Problem z dźwiękiem - Win XP Prof SP2

Jak w temacie. System operacyjny Win XP Prof SP2, system plików NTFS. Po odinstalowaniu w celu update'u K-Lite Codec Pack (instalator z automatu zalecił usunięcie starszej wersji po jej wykryciu) zaczęły się problemy z dźwiękiem. 1. Brak dźwięków systemowych (ogólnie dźwięk jest off, brak go w GG, poczcie itd) 2. Brak dźwięku w przeglądarce Firefox (na stronach np. brak dźwięku z YouTube) 3. Nie pomogło importowanie do rejestru pliku *.reg z właściwymi ustawieniami 4. Nie pomogła ponowna instalacja z oryg płytki Win - pojawia się komunikat o braku uprawnień (?!) 5. System sprawdzony aktualną bazą AVG oraz antispyware. Robactwa i wirusów brak. Kto ma pomysł co z tym robić dalej? Nie chciałbym na nowo stawiać systemu i instalować całego softu ponownie.

Odpowiedzi: 11

Nie ma pomógł. Nie jest IMHO potrzebne :) Ciesze sie, ze działa :) Ale właściwie ciezko powiedzieć czy tweaker namieszał czy deinstalator codec packa jest, delikatnie mówiąc, ułomny.
Żółty
Dodano
23.01.2011 20:16:06
No to zacząłem szperać w rejestrze. Ale zanim wywaliłem podklucz \Drivers32, za Twoją radą Żółty looknąłem na uprawnienia. No i ani ten klucz ani ewentualne podklucze nie miały uprawnień administratora :-(. No to wszystko stało się już jasne. Przywróciłem stosowne uprawnienia i nagle zaimportowane duuużo wcześniej wpisy się pojawiły. Przypomniałem sobie, że jakiś czas temu ściągniętym z netu tweaker'em zmieniłem parę ustawień w systemie w tym i nazwę kompa. No i cofnęło mi uprawnienia bo były do maszyny o innej nazwie :-). Dzięki za celną podpowiedź. Dźwięk powrócił. To gdzie się klika "POMÓGŁ" ? :-)
apgar
Dodano
23.01.2011 19:51:41
Tylko koncówke oczywiście.
Żółty
Dodano
23.01.2011 19:05:18
OK, zrobię sobie obraz dysku bo mimo braku dźwięku reszta działa bez zarzutu. Może się przydać :-) Zacznę od wywalenia klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32. Potem stworzę go ręcznie i wykonam import. Tylko czy musze wywalić cały klucz czy wystarczy końcówkę \Drivers32 ? Zobaczymy, może pomoże ... Że też wcześniej na to nie wpadłem :-)
apgar
Dodano
23.01.2011 19:00:04
No to skoro wpisy do rejestru sie nie zaimportowały poprawnie bo ich nie ma to może trzeba sie bliżej przyjrzeć kluczowi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 Może usuń go, stwórz ręcznie a potem plik reg importuj ? Może sprawdzić uprawnienia do niego należy ? Kolejna rzecz, która mozna by sprawdzić. Zmień nazwę pliku %windir%\setupapi.log na jakąś inna np setupapi.log.bak i rozpocznij instalację kodeków. Jak wywali błąd to zobacz czy w pliku setupapi.log nie będzie wskazane co dokładnie powoduje problemy, czy jest wymienione do czego nie ma dostepu/uprawnień.
Żółty
Dodano
23.01.2011 18:44:23
W ciemno mogę napisać, że skoro dźwięku nie ma to import do rejestru nie wypalił. Przed momentem na wszelki wypadek sprawdziłem. Nie ma wpisów znajdujących się w pliku reg. Jest jedynie wartosć domyśna (nieustalona) standard. Po imporcie pojawia się komunikat, że import pomyślny ale co z tego. Coś się po kaszaniło z uprawnieniami ale nie wiem jakim cudem. Jak z instalki z Windą wgrywam kodeki IMAADPCM Audio CODEC, Microsoft ADPCM Audio CODEC i Windows Audio Codec to po zatwierdzeniu wywala mi błąd, że niewystarczające uprawnienia. I nie wiem o co kaman ...
apgar
Dodano
23.01.2011 18:35:57
A zaglądałeś do rejestru czy wpisy są ?
Żółty
Dodano
23.01.2011 18:06:35
Dość dużo tych linijek kodu :-) Ale jeśli nie dokładnie to właśnie taki. I .. nie pomógł ten plik.
apgar
Dodano
23.01.2011 18:00:00
Ad 3 - co to za plik reg ? Taki -> http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=86651 ?
Żółty
Dodano
23.01.2011 17:57:32
Na wstępie dzięki za tak szybką reakcję :-) No to tak: pisząc "off" miałem na myśli włączony ale niesłyszalny. Wszystkie dźwięki w panelu sterowania (aplet dźwięki) są nieaktywne :-( Poza tym po uninstall starych kodeków i install nowych zniknęła z tray'a ikonka głośnika ... Jak na złość nie posiadam punktu przywracania (wyciąłem) ani instalki tych starych kodeków. Prawdopodobnie przy odinstalowaniu starego pakietu kodeków instalka wyciąła kodeki systemowe. Po głębszym wejściu w aplet "dźwięki" w panelu sterowania widać brak m. in: - IMAADPCM Audio CODEC - Microsoft ADPCM Audio CODEC - Windows Audio Codec Jak pisałem poprzednio instalacja w/w z płytki CD z Windows'em przebiega OK po czym po zaakceptowaniu wyskakuje komunikat o braku uprawnień do jakiejś biblioteko dll (chyba rundll32.dll). Rejestr czyściłem RegistryOrganizerem v.5.0 po wcześniejszym odinstalowaniu bieżącego (nowszego) pakietu kodeków DiVx'a. Po wyczyszczeniu ponowna instalacja i .. nadal kiszka :-( Jak miałem stare kodeki to mało który film nie działał. Zachciało mi się update'u ... Aha . W systemie jest jedno jedyne konto - administratora :-) Skąd więc komunikat cudownego dziecka Microsoft'u o braku uprawnień?
apgar
Dodano
23.01.2011 16:39:09
[quote=apgar]ogólnie dźwięk jest off, brak go w GG, poczcie itd [/quote]Co to znaczy off? Nie słyszysz dźwięków czy są one wyłączone programowo w ustawieniach systemowych? [quote=apgar]Kto ma pomysł co z tym robić dalej?[/quote]Usuń obecną wersję K-Lite, wyczyść rejestr, restart kompa i zainstaluj poprzednią. Przywracanie systemu też może być dobrym pomysłem, tudzież uruchomienie go w ostatniej sprawnej konfiguracji. No, to masz w czym wybierać.
XanTyp
Dodano
23.01.2011 15:25:29
apgar
Dodano:
23.01.2011 14:49:14
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1