Problem z dźwiękiem Soundmax HD pod vistą

Witam wszystkich forumowiczów! Mam dość dziwny problem z dźwiękiem w Viście. Płyta główna to asus P5VD2-MX ze zintegrowanym dźwiękiem Soundmax AD1986A. Jestem świeżo po instalacji visty i na systemowych sterownikach nie było dźwięku, ściągnąłem więc sterowniki ze strony asusa, zainstalowałem z poziomu administratora i wszystko zagrało, dźwięk się pojawił. Ale to by było za piękne, wystarczy że wyłącze komputer i włącze go ponownie a system uruchamia się już bez dźwięku (głośnik jest przekreślony) i instaluje swoje systemowe sterowniki, na których, jak już wspomniałem dźwięku niema. Dodam że w „Dodaj usuń programy” Soudmax figuruje nadal ale nie działa. Próbowałem zainstalować sterowniki z XP ale sytuacja się powtarza. Na Windows udate nic niema. Czy na viście obowiązują jakieś specjalne procedury instalacji sterowników? Czy cos robię nie tak? Co jest przyczyną że vista (jakby) nie zapamiętuje zainstalowanego sterownika? Będę wdzięczy za pomoc. Pozdrawiam!

Odpowiedzi: 7

Niestety felix, 6030 niedały żadnej poprawy :neutral: , próbowałem też 6070 i dalej to samo:neutral: . Myślę że przyczyna tego problemu nie tkwi w samym sterowniku, poniewaz wypróbowałem juz wiele wersji sterowników i niebyło miedzy nimi żadnych różnic... Czasami, po odpaleniu komputera, tuż przed załadowaniem sterownika dźwieku łauje sie coś takiego "Mostek (bridge) PCI do PCI do PCI"... Może w tym przyczyna tego problemu. Zainstalowałem też najnowsze drivery do chipsetu i dalej to samo. Nie mam już siły i pomysłów co to moze byc ](*,) , na XP było wszystko w porządku. Pozdrawiam!
memento
Dodano
30.06.2007 15:07:07
Hmmm ciekawe. Ja miałem praktycznie identyczny problem jak Ty na dwóch kompach (na swoim i u klientki) i w obu przypadkach pomogły właśnie drv dla AD1988. Z tym, że ja używam innej wersji - 6.10.1.6030 od Asusa. Ten chip występuje na P5B, więc możesz poszukać tej wersji na stronce Asusa i sprawdzić.
felix
Dodano
24.06.2007 13:44:16
Obecnie mam sterowniki oznaczone symbolem 6.10.1.6110, są to najnowsze stery właśnie pod AD1988 i niestety dalej lipa :neutral:, ale dzięki za dobre chęci !
memento
Dodano
24.06.2007 00:28:18
Może trochę rychło w czas, ale wydaje mi się, że mam rozwiązanie waszego problemu. Ja mam Asusa A8N-VM CSM z tym samym kodekiem. Rozwiązaniem jest instalacja sterowników do kodeka AD1988, pobranych ze strony Asusa (niestety nie pomnę modelu płyty, na której wystepował taki chip). W każdym razie - oficjalne drivery dla AD1988 pod Vistę 32 i 64 bit działają idealnie z AD1986A.
felix
Dodano
23.06.2007 02:21:39
Dzięki za podpowiedzi! Sterowniki są podpisane cyfrowo (WHQL), ostatnio zainstalowałem inną wersję sterownika na której sytuacja nieco się poprawiła, ponieważ od czasu do czasu system uruchamia się z dźwiękiem. W momencie gdy dźwięk nie zaskoczy sterownik jest ładowany, dźwięk się pojawia a po najechaniu na ikonę głośnika wyświetla się numer kopi zainstalowanego sterownika np. 5-SoundMax Integrated Digital HD Audio. Do waXus: sterownik jest napewno pod viste 32-bit, a po odinstalowaniu sterowników windowsowych system krzyczy o restart a po restarcie bez pytania znowu je instaluje. Pozdrawiam!
memento
Dodano
13.06.2007 22:03:05
Inna sprawa może być takiej natury, że stery niepodpisane cyfrowo i Vista je blokuje ;-) W archiwum znajdziesz info o tym jak wyłączyć funkcję.
Anathema
Dodano
13.06.2007 19:24:13
Także posiadam tę samą kartę dźwiękową i miałem podobny problem... jak ściągasz ze strony asus'a sterowniki to sprawdz czy tio jest sterownik 32/64-bit, a jeżeli ściągasz "dobry sterownik", to próbuj odinstalować sterownik Visty i zainstalować aplikacje z dołączonej płyty... albo ściągnij sterowniki np z płyty głównej P5PL2 (w wyszukiwarce beda 2 sprawdz ktora) POZDRAWIAM
waXus
Dodano
13.06.2007 18:48:37
memento
Dodano:
03.06.2007 01:28:40
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1