Problem z dyskiem USB!

Witam bardzo serdecznie. Na samym początku chciałbym przeprosić administratorów i moderatorów jeśli ten post jest w nieodpowiednim dziale, ale kompletnie nie wiedziałem w jakim dziale mam zamieścić ten post. Mam taki problem iż: Dosyć dawno kupiłem dysk przenośny [b]" Apollo Pro UX DESKTOP USB HARD DRIVE Model # Pro UX-750EA" - Imation[/b] Pewnego dnia straciłem na nim dane, tzn nazwy folderów pozmieniały mi się na jakieś chińskie znaki [b]http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=164002[/b] Zrobiłem tak jak koledzy mi kazali, dane odzyskałem przeniosłem na inny dysk, ale... No właśnie jest jedno wielkie ale... Po wszystkich czynnościach odzyskiwania danych, sformatowałem ten właśnie dysk i od tego momentu nastąpiły problemy. Mianowicie, gdy włączę dysk, jest się wczytuję mogę na niego wejść skopiować cokolwiek na szybko i sam się wyłącza. Dysk działa bo guziki do załączania tego dysku świecą. Wchodzę na Mój komputer chcę coś na niego wrzucić albo skopiować i wyskakuje mi okno "Odmowa dostępu" Jakiś kolejny błąd. Sformatowałem go jeszcze kilka razy z myślą o tym, że to może pomóc, ale niestety. Szukałem na internecie - lipa Niestety nie mam żadnych pomysłów co by mogło być z nim nie tak. Sądzę że mogą być to pliki wsadowe, czy pliki główne nie wiem jak to się nazywa. Nie potrafię znaleźć tych plików na internecie. Bardzo proszę o pomoc. Czy da się z tym dyskiem coś jeszcze zrobić czy tylko wyrzucić. Jeśli będą potrzebne jeszcze jakieś informacje na temat dysku albo tego co robiłem z tym dyskiem, jak odzyskiwałem dane, albo coś to bardzo proszę o kontakt. Chciałbym dodać iż próbowałem odzyskać uszkodzone sektory, programami takimi jak Victoria, HDD Regenerator, HDTune, ale niestety program działa do momentu aż dysk samoistnie się wyłącza. W momencie jak się wyłączy a próbuję coś na niego wrzucić pisze takie coś : "System Windows,Opóźniony zapis niepowiódł sie" Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie jest mnie stać na informatyków którzy ściągną kupę pieniędzy za ten dysk.

Odpowiedzi: 3

Ciesz się, że nie ma punktacji, bo byś mi przyznał plusa... z ujemnej wartości własnej :] Ale skoro już, to ok. Miło, że jeszcze na coś się tu przydajemy.
XanTyp
Dodano
02.11.2010 06:21:08
[quote=jimfox]wyskakuje mi okno "Odmowa dostępu"[/quote] Właśnie to ma wspólnego. [quote=jimfox]Sformatowałem go jeszcze kilka razy z myślą o tym, że to może pomóc[/quote] A niby na jakiej zasadzie ? I niby komu ? [quote=jimfox]Sądzę że mogą być to pliki wsadowe, czy pliki główne[/quote] Dla wyjaśnienia: wklep w Googlarkę "pliki wsadowe" to będziesz wiedział co to jest natomiast ja sam nie wiem co to "pliki główne" i nie wiem co masz na myśli. Jeżeli pliki systemowe (też możesz nich poczytać) to nie mają one w tym wypadku nic do rzeczy. [quote=jimfox]Czy da się z tym dyskiem coś jeszcze zrobić czy tylko wyrzucić.[/quote]IMO coś się da zrobić, ale zamiast wyrzucać podeślij mi go jako prezent to się ucieszę :lol: Adres mogę podać na priv. A tak poważnie to zastosuj się do posta [b]XanTyp[/b]`a, poczytaj, pokombinuj , a powinno być wszystko OK. Poza tym możesz jeszcze powywalać wszystkie sterowniki do USB spod Menadżera urządzeń i zrestartować kompa. Pomóc nie powinno, ale ..... [quote=jimfox] Chciałbym dodać iż próbowałem odzyskać uszkodzone sektory[/quote] Nic nie pisałeś, że dysk ma uszkodzone sektory. Skąd ten pomysł ? Na początek podmień kabel USB (!!!) i podłącz do innego portu bo coś nie tak z portem też może być przyczyną (aczkolwiek stawiam na uprawnienia).
Ucho
Dodano
01.11.2010 17:25:43
poczytaj o przejmowaniu uprawnień dla XP.
XanTyp
Dodano
01.11.2010 15:05:02
  • jimfox 01.11.2010 16:40:58

    [quote=XanTyp]poczytaj o przejmowaniu uprawnień dla XP.[/quote] Ale co to ma wspólnego z działaniem dysku, jeśli na komputerze nic nie było zmieniane, sformatowałem dysk i od tego czasu dysk przenośny działa tak jak mu się chce?

  • jimfox 01.11.2010 22:59:23

    [quote=XanTyp]poczytaj o przejmowaniu uprawnień dla XP.[/quote] Okey! Panowie jesteście WIELCY! Dziękuję bardzo. Wszystko działa. Szkoda że nie można tu przyznawać jakiś punktów za pomoc. Temat można zamknąć.

jimfox
Dodano:
01.11.2010 12:14:53
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1