tomeks85
Dodano
21.08.2008 19:07:26
Wciśnij F1 w Wordzie, wpisz kodowanie. W tematach, które Ci wyskoczą wybierz "Wybieranie standardu kodowania podczas otwierania pliku" Może Ci to pomoże.
Żółty
Dodano
21.08.2008 17:57:27
tomeks85
Dodano:
21.08.2008 17:47:18
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1