problem z dyskiem (wolne działanie)

po odaniu zepsutego nowego dysku do serwisu postanowiłem podpiąć stary dysk([b]SAMSUNG SV1363D[/b],dysk ustawiony jest na master,interfejs ATA) wraz z jego podpięciem pojawiły sie problemy, a mianowicie dysk strasznie wolno działa nie moglem zainstalować windowsa xp sam instalator skopiuje plik na dysk (strasznie wolno 13% w przeciągu 1 godziny)wiec zrezygnowałem i zainstalowałem windowsa 2000. niestety Windows 2000 nie działa jak należy system uruchamia się 5 min, jeśli kopiuje jakiś plik to niestety nic nie mogę robić na komputerze bo komputer przycina. Zauważyłem ze dysk ma ustawiony tryb pracy PIO wiec postanowiłem to zmienić i ustawiłem na DMA lecz bezskutecznie podczas władowania systemu (ładujący sie pasek )system sie zawiesza wiec ustawiłem znów na PIO. Niestety nie wiem co sie dzieje sprawdzałem taśmę niby wszystko w porządku bios tez poprawnie wykrywa urządzenie, no i zabawa ze zmiana zworek tez nic nie dała. czy ktoś wie w czym jest przyczyna bo mnie już :[ a nie wiem za jaki czas dostane nowy dysk :( pozdrawiam

Odpowiedzi: 8

Koledzy, macie racje, nie zwróciłem uwagi, że temat jest z początku roku. #-o Ale to co napisaliśmy może pomoże innym mającym podobny problem. ;)
bajtek
Dodano
20.02.2008 17:56:09
Dysk jest 13GB, a w Twojej pierwotnej sugestii zabrakło teog co z resztą - stąd i pytanie ( poza tym jeżlei już to pewnie bym ntfs użył na tym obszarze poza FAT-em ) Zwróć też uwagę na to, że topic jest sprzed miesiąca, a Autor do tej pory nie ujawnił zainteresowania, albo więc udało mu isę spraę rozwiązać ( w tajemnicy), albo dysk poszedł na żło i problemy siłą rzeczy zniknęły.
Rebe
Dodano
20.02.2008 17:35:14
klijent chyba 20 lat temu kupil komputer. ja bym na tym dysku viste zainstalował na ntfsie zmieści się napewno. przeskanuj też badsectory poztym poiorun sie jakoś nie odzywa.. edit: sorry yaro89 ODKOPYWACZ!!! a my daliśmy się nabrać :D
Small Mike
Dodano
20.02.2008 17:33:09
Jeśli HDD ma np. 10G, to można utworzyć pierwszą partycję 2.1G i dysk logiczny na całym obszarze 2-giej partycji (w FAT32). W ten sposób rozwiązałem problem wolnej pracy dysku na komputerze klienta, tyle, że tam był W98.
bajtek
Dodano
20.02.2008 17:28:30
bajtek - a to co za tymi 2,1GB to ma zostać odłogiem ?
Rebe
Dodano
20.02.2008 17:05:46
Kolego, spróbuj wyczyścić wszystkie partycje i postawić jedną na systemie FAT16.
bajtek
Dodano
20.02.2008 16:19:21
Miałem podobny problem ;p Okazało się że wina leżała w taśmie. Przełączyłem na drugie wejście (slave) i wszystko chodzi jak trzeba ;p Spróbuj może akurat się uda :)
yaro89
Dodano
20.02.2008 14:52:29
Nie ustawiaj, bo to daje tyle ile zauważyłeś czyli nic. Zamiast tego odinstaluj ten kontroler, na którym jest dysk i zrestartuj komputer. Po ponownym załadowaniu systemu UDMA powinno wskoczyć automatycznie - jeżlei tak sie nie stanie to będzie trzeba pokombinować np. z taśmą synałową. PS. Przy okazji: http://support.microsoft.com/kb/260233/pl
Rebe
Dodano
19.01.2008 16:53:32
p1orun20
Dodano:
19.01.2008 15:34:22
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1