Problem z Dyskiem na Taśme.

Witam mam pewien problem , mój komputer nie wykrywa dysku twardego na taśmę ( IDE chyba ) . mam 3x po SATA.(~1TB ) Dysk na taśmę wykrywa na innym komputerze bez gadania .... , lecz na moim nie wykrywa nawet w biosie ;/. Pod odłączeniu dysk jest ciepły .. czyli pracuje. Płyta : GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H

Odpowiedzi: 4

Po pierwsze upewnij się że w BIOSie masz włączony kontroler IDE: Rozdział 2-6, strona 49 Jeśli kontroler jest włączony, a dysku nadal nie widać w BIOSie - to znaczy że najprawdopodobniej masz odwrotnie (źle) podpiętą taśmę, albo źle ustawione zworki na dysku (czasami ma to znaczenie - choć dawno sie z czymś takim nie spotkałem).
Veers
Dodano
26.02.2010 17:24:22
Veers jak aktywować ?. .Tak 3 Są obsadzone (Teraz) Dyski , i 2 napędy na SATA ( cenki kabelek taki zółty ) w sumie 5 :D. I ten IDE :P . Lecz pod odpięciu napędów i 2 dysków SAT i tak go nie widzi.. Mogł bys mnie poprowadzić po biosie?. Nic do neigo nie jest Podpięte.... ( do IDE ) . Tylko ten dysk :P . 250 gb :P
vako
Dodano
26.02.2010 14:01:31
XanTyp - coś mi w twoich obliczeniach nie pasuje ... Płyta ma 6 portów SATA - 3 są obsadzone. Płyta ma 1 port IDE - nawet zakładając że jest do niego już podpięte jedno urządzenie - to standard równoległy zapewnia podłączenie dwóch urządzeń na jednym kanale IDE - znakiem tego dysk powinien dać się podłączyć. Jeśli zaś BIOS go nie wykrywa - to zachodzą dwie ( a czasami nawet trzy) możliwości: - źle ustawione tryby pracy urządzenia (master/slave), nie wyłączając kolejności podłączenia taśmy - konflikt (nie zawsze dwa urządzenia IDE chcą razem współpracować na jednym kanale IDE), szczególnie dotyczy to połączenie urządzenia E-IDE (HDD) i ATAPI (CD-ROM) - źle ustawiony tryb pracy kontrolera IDE (bądź nawet jego brak aktywacji w BIOSie).
Veers
Dodano
26.02.2010 11:13:15
Nie pracuje, tylko się grzeje, bo jest podłączony do zasilania. A ile urządzeń SATA możesz wykryć w biosie? Standardowo masz Primnary Master i Slave oraz Secondary Master i Slave. Jeśli nie masz więcej - "3x" zakładam, że oznacza to trzy inne dyski, plus jakiś napęd... cztery pozycje, czyli wszystkie - są już obsadzone. Zatem zatem piąte urządzenie nie będzie widziane.
XanTyp
Dodano
25.02.2010 16:42:51
vako
Dodano:
25.02.2010 12:19:40
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1